محاسبه آنلاین دیه اعضای بدن ، تصادف ، سقط جنین ، شکستگی و ...

برای محاسبه دیه تصادف ، سقط جنین و ... اطلاعات زیر را وارد کنید و بر روی محاسبه کلیک کنید.

نتیجه:

نتیجه

 • نتیجه:eg
 • دیه قتل:
 • تغلیظ دیه:
 • دیه قتل در ماه حرام یا مکه مکرمه:
 • ماده ۵۵۵ : هرگاه رفتار مرتکب و فوت مجنی علیه هر دو در ماه های حرام (محرم، رجب، ذی القعده وذی الحجه) یا در محدوده حرم مکه، واقع شود خواه جنایت عمدی خواه غیر عمدی باشد، علاوه بر دیه نفس، یک سوم دیه نیز افزوده می گردد. سایر مکان ها و زمان های مقدس و متبرك مشمول حکم تغلیظ دیه نیست.
 • نتیجه:
 • دیه زن:
 • دیه مرد:
 • :
 • ماده ۵۶۰ : دیه زن و مرد در اعضاء و منافع تا کمتر از ثلث دیه کامل مرد، یکسان است و چنانچه ثلث یا بیشتر شود دیه زن به نصف تقلیل مییابد.

دیدگاه شما در مورد محاسبه دیه

captcha
{error}

13دیدگاه
جواد در تاریخ ۲۳-۱۰-۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۶

سلام دیه نه هزارم دیه کامل چقدراست ؟

--------------------------------
کیت ست: با سلام، نه هزارم دیه کامل در سال نود و هشت 24,300,000 ریال معادل دو میلیون و چهارصد و سی هزار تومان است.

محمد در تاریخ ۱۵-۱۰-۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۰

سلام 26.55 درصد دیه کامل چقد میشه

--------------------------------
کیت ست: با سلام، دیه مورد نظر شما 716,850,000 ریال معادل هفتاد و یك میلیون و ششصد و هشتاد و پنج هزار تومان است.

بهرام پور در تاریخ ۱۲-۱۰-۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۷

سلام 53 درصد از یک درصد دیه کامل چقدر میشه؟

--------------------------------
کیت ست: با سلام، دیه مورد نظر شما 14,310,000 ریال معادل یك میلیون و چهارصد و سی و یك هزار تومان است.

سمیه امجدی در تاریخ ۱۱-۱۰-۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۷

شش هزارم دیه کامل +چهارپنجم ازیک پنجم از یک دووم دیه کامل+شش دهم درصد ازدیه کامل چقدر میشه

--------------------------------
کیت ست: با سلام، دیه مورد نظر شما 248,400,000 ریال معادل بیست و چهار میلیون و هشتصد و چهل هزار تومان است.

باقرپور در تاریخ ۰۹-۱۰-۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۶

سلام سه دهم درصد دیه کامل انسان چقدر میشه؟

--------------------------------
کیت ست: با سلام، سه دهم یک درصد دیه کامل 8,100,000 ریال معادل 810 هزار تومان است.

ممد در تاریخ ۲۵-۰۸-۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۵

سلام
سرکار حادثه پیش اومد ودوسوم پای من از قسمت وسط ران جدا شد پیوند استخوان . عروق. پوست. و عصب های فمورال و سیاتیک پای من حفظ شد ولی از قسمت وسط ران ب پایین حس حرکتی و لامسه نداره و البته ی بند از انگشت وسط دست راستم هم طی سانحه قطع شده چطوری باید حساب کنم؟

--------------------------------
کیت ست: با سلام، باید براساس گزارش پزشک قانونی محاسبه دیه را انجام دهید و بدون گزارش پزشک قانونی دیه قابل محاسبه نمی باشد.

محسن حیدری در تاریخ ۲۰-۰۸-۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۶

سلام.

ممنون میشم دیه مربوط به گزارش پزشکی قانونی رو حدودا محاسبه بفرمائید. تصادف در 23 مرداد 1397 ( ماه حرام) صورت گرفته است.

