محاسبه آنلاین هزینه کارشناسی قانون تعیین تکلیف ساختمانهای فاقد سند رسمی

برای محاسبه هزینه کارشناسی قانون تعیین تکلیف ساختمانهای فاقد سند رسمی مساحت ملک را وارد کنید.

نتیجه

دستمزد کارشناسی:

دیدگاه شما در مورد هزینه کارشناسی قانون ت.ت

captcha
{error}

برای محاسبه دستمزد کارشناسی بعد از انتخاب نوع ملک، مساحت ملک را وارد کنید تا دستمزد کارشناس براساس مساحت ملک محاسبه و نمایش داده شود.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

محاسبه هزینه کارشناسی قانون تعیین تکلیف ساختمانهای فاقد سند

در تاریخ بیستم آذر سال 1390 قانونی به نام قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان های فاقد سند رسمی به ثبت رسیده است. اشخاصی که به وسیله این قانون قصد ثبت سند دارند، باید موارد مختلف را طی کرده و از کارشناس کمک بگیرند. در همین زمینه موضوع هزینه کارشناسی به یکی از سوالات کاربران تبدیل شده است. شما با کمک سرویس محاسبه آنلاین هزینه کارشناسی قانون تعیین تکلیف ساختمانهای فاقد سند رسمی می توانید به سادگی و به صورت رایگان، این هزینه را محاسبه کنید.

 

روش درخواست کارشناسی قانون تعیین تکلیف ساختمانهای فاقد سند رسمی

اکنون که در حال انجام محاسبه هزینه کارشناسی قانون تعیین تکلیف ساختمانهای فاقد سند رسمی هستید، بد نیست بیشتر با انجام روند مراحل آشنا شوید. برای اقدام جهت دریافت سند برای ساختمان های فاقد سند ابتدا متقاضی صدور سند مالکیت در اجرای مقررات قانون و آیین نامه از طریق مراجعه به درگاه الکترونیکی سازمان ثبت اسناد و املاک sabtemelk.ir و تکمیل فرم تقاضانامه الکترونیکی و اسکن مدارک و مستندات مورد نیاز، تصویر مصدق مدارک و فایل نقشه را از طریق پست به دبیرخانه هیات ارسال می نماید. البته متقاضی می تواند به یکی از دفاتر اسناد رسمی نیز مراجعه کند تا دفاتر به نمایندگی از شخص، فرایند را انجام دهند.

دبیرخانه مربوطه پس از بررسی مدارک، تقاضا را ثبت نموده و به اطلاع متقاضی می رساند و یک شماره پیگیری نیز در اختیار آن قرار می دهد. در نهایت به ترتیب نوبت، پرونده ها به هیات جهت رسیدگی ارسال می شوند.

در صورتی که پرونده شما به تایید نظر هیات نرسد، آن را رد می کنند و در صورت کامل بودن مدارک و اثبات مورد، موضوع به کارشناس ابلاغ می شود تا بررسی شود. در نهایت با تایید نظر کارشناس و هیات، سند ثبتی برای شما ثبت خواهد گردید.

 

هزینه های کارشناسی قانون تعیین تکلیف ساختمانهای فاقد سند رسمی

اما هزینه های کارشناسی برای ثبت سند زمین های بدون سند به عوامل مختلفی بستگی دارد و باید قبل از شروع کار به حساب واریز گردد. میزان دستمزد کارشناس به شرح زیر تعیین می گردد.

 1. دستمزد کارشناسی ساختمان ‌ها و تاسیسات:

  • تا ۲۰۰ متر مربع مقطوعا ۳۰۰ هزار ریال

  • بیش از ۲۰۰ متر مربع تا ۵۰۰ متر مربع مقطوعا ۴۰۰ هزار ریال

  • بیش از ۵۰۰ متر مربع تا ۱۰۰۰ متر مربع مقطوعا ۵۰۰ هزار ریال

  • مازاد بر ۱۰۰۰ مترمربع به ازای هر متر مربع ۴۰۰ ریال (حداکثر ۹ میلیون ریال)

 1. دستمزد کارشناسی اراضی کشاورزی و نسق‌های زراعی:

  • تا یک هکتار ۵۰۰ هزار ریال

  • در مواردی که مساحت ملک بیش از یک هکتار باشد به ازای هر هکتار مازاد، ۱۵ درصد به دستمزد اضافه می‌شود و حداکثر میلیون ریال است.

البته شما به راحتی و بدون نیاز به محاسبه دستی، می توانید فرایند مقدار هزینه کارشناسی قانون تعیین تکلیف ساختمانهای فاقد سند رسمی را به کیت ست بسپارید و نتیجه را مشاهده کنید.

 

سایر هزینه ها برای قانون ثبت سند ملک بدون سند رسمی

قابل ذکر است که به منظور ایجاد زیرساخت لازم و پرداخت حق‌الزحمه اعضای هیئت و سایر کارکنان، از متقاضیان موضوع این قانون برای هر پرونده پنج درصد بر مبنای ارزش منطقه‌ای اخذ و با واریز به حسابی که به نام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می شود.

از هر یک از متقاضیان در موقع ثبت نام مبلغ پانصد هزار ریال به صورت علی الحساب دریافت می شود.

 

روش محاسبه هزینه کارشناسی قانون تعیین تکلیف ساختمان های فاقد سند رسمی

برای محاسبه هزینه کارشناسی قانون تعیین تکلیف ساختمانهای فاقد سند رسمی فقط کافیست تا در کیت ست نوع ملک خود را از منوی کشویی تعیین کنید. سپس در باکس بعدی مساحت را بر حسب متر وارد کرده و روی دکمه محاسبه کلیک کنید. به همین سادگی هزینه کارشناسی به شما نمایش داده می شود.

 

نظرات و پیشنهادات شما؟

پس از انجام محاسبه آنلاین هزینه های کارشناسی قانون تعیین تکلیف ساختمانهای فاقد سند رسمی خود می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در مورد محاسبه هزینه کارشناسی قانون ت.ت کیت ست را در دیدگاه این ابزار با ما در میان بگذارید و در صورت تمایل این ابزار را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که در صورتی که این ابزار برای شما کاربردی بوده است برای توسعه آن و همینطور سایر ابزار ها، با حمایت مالی همراه ما باشید.