تبدیل آنلاین طول متر و سانتیمتر به اینچ ، فوت ، کیلومتر ، آنگستروم و ...

برای تبدیل آنلاین متر به کیلومتر ، یارد ، فوت ، اینچ و... اطلاعات زیر را وارد کنید و بر روی تبدیل کلیک کنید.

نتیجه تبدیل:

تبدیل به سایر واحدها:


دیدگاه شما در مورد تبدیل طول

captcha
{error}

3دیدگاه
امیررضا در تاریخ ۳۰-۰۴-۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۷

سلام
زمان رو به فاصله چجوری تبدیل کنیم؟

--------------------------------
کیت ست: با سلام، واحد سنجش زمان با واحد سنجش طول (فاصله) متفاوت است و قابلیت تبدیل به یکدیگر را ندارد.

علیرضا شاه محمدی در تاریخ ۱۷-۰۳-۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۵۸

اسکورمیت چند متر است

--------------------------------
کیت ست: با سلام، متوجه نشدم چه واحدی است. لطفا نام واحد را انگلیسی بنویسید.

یاسرکاگویی در تاریخ ۲۵-۰۲-۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۷

عالی بود

بعد از وارد کردن مقدار عددی که می خواهید تبدیل کنید واحد مبنا و مقصد را انتخاب کنید، سپس خودکار عدد به واحد مورد نظر شما و سایر واحد های دیگر تبدیل می شود.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

تبدیل سانتیمتر و متر به کیلومتر ، فرسنگ ، فوت ، اینچ و...

به کمک بخش تبدیل طول آنلاین کیت ست، شما می توانید انواع واحد های مختلف برای اندازه گیری طول و درازا را به یکدیگر تبدیل کنید. معمولا برای محاسبه طول در هر جایی از دنیا روش خاصی برای اندازه گیری وجود دارد. گاهی ممکن است شما این واحد را بشنوید یا نیاز داشته باشید که آن را به واحد هایی که برای شما آشنا تر و کاربردی تر هستند تبدیل کنید. برای انجام اینکار نیاز به نوشتن فرمول و محاسبه ریاضی ندارید! کیت ست این کار را رایگان برای شما انجام خواهد داد.

 

طول چیست؟

در زبان علمی و مهندسی، طول یا درازا کمیتی است برای اندازه‌ گیری فاصله دو نقطه در فضا استفاده می شود. برای بیان آن از یکا های مختلف که هر کدام در جایی کاربرد خاص خود را دارند استفاده می شود اما شما می توانید به راحتی آن ها را به دیگر واحد ها مانند سانتی متر و متر به کیلومتر، فرسنگ، فوت اینچ و.. تبدیل کنید.

 

علت وجود واحد های مختلف اندازه گیری و محاسبه طول

پیش از تبدیل آنلاین طول شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا واحد های مختلفی برای اندازه گیری و محاسبه طول داریم؟ پاسخ این سوال به آنجایی بر می گردد که در زمان های قدیم با توجه به کم بودن روابط بین جوامع و عدم آگاهی از واحد های محاسبه در سایر نقاط و یا شاید هم عدم توافق برای یکسان سازی، یک واحد را برای خود می ساختند و از آن استفاده می کردند. علاوه بر آن با پیشرفت علم و توان محاسبه طول های بسیار کم و یا بسیار بزرگ، نیار به ایجاد واحد هایی استاندارد بود که ساخته شده اند و در موارد مربوط به خود کاربرد دارند.

 

انواع واحد های طول ایران برای تبدیل آنلاین طول

در خود ایران در مناطق مختلف واحد های مختلف برای اندازه گیری و محاسبه طول وجود دارد که آن ها معرفی می کنیم. شما می توانید این واحد ها را در کیت ست برای تبدیل طول آنلاین استفاده کنید.

  • فرسنگ – فرسخ: در زمان ناصر الدین شاه مقرر شد و معادل برابر با 6239.8602 متر است.

  • فرسنگ – فرسخ شرعی دین اسلام: معادل 5366.5342 متر می باشد.

  • ذرع – ارش: واحد طول یا درازا در قدیم بوده است و معادل 104 سانتی متر است. این واحد هنوز هم در میان پارچه فروشان متداول است.

  • گز: از واحد قدیمی ایران که تقریبا برابر با 104 سانتی متر است.

  • وجب: برابر با عرض دست باز شده انسان است و به مقدار 22.5 سانتی متر محاسبه می شود.

 

انواع واحد های طول استاندارد برای تبدیل آنلاین طول و درازا

علاوه بر واحد های طول در ایران، واحد های طول استاندارد که در همه دنیا استفاده می شوند و کاربرد دارند را برای تبدیل آنلاین طول آماده کرده ایم. این واحد ها مانند اینچ، یارد، پا، مایل و.. مقدار استاندارد جهانی هستند و هر کدام در زمینه و یا منطقه خاصی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

روش تبدیل آنلاین طول در کیت ست

برای این که طول را از واحد مورد نظر خود به سایر واحد ها تبدیل کنید، فقط کافیست مقدار واحد خود (مثلا 42 برای مقدار 42 اینچ ) را وارد کنید. سپس در فیلد تبدیل از، واحدی که مقدار آن را وارد کرده اید را انتخاب کنید. سپس باید در قسمت تبدیل به، هم واحد مورد نظر خود که قصد تبدیل به آن را دارید انتخاب کنید. با کلیک روی دکمه تبدیل، عملیات تبدیل آنلاین طول انجام می شود و شما نتیجه را خواهید دید. همچنین تبدیل به سایر واحد ها هم به صورت خودکار انجام می شود و تا دیگر نیازی به انجام مجدد مراحل تبدیل نداشته باشید.

 

نظرات و پیشنهادات شما؟

پس از انجام محاسبه آنلاین مورد نیاز خود، می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در دیدگاه محاسبه تبدیل طول آنلاین با ما به اشتراک بگذارید.