خراشیدگی ( حارصه ) سمت راست پیشانی
سائیدگی ( حارصه ) ناحیه فوقانی راست صورت،قدام آرنج چپ،بینی،مچ دست چپ،پشت دست چپ ( سه ناحیه جداگانه )
سائیدگی عمیق ( دامیه ) سمت راست ناحیه تحتانی صورت-ساعت چپ
تورم و خراشیدگی ( حارصه ) لب تحتانی که ارش تورم به میزان سه دهم درصد ( 0.3% ) دیه کامل تعیین میگردد.
جرح بخیه شده ( دامیه ) مخاط لب تحتانی که مطلوب التیام یافته است.
خراشیدگی ( در حد حارصه ) قدام قفسه صدری که ارش خراشیدگی به میزان نیم درصد ( 0.5% ) دیه کامل تعیین میگردد.
کبودی باسن راست ، کنار خاررجی زانوی چپ ، قدام ساق راست ، خلف آرنج راست ، ناحیه خارجی ابروی چپ، کف دست چپ، ساعد راست(دوناحیه جداگانه)
خراشیدگی ( حارصه ) کنار زانوی چپ، بند اول انگشتان دوم و سوم و چهارم دست چپ
شکستگی به میزان پنج درصد از سطح نمایان دو دندان قدامی
شکستگی به میزان پنچ درصد از سطح نمایان دندان خلفی. همزمان و علاوه بر ضایعات اعلام شده قبلی آسیب بافت نرم قفسه صدری نیز داشته که ارش آن به میزان نیم درصد(0.5%) دیه کامل تعیین میگردد

محمد در تاریخ ۱۷-۰۸-۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۷

سلام. من برگه معاینه مجدد پزشکی قانونی بردم دادگاه، دادگاه به من گفت کپی برابر اصل این برگه ببر بیمه اونا برات طبق درصدهایی که تو برگه واست پزشکی قانونی نوشته، برات دیه مشخص میکنن. آیا این درسته؟
میگفتن چون تو خودت مقصر بودی و چپ کردی و قرار نهایی برات صادر شده مشخص کردن دیه با بیمه است. میشه راهنماییم کنید. تشکر

--------------------------------
کیت ست: با سلام، بله درست می باشد، براساس درصدی که در نامه پزشک قانونی مشخص کرده دیه محاسبه می شود. شما نیز می توانید برا محاسبه دیه درصدی که در نامه پزشک قانونی اعلام شده در همین صفحه وارد کنید و نتیجه را مشاهده کنید.

عباس در تاریخ ۱۱-۰۸-۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۱

ببخشید دیه دندان را که محاسبه کردم زده 13500000تومان بعد پایین تر نوشته27000000 تومان منظورتون از کامل چیه با تشکر

--------------------------------
کیت ست: با سلام، دیه شکستگی دندان جلویی 13 میلیون و 500 هزارتومان صحیح است و 270 میلیون تومان دیه کامل یک انسان در سال 98 می باشد.

عباس در تاریخ ۱۱-۰۸-۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۵

سلام من دندان جلویی شکسته ولی به ریشه آسیب نرسیده دیه آن چقدر است خیلی ممنون از راهنماییتون

مصطفی در تاریخ ۱۱-۰۸-۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۳

سلام میشه حساب کنید زخم دامیه +لثه بالای خراشیدگی حارصه لب بالای+لب پاینی+بینی خراشیدگی حارصه زانوی راست ساقط شدن سه دندون شیری بلای

--------------------------------
کیت ست: با سلام، دادگاه براساس نظریه پزشک قانونی (که میزان جراحت را مشخص می‌شود) دیه را تعیین می‌کند و بدون اطلاع از نامه پزشک قانونی امکان محاسبه دیه مواردی که اعلام کردید وجود ندارد.

بهروز در تاریخ ۳۰-۰۷-۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۸

عالی ، ممنون

سبد حسین حسبنی در تاریخ ۲۵-۰۶-۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۱

باسلام و خسته نباشید.میخواستم دیه مرا حساب کنید.
۱. دو خراش(۲ حارصه) و تورم مختصر ثلث میانی خلف ساعددست چپ ۲. ۳خراش(۳حارصه)و کبودی و تورم مختصر ثلث تحتانی خلف ساعد دست راست ۳. تورم متوسط خلف مچ دست چپ و خلف دست چپ (جداگانه) ۴.جرح سطحی(حارصه) و تورم مختصر مخاط داخل سمت راست لب فوقانی ۵. تورم متوسط قدام و داخل مچ پای چپ و آرنج راست(جداگانه) ۶. کبودی مدور خارج سرین راست ۷. کبودی مدور و تورم مختصر بالای زانوی راست ۸. شکستگی قاعده استخوان کف دست پنجم دست چپ

--------------------------------
کیت ست: با سلام، بیشتر مواردی که اعلام کردید ارش است و با اعلام پزشک قانونی و بصورت درصدی یا کسری محاسبه می شود.(فقط با نظر پزشک قانونی قابل محاسبه است)

برای محاسبه دیه براساس دادنامه و ... از گزینه نوع بیمه یکی گزینه ها مانند اعصا بدن یا جنین و ... انتخاب و پس از انتخاب سایر گزینه محاسبه دیه انجام و نمایش داده خواهد شد.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

محاسبه دیه آنلاین سقط جنین، تصادف، اعضا بدن براساس دادنامه و ...

