تبدیل آنلاین تایم استمپ به تاریخ شمسی ، میلادی و برعکس

برای تبدیل تایم استمپ Timestamp یکی از گرینه های زیر را انتخاب کنید.

نتیجه تبدیل

نتیجه تبدیل:

نتیجه تبدیل:

دیدگاه شما در مورد تبدیل تایم استمپ

captcha
{error}

10دیدگاه
mehdi در تاریخ ۱۱-۱۰-۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۰۲

واقعا مرسی ، خیلی به دردم خورد

kimia در تاریخ ۰۲-۰۲-۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۳

عالی

دیانا در تاریخ ۲۸-۰۹-۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۱

من پسورد برای اسنپ چت میخوام

محمد در تاریخ ۲۳-۰۸-۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

خوب بود

ابولفضل هاشمی در تاریخ ۰۹-۰۵-۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۲

خیلی خوبه

Fatemeh در تاریخ ۱۹-۰۸-۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۶

این کار خیلی خوب وراحت بود

امیدرضا در تاریخ ۱۲-۰۷-۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۴

این واقعا عالیه

iman در تاریخ ۰۱-۱۲-۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۴

لطفا سورس برنامه یا آموزش تبدیل تاریخ قرار بدید

mohammad در تاریخ ۰۶-۱۱-۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۵

خوب است تریسفانککورططیلات

فرید در تاریخ ۰۸-۰۷-۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۳

با سلام
نحوه محاسبه اش به چه صورت ؟آیا فرمول خاصی داره؟؟

--------------------------------
کیت ست: با سلام، فرمول دارد ولی تابع برای تبدیل تایم استمپ موجود است، پیشنهاد میکنم از توابع php برای تبدیل تایم استمپ استفاده کنید.

برای تبدیل تاریخ میلادی و شمسی به Timestamp و برعکس یکی از تپ ها انتخاب کنید و بعد تنظبم زمان مورد نظر روی تبدیل کلیک کنید.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

تبدیل تاریخ شمسی و میلادی به تایم استمپ Timestamp

یکی از مشکلاتی که تایم استمپ دارد، ناخوانا بودن زمان در نگاه اول است که برای این کار باید محاسبات ریاضی انجام شود. اما شما نیازی به انجام محاسبه و.. ندارید و به راحتی می توانید با ابزار تبدیل آنلاین تاریخ تایم استمپ در کیت ست، آن را تبدیل به تاریخ شمسی و میلادی دقیق کرده و یا حتی این فرآیند را به صورت برعکس انجام دهید که انجام این کار به سادگی در این ابزار کیت ست قابل اجراست.

 

تایم استمپ چیست؟

قبل از تبدیل آنلاین تاریخ شمسی به تایم استمپ و..، اگر آشنایی کافی با تاریخ استمپ ندارید می توانیم آن را به صورت خلاصه معرفی کنیم. تایم استمپ یا Timestamp که به معنی برچسب زمان است، ریشه نامش از روی مهر های جوهری که برای ثبت تاریخ روی کاغذ زده می شد به دست آورد است. در کل تایم استمپ ساختاری جهت ذخیره کردن زمان و تاریخ است که در سیستم های یونیکس استفاده می شود. از آن جایی که زمان یکی از مهم ترین داده ها در ساز و کار نرم افزار ها و سخت افزار ها است، بنابر این نحوه نمایش و ذخیره سازی آن نیز مهم است.

با استفاده از ساختار تایم استمپ، ضمن اشغال فضای کمتر، انجام محاسبات روی آن نیز برای کامپیوتر راحت تر می شود. همانطور که پیش تر اشاره کردیم، تنها مشکل این زمان، ناخوانا بودن آن در نگاه اول است که با کمک ابزار تبدیل تایم استمپ به تاریخ میلادی و شمسی، مشکلی نخواهید داشت.

 

روش تبدیل تایم استمپ به تاریخ میلادی، شمسی و برعکس

روش کار تاریخ استمپ تقریبا ساده است. همانطور که می دانید این تاریخ با یک سری اعداد نشان داده می شود. این اعداد از تاریخ 1970/1/1 شروع شده است و به ازای هر یک ثانیه، عدد مربوطه به علاوه 1 می شود. بنابراین هر ثانیه این تاریخ تغییر می کند و یک واحد به آن اضافه می شود. برای تبدیل به زمان های مورد نظر، باید سال، ماه، روز، ساعت، دقیقه و ثانیه را در نظر بگیریم.

 

کاربرد های تایم استمپ

این سیستم کاربرد های بسیار گسترده ای در نرم افزار ها، سخت افزار ها، میکروکنترل ها و.. دارد زیرا فضای کمی نسبت اطلاعات دقیقش اشغال کرده و انجام محاسبات روی آن هم ساده است. از این زمان جهت تعیین دنباله مرتب تراکنش ها هم استفاده می شود تا اگر مشکلی در اجرای یک تراکنش رخ داد، آن تراکنش لغو یا بی اعتبار شود. دقت بالای این زمان باعث می شود تا اپلیکشن ها و کامپیوتر ها به خوبی کار کنند.

 

روش تبدیل تایم استمپ Timestamp به تاریخ های شمسی و میلادی و برعکس در کیت ست

استفاده از این ابزار تبدیل تایم استمپ در کیت ست ساده است. ابتدا شما باید عملیات تبدیل مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای این کار سه تب زیر برای تبدیل در اختیار شما قرار داده شده است:

  • تایم استمپ به تاریخ شمسی و میلادی

  • تاریخ میلادی به تایم استمپ

  • تاریخ شمسی به تایم استمپ

اگر تب تبدیل تایم استمپ به تاریخ میلادی و شمسی را انتخاب کنید، یک باکس به نام زمان یونیکس (Unix Timestamp) نشان داده می شود. با وارد کردن تایم استمپ در این کادر و زدن دکمه تبدیل، زمان وارد شده به تاریخ های دقیق شمسی و میلادی نشان داده می شود.

اگر هم سایر تب های تبدیل را انتخاب کنید، کادر هایی برای وارد کردن دقیق تاریخ شمسی یا میلادی به شما نشان داده می شود. با تکمیل این اطلاعات و زدن دکمه تبدیل، تایم استمپ در تاریخ مورد نظر به شما نشان داده می شود. جهت راحتی بیشتر شما، دکمه ای برای کپی کردن تایم استمپ در زیر نتیجه قرار داده شده است.

 

نظرات و پیشنهادات شما؟

شما می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در این زمینه را در دیدگاه تبدیل تایم استمپ با ما به اشتراک بگذارید.