دانلود اپلیکیشن اندروید

تبدیل آنلاین فرکانس هرتز به رادیان بر ثانیه ، دور بر دقیقه ، مگا هرتز و ...

برای تبدیل هرتز به رادیان بر ثانیه و دور بر دقیقه و ... اطلاعات زیر را وارد کنید و بر روی تبدیل کلیک کنید.

نتیجه تبدیل:

تبدیل به سایر واحدها:

دیدگاه شما در مورد تبدیل فرکانس

captcha
{error}

بعد از وارد کردن مقدار عددی که می خواهید تبدیل کنید واحد مبنا و مقصد را انتخاب کنید، سپس خودکار عدد به واحد مورد نظر شما و سایر واحد های دیگر تبدیل می شود.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

تبدیل فرکانس هرتز به دور بر دقیقه ، مگا هرتز و درجه بر دقیقه و ...

در قسمت تبدیل آنلاین فرکانس در ابزار های کیت ست، شما قادر خواهید بود تا انواع واحد های مختلف فرکانس را به یکدیگر تبدیل کنید. اگر شما به تبدیل فرکانس هرتز به رادیان بر ثانیه و.. برای محاسبات خود و یا هر کاری نیاز دارید، احتیاجی به محاسبه فرمول های مختلف ندارید. با تبدیل آنلاین فرکانس کیت ست به صورت رایگان و ساده می توانید این تبدیل واحد را در مبنا های گوناگون انجام دهید.

 

فرکانس چیست؟

قبل از تبدیل فرکانس آنلاین هرتز به مگاهرتز و..، بهتر است با خود فرکانس کمی بیشتر آشنا شویم. فرکانس (Frequency) و یا بسامد معیاری است که برای اندازه گیری تعداد تکرار یک رخداد یا اتفاق در واحد زمان (مانند دقیقه، ثانیه و..) ایجاد شده است. برای محاسبه فرکانس یک رخداد، ابتدا یک بازه زمانی ثابت را در نظر می گیرند و تعداد دفعات رخ دادن آن اتفاق را می شمارند. با تقسیم این تعداد بر طول بازه زمانی، فرکانس مورد نظر را به دست می آوریم.

 

واحد های سنجش فرکانس چیست؟

واحد رسمی یا یکا سنجش فرکانس در سیستم SI هرتز است که با علامت Hz نشان داده می شود. هرتز نام فیزیک دان آلمانی (هاینریش رودولف هرتز) است که به احترام آن این نام انتخاب شده است. معنی یک هرتز این است که یک رویداد یک بار در هر ثانیه رخ می دهد. معمولا در تبدیل آنلاین فرکانس از این واحد و دفعات زیادی استفاده می شود. علاوه بر آن واحد های دیگری نیز مانند سیکل بر ثانیه، دور بر دقیقه، رادیان بر ثانیه و.. هم استفاده می شود که هر کدام در جای خود کاربرد دارد.

 

طبقه بندی فرکانس ها و تبدیل آنلاین فرکانس

همچنین قابل ذکر است که خود فرکانس هم طبقه بندی های مختلفی دارد که می توانید آن ها را در جدول زیر ببینید. اینگونه پس از تبدیل فرکانس خود به هرتز می توانید مشاهده کنید که فرکانس شما در چه طبقه و گروهی قرار دارد.

 

محدوده فرکانس

نام محدوده فرکانس

کوتاه شده

تقسیم بندی باند

شماره باند

(Hz)۳۰– ۳

فرکانس های فوق العاده پایین

ELF

Extremely Low Frequencies

۱

(Hz)۳۰۰۰– ۳۰۰

فرکانس صدا

VF

Voice Frequencies

۲

(KHz)۳۰– ۳

فرکانس های بسیار پایین

VLF

Very Low Frequencies

۳

(KHz)۳۰۰– ۳۰

فرکانس های پایین

LF

Low Frequencies

۴

(KHz)۳۰۰۰– ۳۰۰

فرکانس های متوسط

MF

Medium Frequencies

۵

(MHz)۳۰– ۳

فرکانس های بالا

HF

High Frequencies

۶

(MHz)۳۰۰– ۳۰

فرکانس های بسیار بالا

VHF

Very High Frequencies

۷

(MHz)۳۰۰۰– ۳۰۰

فرکانس های ماورای بالا

UHF

Ultrahigh Frequencies

۸

(GHz)۳۰– ۳

فرکانس های فوق العاده بسیار بالا

SHF

Super-High Frequencies

۹

(GHz)۳۰۰– ۳۰

فرکانس های فوق العاده به شدت بالا

EHF

Extremely High Frequencies

۱۰

۳۰۰ GHz تا ۳ THz

تراهرتز

THF

Tremendously High Frequency

 

۱۱

 

روش تبدیل فرکانس آنلاین در کیت ست

برای تبدیل فرکانس هرتز به دور بر دقیقه، مگا هرتز و درجه بر دقیقه و هر واحد فرکانسی دیگری در کیت ست به صورت آنلاین، فقط نیاز است تا مقدار واحد خود را در قسمت مقدار تبدیل وارد کنید. سپس در باکس تبدیل از، واحدی که مقدار آن را وارد کرده اید را از لیست کشویی واحد های فرکانس انتخاب کنید. حال باید در قسمت تبدیل به، هم واحد مورد نظر خود که قصد تبدیل به آن را دارید انتخاب کنید. با کلیک روی دکمه تبدیل، عملیات تبدیل آنلاین فرکانس به صورت آنی انجام می شود و شما در قسمت نتیجه، معادل واحد مورد نظر را خواهید دید. همچنین برای راحتی بیشتر شما و جلوگیری از انجام مجدد مراحل تبدیل برای سایر واحد ها در همان مقدار، تبدیل به سایر واحد های فرکانس هم به صورت خودکار انجام می شود.

 

نظرات و پیشنهادات شما؟

حال که تبدیل آنلاین فرکانس مورد نظر خود را انجام دادید، می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در این زمینه را در دیدگاه ابزار تبدیل فرکانس آنلاین، با ما به اشتراک بگذارید.