دیه یا خون بها، نوعی مجازات است و به مال یا پولی گفته می شود که برای جبران وارد کردن صدمه به شخص و یا در صورت قتل به بازماندگان داده می شود. شما با استفاده از ابزار محاسبه دیه آنلاین کیت ست، می توانید به راحتی میزان دیه را بر حسب سال و نوع دیه به صورت ساده و رایگان مشخص و محاسبه کنید.

 

دیه چیست؟ دیه تصادف، دیه شکستگی و..

تقریبا اکثر افراد با کلمه دیه آشنا هستند. اما در حین محاسبه آنلاین دیه تصادف و.. بهتر است با مفهوم آن بیشتر آشنا شویم. دیه جزو قوانین اسلام هم می باشد که بر اساس تعاریف، به پولی گفته می شود که بعد از آسیب وارد کردن به یک شخص یا ارتکاب قتل، باید به شخص و یا بازماندگان پرداخت شود. در تعاریف حقوقی هم اشاره شده است که دیه مقدر، مال معینی است که در شرع مقدس به سبب جنایت غیر عمدی بر نفس یا منفعت، یا جنایت عمدی در موارد که به هر جهتی قصاص ندارد مقرر شده است.

 

میزان و مبلغ دیه جنین، قتل و..

میزان دیه تصادفات و.. از جمله سوالات دیگری است که افراد زیادی نیاز به آشنایی با آن دارند. نرخ دیه هر سال توسط کارشناسان با توجه به معیار های مختلف مانند میزان تورم و.. بررسی می شود و در اختیار قوه قضاییه قرار گرفته و با نظر نهایی رئیس قوه قضاییه اعلام رسمی می شود. میزان دیه هم از سوی دادگاه برای جنایت تعیین می شود. در تعیین میزان دیه باید به نکاتی توجه داشت.

 • در دین اسلام، میزان دیه برای مرد و زن متفاوت است. دین قتل زن نصف دیه قتل مرد می باشد.

 • میران دیه در چهار ماه قمری ذی القعده، ذی ‌الحجه، محرم و رجب که به عنوان ماه های حرام شناخته می شوند، افزایش می یابد. (تغلیظ دیه)

 • دیه در اسلام بر اساس معیار هایی تعیین می شود. به طور مثال دیه یک مرد مسلمان معادل یکی از معیار های 1000 گوسفند یا 200 گاو، 100 شتر، 200 دست حله یمنی، 1000 دینار طلا یا 10000 دینار نقره می باشد. در ایران شتر را برای محاسبه نرخ دیه استفاده می کنند.

 

ارش چیست؟ تفاوت ارش و دیه

یکی دیگر از مباحثی که در محاسبه آنلاین دیه تصادفات و.. وجود دارد، بحث اَرش است. ارش نوعی دیه است که میزان آن در قانون از قبل تعیین نشده‌ است. در واقع تنها تفاوت دیه و ارش این است که نوع و میزان خسارت دیه در قانون مشخص است اما در ارش، میزان خسارت در قانون مشخص نیست.

طبق ماده 449 قانون مجازات اسلامی، ارش، دیه غیرمقدر است که میزان آن در شرع تعیین نشده است و دادگاه با لحاظ نوع و کیفیت جنایت و تاثیر آن بر سلامت مجنیٌ علیه و میزان خسارت وارده با در نظر گرفتن دیه مقدر و با جلب نظر کارشناس میزان آن را تعیین می کند. مقررات دیه مقدر در مورد ارش نیز جریان دارد مگر اینکه در این قانون ترتیب دیگری مقرر شود.

به عنوان مثال در قانون، برای جبران خسارت قطع شدن یک دست میزان دیه معادل نصف یک دیه کامل تعیین شده است. اما برای آسیب دیدن رگ ها و تار های عصبی در قانون میزانی تعیین نشده است. بنابراین پزشکی قانونی این خسارت را به شکل درصدی از دیه کامل به دادگاه بیان می کند و به عنوان ارش محسوب می شود.

 

مهرالمثل چیست؟

مهریه مهرالمثل در دیه هم استفاده می شود. به طور مثال در مواردی که در برقراری رابطه جنسی ازاله پرده بکارت صورت بگیرد و این کار بدون رضایت زن باشد، دیه این عمل معادل مهرالمثل زن می باشد که به عهده مرد است. در صورتی که هم این کار با رضایت زن همراه بوده باشد، به زن ارش البکاره تعلق می گیرد. مورد ارش البکاره هم باید گفت میزان آن تقریبا و حدودی 2 درصد دیه کامل تعیین شده می باشد.

