تست میزان خوشبختی آنلاین

برای تست خوشبختی پاسخ هر سوال (۱۲ سوال) را درست یا غلط انتخاب کنید.

وقتی مسابقه ای را می بازم از آن لذت نمی برم.
وقتی کسی درباره من لطیفه ای می گوید از آن لذت می برم.
وقتی کسی از دوستانم در حضور من جایزه ای را می برد خوشحال می شوم.
اگر کسی در صف از من جلو بزند اعتراض می کنم.
خیلی زود از سرگرمیها و تفریحات حوصله ام سر می‌رود.
اغلب روزها خیال پردازی می کنم.
آرزوهای زیادی دارم.
بیش از اندازه چاق هستم.
از خواندن رمان لذت می برم.
از خوابیدن متنفرم.
فکر می کنم جذاب هستم.
انتقادات را به خوبی پذیرا می‌شوم.

نتیجه:

دیدگاه شما در مورد تست میزان خوشبختی آنلاین

captcha
{error}

13دیدگاه
علی طاهری نیا در تاریخ ۰۴-۰۱-۱۴۰۳ ساعت ۱۶:۵۷

سلام تست خوبی بودخداقوت

خود خودم در تاریخ ۱۷-۱۲-۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۴۰

عالی بود حال کردم
دم شما گرم
وقت یه چیزی واقعی بود دیگه
یا سرکاریه ....

علی انام زاده در تاریخ ۱۵-۰۹-۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۰۳

بسیار زیبا ممنون

ریحانه در تاریخ ۲۲-۰۷-۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۵۷

دقیقا توصیف هر روز و لحظه من بود،ممنونم.

هیچ کس در تاریخ ۰۶-۰۶-۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۰۶

همه چیش تقریبا درست بود به جز اونجایی که گفت شما اشتیاق سوزانی برای رسیدن به ارزوتون ندارید (منی که برای بهتر کردن زندگی دارم خودمو جر میدم) ?

پارسا در تاریخ ۲۲-۰۵-۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۶

گاهی خوشبختی یه بوس از طرف عشقه ، گاهی هم یه کادو هستش که از یه دوست خوب به تو میرسه ، گاهی هم یه اتفاقاتی هستش که خدا برات میسازه. اشتباه نکنید تو ایران درسته خوشبختی وجود نداره اما میشه با چیزهای کوچک هم خوشبخت شد...

FB در تاریخ ۱۶-۰۵-۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۴۷

سوالت آنهاجذاب وراحت استتمام جنبه های روحی عاطفی،مسائل روزمره وصالش ها زندگی یک فرد را برای میزان سنجیدن دیگران بدقت لحاظ نموده است.سپاس فراوان

عادل دهقان در تاریخ ۲۱-۰۳-۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۲

نمیدونم خوشبختم یانه

علی گودرزی در تاریخ ۱۰-۰۵-۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۴

امتیازم ۱۰ شد
امتیاز شما 10 ، یعنی نسبت به دیگران شما انسان خوشبختی هستید. میان انتظاری که از زندگی دارید و آنچه از آن می گیرید تعادلی برقرار کرده اید. اشخاص با امتیاز بالا ، مانند شما ، از تعادل اجتماعی خوبی بهره مندند. شما از آن جهت مورد توجه دیگران قرار دارید که از سیاست "زندگی کن و بگذار زندگی کنند" پیروی می کنید.

مهناز در تاریخ ۲۴-۰۳-۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

خوب بود

حمید در تاریخ ۲۴-۰۲-۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۱

این تستها عالی بودن. ممنون.

علی غفاری در تاریخ ۲۲-۱۰-۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۵

با سلام، نتیجه ارائه شده صحیح است.متشکرم

رضا در تاریخ ۰۸-۱۲-۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۲

خیلی خوب بود

برای پاسخ به تست خوشبختی جواب هر سوال را به صورت درست یا غلط انتخاب کنید و بعد از پاسخ تمام سوالات روی نمایش نتیجه کلیک کنید تا پاسخ تست نمایش داده می شود.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

تست روانشناسی سنجش میزان خوشبختی دکتر تئو لنتز آنلاین

آیا شما احساس خوشبختی می کنید؟ اگر نمی توانید پاسخ دقیقی به این پرسش بدهید، می توانید از تست هایی که برای همین کار ساخته شده اند، استفاده کنید. تست خوشبختی آنلاین که در کیت ست برای شما آماده شده است، به اهتمام دکتر تئو لنتز تهیه شده و از اعتبار بالایی برخوردار است. قابل ذکر است که در این پرسشنامه نیازی به اطلاعات هویتی شما نیست و با اطمینان به صورت صحیح به سوالات پاسخ دهید تا نتیجه درست را ببینید.

