محاسبه آنلاین هزینه ثبت انتقال سند خودرو در دفترخانه اسناد رسمی

برای محاسبه هزینه سند خودرو در دفترخانه اسناد رسمی اطلاعات زیر را وارد و روی محاسبه کلیک کنید.

نتیجه محاسبه

 • مالیات نقل و انتقال:
 • حق التحریر:
 • حق الثبت:
 • مالیات ارزش افزوده:
 • ثبت الکترونیکی سند:
 • جمع کل:

دیدگاه شما در مورد محاسبه هزینه انتقال سند خودرو

captcha
{error}

5دیدگاه
عطایی در تاریخ ۰۶-۰۶-۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۳

وقتی تمام کارها درشمارگذاری حل خواهد شد چه نیازی به دفترخانه هست بااین هزینه گران احتمالا نه خریدار ونه فروشنده تمایل به مراجعه نخواهند داشت یا باید کمی از هزینه ها کاهش یابد تا انگیزه برای رفتن به دفتر خانه ایجاد گردد

محمد در تاریخ ۲۶-۰۴-۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۲

سلام و خسته نباشید از دفتر اسناد رسمی مزاحمتون میشم
من سایت دارم و میخواستم ببینم میشه کد هزینه محاسبه رو در اختیارم بذارید که بذارمش تو سایتم
اگه هزینه هم داشته باشه بگید لطفا که بدونم برای من میصرفه خریداریش کنم . ممنون میشم

امینی در تاریخ ۰۶-۰۴-۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۸

عالی بود

Sasha در تاریخ ۰۲-۰۳-۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۰

اساس و تعیین مبنای قیمت و هزینه های انتقال سند در دفتر خانه ها بر چه اساسی انجام میشه؟؟؟
مثلا برای بنز s500 میشه حدوداً 341,090,100 ریال و برای پراید حدوداً 1,820,100 ریال...
این اختلاف 34 میلیون تومنی بابت چیه؟؟؟
برگه انتقال سند بنز از جنس خاصیه؟ نوع کاغذش فرق میکنه؟ دستگاه چاپش پیدا نمیشه؟

--------------------------------
کیت ست: با سلام، براساس ارزشی که توسط سازمان امور مالیاتی کشور برای هر خودرو در هر سال اعلام می شود محاسبه می شود.(این قیمت از قیمت بازار پایین تر است.) قطعا قیمت پراید و بنری که نام بردید اختلاف زیادی دارد و هزینه سند هم با توجه قیمت ماشین اختلاف دارد.

مهدی در تاریخ ۱۴-۰۲-۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۵

باسلام
این هزینه برای هردو طرفین است یعنی تقسیم بر 2 می شود یا هریک از طرفین ملزم به پرداخت این هزینه است؟

--------------------------------
کیت ست: با سلام ، ملاک پرداخت توافق دوطرف معامله می‌باشد (به عنوان مثال جمع کل تقسیم بر 2 می‌شود) ولی براساس عرف هزینه انتقال سند (جمع کل) بر عهده فروشنده خودرو است.

ابتدا نام خودرو و سپس سال تولید خودرو را وارد کنید، در ادامه روی محاسبه کلیک کنید تا هزینه نقل و انتقال خودرو در دفتر اسناد رسمی محاسبه و نمایش داده شود.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

محاسبه هزینه نقل و انتقال سند ماشین در دفاتر اسناد رسمی

اگر در فکر خرید خودرو باشید و خودرو مورد علاقه خود را انتخاب کرده باشید، احتمالا به موضوع هزینه انتقال سند مالکیت خودرو هم فکر کرده اید. این کار در دفترخانه اسناد رسمی صورت می گیرد و انجام آن نیازمند پرداخت هزینه است. این هزینه ها طبق فرمول مشخص و از پیش تعیین شده انجام می شود. اگر شما نیاز دارید تا با مقدار این هزینه برای انتقال سند ماشین آشنا شوید، می توانید از ابزار محاسبه آنلاین هزینه انتقال سند خودرو کیت ست استفاده کنید.

 

مراحل سند زدن ماشین

قبل از محاسبه آنلاین هزینه انتقال سند خودرو ، بهتر است به صورت کلی مراحل انتقال هم بیشتر آشنا شوید تا به صحیح ترین شکل ممکن معامله خود را انجام دهید. انتقال سند ماشین هم مانند سایر کار های اداری و ثبتی، نیاز به طی مراحل خاصی دارد گه پس از انجام آن ها، می توانید انتقال سند را انجام دهید.

 1. تهیه قرار داد: شما باید ابتدا قرارداد رسمی با امضای طرفین بنویسید که در آن مشخصات کامل و دقیق خودرو مانند رنگ، مدل، لوازم موجود، قیمت، زمان تحویل و.. مشخص شود.

 2. تعویض پلاک: باید طرفین در مراکز مربوطه حاظر شده و اقدام به تعویض پلاک کنند.

 3. مراجعه به دفترخانه: پس از تعویض پلاک، طرفین به دفترخانه مراجعه کرده و با ارئه مدارک لازم، کارهای انتقال سند را انجام می دهند که می توانید هزینه آن را در این ابزار محاسبه کنید.

 

هزینه های انتقال سند خودرو

برای انتقال سند، شما ملزم به پرداخت هزینه هایی می شوید که در تمام دفاتر یکسان بوده و بر اساس جداول مالیاتی تنظیم می شود که بر اساس مدل و سال تولید متفاوت برای هر ماشین هستند. این هزینه ها به صورت کلی به دو بخش تقسیم می شوند.

 • هزینه حق الثبت و مالیات نقل و انتقال که مخصوص دولت است.

 • هزینه حق التحریر که مخصوص دفترخانه می باشد.

شما می توانید تمام این هزینه ها را در محاسبه آنلاین هزینه انتقال سند خودرو محاسبه کنید.

 

مسئول پرداخت هزینه های انتقال سند ماشین

حال که با کمک کیت ست، هزینه انتقال سند مالکیت خودرو را حساب کردید، احتمالا برای شما این سوال پیش می آیند که این هزینه ها به عهده خریدار است یا فروشنده؟ به صورت کلی و بر اساس عرف موجود، هزینه مربوط به دولت باید توسط فروشنده پرداخت شود و هزینه مربوط به دفترخانه بر عهده دو طرف می باشد. البته خریدار و فروشنده می توانند توافق کرده باشند و در اینصورت به هر شکلی که توافق انجام شده باشد، می توانند هزینه را پرداخت کنند.

 

روش محاسبه آنلاین هزینه انتقال سند خودرو در دفترخانه اسناد رسمی

برای محاسبه آنلاین هزینه انتقال سند ماشین در دفترخانه ، شما باید ابتدا مدل و نوع خودرو خود را از باکس نام خودرو انتخاب کنید. برای راحتی بیشتر می توانید قسمتی از نام را تایپ کنید. پس از انتخاب مدل خودرو، سال تولید خودرو را هم در باکس مشخص شده انتخاب کنید. با کلیک روی دکمه محاسبه، هزینه انتقال سند خودرو در قسمت نتیجه محاسبه به صورت تفکیک شده و جمع کل نشان داده می شود.

 

نظرات و پیشنهادات شما؟

پس از انجام محاسبه آنلاین مورد نیاز خود، می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در دیدگاه محاسبه آنلاین هزینه انتقال سند خودرو با ما به اشتراک بگذارید.