محاسبه آنلاین نیم عشر دولتی و نیم عشر اجرایی

برای محاسبه نیم عشر اجرایی یا نیم عشر دولتی مبلغ محکوم را وارد کنید و روی محاسبه کلیک کنید.

با توجه به مبلغ محکوم وارد شده نیم عشر دولتی می باشد.

سایر اطلاعات

  • مبلغ محکوم:
  • نیم عشر دولت:
  • جمع مبلغ محکوم و نیم عشر دولت:

دیدگاه شما در مورد محاسبه نیم عشر دولتی

captcha
{error}

11دیدگاه
رازی در تاریخ ۰۴-۰۶-۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۰

سلام، نیم عشر دولتی در خصوص چک متوجه مبلغ چک + جریمه تادیه می شود؟ یا فقط مبلغ چک؟

--------------------------------
کیت ست: با سلام، بله شامل مبلغ چک به همراه خسارت تاخیر تادیه می باشد.

شاهین در تاریخ ۲۰-۰۵-۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۷

سلام
محاسبه نیم عشر دولتی یعنی هر چقدر ملک در مزایده فروش رفت نیم عشر دولتی(1/20) از ان مبلغ فروش کم میشود و سهم هوایی مادر هم کسر میشود و باقی مانده بین وراث طبق قانون انحصارواثت تقسیم میشود. این نیم عشر دولتی را باید همه وراث بپردازند یا فقط شخصی که اقدام به مزایده گذاشتن کرده و یا شخص خریدار؟

--------------------------------
کیت ست: با سلام، پرداخت نیم عشر بر عهده برنده مزایده (خریدار) می باشدیعنی برنده مزایده شما یا هر شخص دیگری باشد باید نیم عشر را پرداخت کنید.

شهاب در تاریخ ۱۲-۰۵-۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۵

سلام اقا من هر کاری میکنم محاسبه نمیکنه همه چیز رو هم درست میزنم

--------------------------------
کیت ست: با سلام، درصورتی که سایت برای شما بدرستی کار نمی‌کند به دلیل قدیمی بودن مرورگر شما می باشد. برای استفاده کامل از امکانات کیت ست باید از نسخه جدید و بروزرسانی شده مرورگر فایرفاکس و کروم استفاده کنید.

برغمدی در تاریخ ۲۰-۰۴-۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۵

بسیار عالی و کاربردی

حسن در تاریخ ۰۶-۰۴-۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۸

باسلام واحترام
بایددرمورخه 1395/03/29براساس حکم اجرائی
وحکم داوری مبلغ2200000000ریال پرداخت نمایدولی تاکنون پرداخت ننموده اند، خسارت ودیرکردرا میشود در اجرای احکام محاسبه نمایند، وتاامروز چقدردیرکردمحاسبه می شود

--------------------------------
کیت ست: با سلام، دوست عزیز برای محاسبه خسارت اطلاعاتی لازم است که شما اعلام نکردید. برای محاسبه خسارت به صفحه محاسبه آنلاین خسارت تاخیر تادیه مراجعه کنید.

مصطفی در تاریخ ۱۲-۰۳-۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۳

واقعا پر کاربرده و بسیار کمک کننده،سایتی که از هدر رفتن ساعتها وقت و انرژی ما کم میکنه

جهانگیر عزیزی در تاریخ ۱۳-۰۲-۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۲

سپاس از سایت و پرسنل زحمت کش

اقادادی در تاریخ ۲۰-۱۱-۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۰

خدا پدرتون را بیامرزد

مهدی در تاریخ ۰۶-۱۱-۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۲

با سلام و ادب بسیار سپاس ممنون از سایت و پرسنل زحمت کش

فرهاد کریمی در تاریخ ۱۸-۱۰-۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۱

بسیار بسیار بسیار بابت محبت و زحمات تان سپاسگزارم

شهرام در تاریخ ۲۷-۰۹-۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۳

عالی

مبلغ محکوم را در فرم کنار وارد کنید تا مبلغ نیم عشر خودکار محاسبه و نمایش داده شود.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

نحوه محاسبه نیم عشر اجرایی و نیم عشر دولتی

نیم عشر دولتی و نیم عشر اجرایی به مبلغ یک بیستم از کل مبلغ محکوم اطلاق می شود. دولت این مبلغ را در ازای اجرای حکم دریافت می کند. برای مثال اگر مبلغ محکوم 100 میلیون تومان باشد نیم عشر از آن معادل 5 میلیون تومان خواهد بود. برای محاسبه نیم عشر مهریه که بر مبنای سکه است باز هم یک بیستم از تعداد سکه ها به عنوان نیم عشر در نظر گرفته خواهد شد برای مثال برای 500 سکه نیم عشر یا یک بیستم آن معادل 25 سکه خواهد شد که از محکوم کسر خواهد شد.

مبلغ نیم عشر بعد از قطعی شدن حکم و بعد از درخواست اجرای حکم به اجرا در خواهد آمد. چنانچه شما توان پردخت نیم عشر را نداشته باشید باید به قاضی اجرای احکام مدنی این موضوع را در میان بگذارید و دو شاهد برای دادرسی به دادگاه معرفی کنید. احتمال این وجود دارد که خانم ها با معرفی دو شاهد به دادگاه نیم عشر را پرداخت نکنند اما بعد از قطعی ششدن حکم و دریافت مهریه از همسر سابق خود، دادگاه این مبلغ را از مرد مطالبه می کند و در این مرحله نیم عشر براساس قیمت روز سکه محاسبه و مطالبه می شود.

در ماده 160 قانون اجرای احکام مدنی آمده است که حق اجراء بعد از 10 روز از ابلاغ اجرائیه مطالبه خواهد شد و اگر زن و شوهر طی این ده روز به توافق برسند نصف حق اجراء از محکوم علیه ستانده می شود اما بعد و قبل از ابلاغ اجرائیه و قبل از انقضای ده روزه اگر زن و شوهر با هم به تفاهم برسند حق اجراء تعلق نخواهد گرفت.

 

محاسبه آنلاین نیم عشر دولتی ، اجرایی و مهریه در کیت ست

کیت ست مجموعه ای از ابزارهای کاربردی را برای راحتی کار کاربران طراحی کرده است. یکی از این ابزارها، برنامه محاسبه آنلاین نیم عشر دولتی است. وقتی که وارد این برنامه می شوید یک کادر با عنوان مبلغ محکوم را مشاهده خواهید کرد، در این کادر مبلغی که محکوم به پرداخت هستید را وارد کنید و روی دکمه آبی محاسبه کلیک کنید. به طور مثال با وارد کردن مبلغ 500 میلیون ریال و کلیک دکمه محاسبه در کادر پایین به شما اعلام می شود که " با توجه به مبلغ محکوم وارد شده نیم عشر دولتی 25000000 ریال می باشد".