 

خوشبختی چیست؟

قبل از انجام تست آنلاین میزان خوشبختی، شاید این سوال برای شما پیش بیاید که تعریف دقیق خوشبختی چیست؟ از نظر روانشناسان رضایت از وضعیت موجود به معنی خوشبختی است. یعنی مهم نیست که شما در چه وضعیتی قرار داشته باشید، در صورتی که از شرایط خود رضایت داشته باشید، شما خوشبخت هستید. بنابراین تعاریف می توان عنوان کرد که خوشبختی موضوعی نسبی است و برخی ممکن است در شرایط نه چندان مطلوب احساس خوشبختی کنند اما افرادی هم در بهترین شرایط ممکن باشند و این احساس را نداشته باشند.

 

اعتبار تست خوشبختی آنلاین

اما این سنجش میزان خوشبختی آنلاین چقدر اعتبار دارد؟ این پرسشنامه توسط دکتر تئو لنتز تهیه شده است. تئو لنتز مدیر سابق انجمن پژوهش های شخصیتی بوده و در سن لوییز میسوری بزرگترین پژوهش درباره خوشبختی را انجام داده است. افرادی که در این پژوهش مورد بررسی قرار گرفته اند بین 16 تا 50 سال سن داشته اند. بر اساس نتایج این پژوهش، تست مذکور آماده شده است.

 

محاسبه امتیازات تست خوشبختی آنلاین دکتر تئو لنتز

این پرسشنامه حاوی 12 سوال است که پاسخ آن ها غلط یا درست است و پس از پاسخ به آن ها، کیت ست به صورت خودکار امتیاز و نتیجه را برای شما بررسی می کند. اما اگر تمایل دارید با نحوه محاسبه امتیاز و بررسی نتیجه آشنا شوید، در این قسمت به آن اشاره می کنیم. برای این پرسشنامه جواب های زیر در نظر گرفته شده است. اگر پاسخ شما مشابه این جواب ها بود، 1 امتیاز دریافت می کنید و در غیر اینصورت امتیازی از آن سوال نخواهید گرفت.

1.غلط 2.درست 3.درست 4.غلط 5. غلط 6. غلط 7. غلط 8. غلط 9. درست 10. غلط 11. درست 12. درست

 

بررسی نتیجه تست آنلاین محاسبه خوشبختی

شما باید مجموع امتیاز خود را با توجه به پاسخ های ذکر شده محاسبه کنید و با امتیاز خود، نتیجه تست را ببینید.

 • امتیاز 0 تا 4: میزان احساس خوشبختی شما پایین است اما می توانید به مراتب خوشبخت تر از این باشید. جواب های خود را مجدد مرور کنید. سعی کنید کارهایی را انجام دهید تا بتوانید از وضعیت امروز خود پیشی بگیرید. برای کمک بیشتر به شما، پرسش ها را تحلیل کرده و در ادامه آن ها بررسی می کنیم.

 • امتیاز 5 تا 8: میزان خوشبختی شما خوب و متوسط است. شما فراز و نشیب های خودتان را دارید اما در اغلب مواقع به شکل متعادل و متوسطی خوشبخت هستید. اشتیاق زیادی برای تغییر دادن زندگی خود ندارید. اگر شما بیشتر تلاش کنید می توانید کاملا به احساس خوشبختی بالا برسید.

 • امتیاز 9 تا 12: نسبت به دیگران، شما انسان خوشبختی هستید. میان انتظاری که از زندگی دارید و آنچه از آن می گیرید تعادلی برقرار کرده اید. اشخاص با امتیاز بالا مانند شما، از تعادل اجتماعی خوبی بهره مند هستند. شما از آن جهت مورد توجه دیگران قرار دارید که از سیاست زندگی کن و بگذار زندگی کنند، پیروی می کنید. همین روند را ادامه داده و از زندگی خود نهایت لذت را ببرید.