اما مهرالمثل چیست؟ مهرالمثل در واقع مهریه ای است که بر اساس عرف و عادت محل و وضعیت خاص زن مانند تحصیلات، سن، شغل و امثال آن مهریه ای هم شأن زنان مشابه وی تعیین می ‌شود که به این نوع مهریه مهرالمثل می گویند. همچنین در مواردی که اگر در زمان انعقاد عقد راجع به مهریه توافق نشده یا اینکه مهریه نوعی تعیین گردیده که مطابق قانون نبوده، ولی عمل زناشوئی بین زوجین رخ داده این نوع مهریه انتخاب می شود.

 

پرداخت دیه قطع و عضو و..

پرداخت دیه جراحات، شکستگی و.. همواره به عهده فرد مقصر می باشد. البته با کمک شرکت های بیمه در حوادثی مانند تصادفات رانندگی، پرداخت دیه در تصادفات بر عهده شرکت بیمه کننده مقصر حادثه می باشد. همینطور در مواردی هم پرداخت دیه بر عهده حکومت می باشد.

 

سایر نکات مربوط به دیه

همانطور که در ابتدای مطلب محاسبه دیه آنلاین هم اشاره کردیم، میزان دیه به شرایط بستگی دارد. برخی از آن ها در این قسمت بیشتر توضیح خواهیم داد.

تغلیظ دیه: تغلیظ به معنی شدت دادن است. در اینجا منظور از تغلیظ دیه، افزایش یا شدت دادن آن است. تغلیظ دیه فقط برای جرم قتل صورت می گیرد و در دو صورت انجام می شود.

 1. یکی از آن ها قتل در ماه حرام است. یعنی ارتکاب جرم قتل و فوت قربانی هر دو در یکی از ماه های محرم ، رجب ، ذی القعده و ذی الحجه صورت بگیرد.

 2. دومین دلیل برای تغلیظ دیه قتل در مکان حرام است. در صورتی که عمل قتلی در محدوده حرم مکه واقع شود ، مجازات دیه نفس تغلیظ خواهد شد و افزایش پیدا خواهد کرد . (سایر مکان های مقدس و متبرک شامل حکم تغلیظ دیه نخواهد شد)

میزان تغلیظ دیه هم افزایش به مقدار یک سوم است. یعنی میزان دیه قتل در آن سال هر چقدر که باشد، برای تغلیظ باید یک سوم به میزان دیه افزوده شود.

تفاوت دیه مرد و زن (ماده 560 قانون مجازات اسلامی): طبق ماده 550 قانون مجازات اسلامی دیه قتل زن، نصف دیه مرد است. اما در ماده 560 قانون مجازات اسلامی ذکر شده است که دیه زن و مرد در اعضا و منافع تا کمتر از ثلث دیه کامل مرد، یکسان است و چنانچه ثلث یا بیشتر شود دیه زن به نصف تقلیل می‌ یابد.


البته ملاک در تعیین ثلث دیه، آسیب وارده به هر عضو است به این معنا که طبق ماده 561 همین قانون اگر در اثر یک یا چند ضربه آسیب ‌های متعددی در یک یا چند عضو وارد شود ملاک رسیدن دیه به ثلث دیه، هر آسیب به طور جداگانه است و دیه صدمات وارده جمع نمی ‌شود مگر این‌ که مجموع آسیب‌ های وارده عرفاً یک آسیب محسوب شود. لازم به ذکر است طبق ماده 562 قانون موصوف این حکم در مورد ارش جاری نمی‌ شود. به ‌عبارت دیگر در مورد ارش هرچند میزان آن بیش از ثلث دیه کامل مرد باشد به‌ همان میزان تعیین شده به ‌زن پرداخت می ‌شود و نصف نخواهد شد.

 

نحوه کار با ابزار محاسبه دیه محاسبه دیه آنلاین سقط جنین، تصادف، اعضا بدن براساس دادنامه و ...آنلاین کیت ست

استفاده از سرویس محاسبه میزان دیه درصدی و.. در کیت ست ساده است. ابتدا باید در این ابزار سال محاسبه دیه و نوع دیه را از منوی کشویی مربوطه انتخاب کنید. پس از انتخاب نوع دیه مانند اعضای بدن، جنین، درصدی و..، باکس های دیگری که مربوط به نوع دیه هستند برای دریافت اطلاعات بیشتر باز می شوند. بعد از کامل کردن دستورالعمل و اطلاعات خواسته شده، با کلیک روی دکمه محاسبه، فرایند محاسبه دیه آنلاین و رایگان برای شما انجام می شود.

 

نظرات و پیشنهادات شما؟

پس از این که از ابزار محاسبه دیه براساس دادنامه و.. آنلاین استفاده کردید، می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در دیدگاه محاسبه دیه با ما به اشتراک بگذارید.