دانلود اپلیکیشن اندروید

تبدیل آنلاین واحد زاویه درجه به رادیان و گراد و ...

برای تبدیل درجه به رادیان و سایر واحدها یا برعکس اطلاعات زیر را وارد کنید و بر روی تبدیل کلیک کنید.

نتیجه تبدیل:

تبدیل به سایر واحدها:

دیدگاه شما در مورد تبدیل زاویه

captcha
{error}

3دیدگاه
ممد در تاریخ ۰۷-۰۱-۱۴۰۳ ساعت ۱۷:۰۷

عالی دمتون گرم D:

راد در تاریخ ۲۲-۰۳-۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۲۹

متشكرم!

Ashkan در تاریخ ۰۵-۰۲-۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۵

عالی بود !

بعد از وارد کردن مقدار عددی که می خواهید تبدیل کنید واحد مبنا و مقصد را انتخاب کنید، سپس خودکار عدد به واحد مورد نظر شما و سایر واحد های دیگر تبدیل می شود.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

تبدیل واحدهای اندازه گیری زاویه مانند رادیان به گراد و درجه و ...

زاویه ها جزو موارد پر استفاده در مفاهیم هندسه و ریاضیات هستند. برای اندازه گیری زاویه از واحد های مختلفی استفاده می شود. شما می توانید به کمک ابزار تبدیل زاویه آنلاین کیت ست، واحد های مختلف را به یکدیگر تبدیل کنید.

 

زاویه چیست؟ واحد ها محاسبه زاویه در ماشین حساب محاسبه تبدیل واحد زاویه آنلاین

به طور کلی زاویه یا گوشه یکی از مفاهیم هندسه بوده و از برخورد دو خط مستقیم تشکیل می‌ شود. برای اندازه گیری زاویه یکاها و روش های متفاوتی وجود دارد. پر استفاده ترین یکای اندازه گیری زاویه، درجه و رادیان می باشد. یکا و واحد زاویه شما هر چه که باشد، می توانید آن را به واحد های دیگر تبدیل کنید.

 

چرا واحد ها تفاوت دارند؟ روش و نحوه تبدیل درجه به گراد، گراد به درجه، درجه به رادیان و..

شما در سرویس تبدیل زوایه آنلاین کیت ست می توانید لیستی از واحد های مختلف را مشاهده کنید. یکاهایی که برای اندازه گیری زاویه استفاده می شود، همگی نسبتی از یک دایره کامل می باشند که البته رادیان از این قاعده مستثنا می باشد. سایر واحد ها به جز رادیان، یک دایره کامل را به چند قسمت تقسیم کرده اند. تفاوتی که یکا های مختلف دارند فقط در تعداد تقسیمات می باشد.

به طور مثال در واحد درجه، یک دایره به 360 قسمت و در گراد به 400 تقسیم شده است. البته رادیان به این صورت محاسبه می شود که یک رادیان، زاویه‌ای است که منطبق است با کمان دایره ‌ای که طول کمان با شعاع دایره برابر است.

 

واحد های پرکاربرد در محاسبه تبدیل زاویه: درجه، رادیان و گراد

  • درجه: درجه در ریاضیات یکی از واحدهای زاویه است. یک درجه معادل یک قسمت از 360 قسمت محیط یک دایره است. با نماد ° نشان داده می شود.

  • رادیان: رادیان زاویه مرکزی مقابل به کمانی از دایره است که طول آن با شعاع دایره برابر است. یعنی اندازه زاویه نیم صفحه، πرادیان است. هر رادیان تقریبا برابر با 57 درجه می باشد و بیشتر در فرمول های شامل تابع مثلثاتی استفاده می شود.

  • گراد: گراد هم یک واحد زاویه است که معادل یک چهار صدم یک دایره کامل می باشد. تقریبا هر گراد معادل 0.9 درجه می باشد.

علاوه بر واحد های ذکر شده، شما می توانید واحد های دیگر مانند دقیقه قوسی، ثانیه قوسی، گرادیانس، ساین، میل، میلی رادیان، میکرو رادیان، رولوشن، سیرکل، ترن، کوادرانت، زاویه قائمه و.. را هم در سرویس تبدیل واحد زاویه آنلاین کیت ست به یکدیگر تبدیل کنید.

 

روش استفاده از ابزار تبدیل واحد گراد به درجه و.. کیت ست

استفاده از ابزار تبدیل زاویه آنلاین کیت ست ساده می باشد. تنها کافیست تا مقدار تبدیل را در باکسی به همین نام وارد کنید. سپس با انتخاب واحد مقدار وارد شده از منوی کشویی بعدی و همچنین انتخاب واحد مورد نظر در باکس تبدیل، با کلیک روی دکمه تبدیل شاهد نتیجه خواهید بود. همینطور برای این که نیاز به انجام مجدد تبدیل برای واحد های دیگر در همان مقدار نداشته باشید، تبدیل به سایر واحد ها نیز به طور خودکار برای شما انجام خواهد شد.

 

نظرات و پیشنهادات شما؟

حال که تبدیل واحد زاویه مورد نظر خود را به سادگی انجام دادید، می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در این زمینه را در دیدگاه ابزار تبدیل زاویه با ما به اشتراک بگذارید.