 

بررسی پاسخ های تست آنلاین خوشبختی و روش های افزایش خوشبختی در زندگی

پاسخ سوالات نظر سنجی را تفسیر می کنیم و نکاتی که به شما کمک می کند تا بیشتر احساس خوشبختی کنید را معرفی می کنیم. سعی کنید سبک زندگی خود را با شکل زیر تطابق دهید:

 • سوال 1، وقتی مسابقه ای را می بازم از آن لذت نمی برم= غلط: انسان خوشبخت حتی اگر چیزی را از دست بدهد، باز هم خودش را دوست دارد. او می داند که خصوصیات مطلوب و تحسین برانگیز دیگری دارد و با اتکا به آنها برای خود تصویر ذهنی مثبتی درست می کند.

 • سوال 2، وقتی کسی درباره من لطیفه ای می گوید از آن لذت می برم= درست: اشخاص خوشبخت به راحتی بیشتری می توانند به خودشان بخندند، زیرا از تصویر ذهنی مطلوبی برخوردارند. آنها خودشان را بیش از اندازه جدی نمی گیرند.

 • سوال 3، وقتی کسی از دوستانم در حضور من جایزه ای را می برد خوشحال می شوم= درست: انسان شاد و خوشبخت با دیگران برخوردی همدلانه دارد. او به قدر کافی احساس خوب دارد و از این حیث به کسی غبطه نمی خورد.

 • سوال4، اگر کسی در صف از من جلو بزند اعتراض می کنم= غلط: انسان خوشبخت می تواند تا حدودی رفتارهای ناخوشایند دیگران را تحمل کند.

 • سوال 5، خیلی زود از سرگرمی ها و تفریحات حوصله ام سر می رود= غلط: نسبت به کسی که خشنود و خوشحال نیست، انسان خوشبخت از انعطاف لازم برخوردار است. او به راحتی مایوس نمی شود و می تواند زمانهای ناراحتی را تحمل کند و به هدفهای خود برسد.

 • سوال 6، اغلب روزها خیال پردازی می کنم= غلط: انسان خوشبخت برای جبران ذهنیتی بد در خیال فرو نمی رود.

 • سوال 7، آرزوهای زیادی دارم= غلط: افراد خوشبخت آرزوهای زیادی ندارند و با آنچه دارند راضی هستند.

 • سوال 8، بیش از اندازه چاق هستم= غلط: اگر خوشبخت باشید ، در چیزی افراط نمی کنید. افراد پرخور اغلب احساس خوشبختی نمی کنند.

 • سوال 9، از خواندن رمان لذت می برم= درست: افراد خوشبخت آن قدر انعطاف پذیر هستند که از واقعیت فاصله بگیرند و از تصورات دیگران لذت ببرند.

 • سوال 10، از خوابیدن متنفرم= غلط: دلیلش روشن نیست، اما اشخاص خوشبخت به راحتی بیشتری می خوابند. شاید برای آنان که احساس خوشبختی نمی کنند پایان دادن به روز از آن رو سخت است که لحظات لذت بخش کافی را تجربه نکرده اند. از این رو دیرتر می خوابند تا شاید لحظه خوشایندی را تجربه کنند.

 • سوال 11، فکر می کنم جذاب هستم= درست: افراد خوشبخت پذیرای خود هستند و در مقام لعن و نفرین خود حرف نمی زنند. افراد غیرخوشبخت اغلب تصویر جسمانی بدی دارند و درباره خود اندیشه منفی دارند.

 • سوال 12، انتقادات را به خوبی پذیرا می شوم= درست: افراد خوشخبت وقتی اشکالاتشان برملا می شود چیزی از خود کم نمی کنند. آنها می توانند بدون اینکه حالت تدافعی بگیرند ، انتقادات را قبول کنند.

 

روش کار با تست روانشناسی سنجش میزان خوشبختی دکتر تئو لنتز آنلاین در کیت ست

استفاده از پرسشنامه خوشبختی آنلاین در کیت ست بسیار ساده است. فقط کافیست سوال ها را به خوبی مطالعه کرده، پاسخ صحیح را بین دو گزینه انتخاب کرده تا به سوال بعدی بروید. در صورت تغییر نظرتان می توانید پاسخ سوال های قبل را اصلاح کنید. در پایان روی نمایش نتیجه کلیک کنید تا وضعیت خوشبختی شما نشان داده شود.

 

نظرات و پیشنهادات شما؟

از نتیجه تست خود راضی هستید؟ شما می توانید این آزمون را با دوستان و اشخاصی که خوشبختی آن ها برای شما مهم است به اشتراک بگذارید تا آن ها هم از وضعیت خود آگاه شوند. همچنین می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در این زمینه را در دیدگاه تست میزان خوشبختی آنلاین با ما به اشتراک بگذارید.