محاسبه آنلاین هزینه مصرف سیگار

برای محاسبه مصرف سیگار اطلاعات زیر را وارد کنید و بر روی محاسبه کلیک کنید.

نتیجه محاسبه

  • تعداد سیگاری که کشیدید:
  • تعداد پاکت سیگاری که خریدید:
  • هزینه هفتگی سیگار شما:
  • هزینه ماهانه سیگار شما:
  • هزینه یک سال سیگار شما:
  • کل پولی که بابت خرید سیگار پرداخت کردید:

دیدگاه شما در مورد محاسبه مصرف سیگار

captcha
{error}

اطلاعات مورد نیاز در مورد مصرف سیگار خود را وارد کنید تا هزینه ای تا کنون برای خرید سیگار پرداخت کردید محاسبه شود.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

محاسبه آنلاین هزینه مصرف سیگار

اگر شما جزو افرادی هستید که سیگار می کشید و یا فردی از نزدیکان شما اهل سیگار است، محاسبه آنلاین هزینه مصرف سیگار می تواند برای شما جالب و در عین حال کاربردی و انگیزشی باشد! متاسفانه نرخ افراد سیگاری زیاد است و سالانه هزینه های زیادی را صرف سیگار می کنند. اگر شما هم می خواهید بدانید که تا اکنون چه هزینه ای را برای سیگار پرداخت کرده اید و یا به طور میانگین سالی چقدر هزینه می کنید، نیازی به حساب کتاب ریاضی و ضرب و تقسیم ندارید، بلکه می توانید از سرویس محاسبه آنلاین مصرف سیگار کیت ست استفاده کنید.

 

سیگار چیست؟

پیش از محاسبه آنلاین هزینه مصرف سیگار، شاید بهتر باشد نگاه دقیق تری به آن داشته باشیم. سیگار معمولا برگ بریده یا خرد شده توتون است که در کاغذ نازک پیچیده می شود. با آتش زدن یک سر سیگار و کشیدن دود آن با سمت دیگر، دود آن به داخل ریه کشیده شده و نیکوتین موجود در توتون جذب بدن می شود که باعث ایجاد احساس سرخوشی کوتاه مدت می شود.

 

تاریخچه سیگار و محاسبه آنلاین هزینه مصرف سیگار

بومیان قاره آمریکا و سرخپوستان از کسانی بودند که سیگار کشیدن را ابداع کردند و از توتون استفاده های فراوان می کردند اما در سال های 1500 تا 1600 میلادی این کار به سرعت در اروپا گسترش پیدا کرد. بعد از آن با افزایش استفاده از سیگار، تاجران به فکر کاشت توتون و استفاده تجاری گسترده از این ماده را کردند و اینگونه امروزه سیگار در تمام دنیا استفاده می شود و هزینه های زیادی صرف آن می شود.

 

اثرات مصرف سیگار

سیگار کشیدن به وسیله وجود نیکوتین، یک عامل اعتیاد آور محسوب می شود که مصرف زیاد آن ضرر های زیادی بر بدن دارد. این ضرر ها بر کسی پوشیده نیست و تقریبا همه از آن آگاه هستند. اگر شما هم دنبال انگیزه بیشتری برای ترک سیگار می گردید، شاید محاسبه آنلاین هزینه مصرف سیگار بتواند شما را بیشتر قانع کند!

 

هزینه مصرف سیگار و درآمد های آن برای تاجران

در سال 96 گفته شده است که مصرف سیگار در ایران سالانه 60 تا 65 میلیارد نخ است که هزینه زیادی را شامل می شود. طبق آمار های سال 92 در ایران مصرف سیگار بالغ بر 8 هزار و 200 میلیارد تومان بود که قطعا در زمان فعلی خیلی بیشتر است و به ده ها هزار میلیارد تومان می رسد. اما نکته جالب تر این است که سیگاری ها 3 برابر هزینه مصرف سیگار را هم برای درمان بیماری های ناشی از آن (توسط دولت یا خود شخص) صرف می کنند. به واسطه همین هزینه ها و درآمد های هنگفت برای تاجر های سیگار، در سال 2008 صنعت سیگار سومین صنعت سود آور جهانی بعد از نفت و داروسازی بوده است.

 

روش محاسبه هزینه مصرف سیگار در کیت ست

برای استفاده از ابزار آنلاین محاسبه آنلاین هزینه مصرف سیگار در کیت ست، فقط نیاز به وارد کردن یکسری اطلاعات خواهید داشت. ابتدا باید تعداد نخ سیگاری را که در هر روز مصرف می کنید را وارد کنید. در فیلد بعدی باید تعداد سیگار هایی که داخل هر پاکت سیگار شما وجود دارند را وارد کنید که این مورد بسته به نوع سیگار شما متفاوت است. می توانید رنج این قسمت را از 1 تا 50 تنظیم کنید که معمولا مقدار استاندارد آن 20 است.

سپس قیمت هر پاکت سیگار را به ریال هم در فیلد بعد وارد نمایید. با وارد کردن سال های مصرف سیگار و کلیک روی دکمه آبی محاسبه، هزینه صرف شده جهت مصرف سیگار به صورت آنلاین و خودکار محاسبه شده و نتیجه به شما نمایش داده می شود.

در قسمت نتیجه تعداد سیگار های کشیده شده به همراه تعداد پاکت ها، هزینه هفتگی، ماهانه و سالانه سیگار نشان داده می شود. در نهایت کل پولی که صرف خرید سیگار در سالیان استفاده را خواهید دید.

 

نظرات و پیشنهادات شما؟

پس از دیدن هزینه مصرف سیگار خود، می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در دیدگاه محاسبه آنلاین هزینه مصرف سیگار با ما به اشتراک بگذارید.