محاسبه آنلاین هزینه دادرسی و خدمات قضائی

برای محاسبه هزینه دادرسی اطلاعات زیر را وارد کنید و بر روی محاسبه کلیک کنید.

هزینه دادرسی: ریال

هزینه دادرسی

 • در مرحله بدوی:
 • در مرحله واخواهی:
 • در مرحله تجدید نظر:
 • در مرحله اعاده دادرسی:
 • در مرحله فرجام خواهی:
 • در مرحله اعتراض ثالث:

دیدگاه شما در مورد محاسبه هزینه دادرسی و خدمات قضائی

captcha
{error}

10دیدگاه
غلامرضا ضیایی در تاریخ ۱۶-۰۳-۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۶

از راهنماییهای متصدیان محترم این سایت کمال تشکر را دارم.

مسعود محمدی در تاریخ ۲۹-۰۲-۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۸

از بیمه به علت عدم پرداخت دیه شکایت کردم...تقاضای اعسار کردم...به علت عدم تمکن مالی دادگاه حکم به پرداخت یک سوم هزینه دادرسی بهم داده...اگه نتیجه نگیریم در دادگاه تجدید نظر هم باید یک سوم هزینه دادرسی را پرداخت کنم..اصولا حکم دادگاه میتونه به نفع بیمه میشه یا من...هرچند مدارک من مستدل تره

--------------------------------
کیت ست: با سلام، دوست عزیز حکم دادگاه بر اساس قانون و مستندات خواهد بود.

اسماعیل دهقان در تاریخ ۲۶-۰۲-۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۷

ارسال ۱۳۹۴ به یک نفر دو‌تاگاو شیری به وزن چهار صد کیلوگرم همراه با گوساله هاشون و یک عدد گوساله بزرگ فروختم تا الان پولمو نداده شکایت کنم چقدر خسارت تعین میکننن

--------------------------------
کیت ست: با سلام، الان نمیشه در مورد خسارت چیزی گفت، شما ابتدا باید طرح دعوی کنید و... سپس قیمت گاو ها با استعلام و یا کارشناسی تعیین می شود بعد از محکوم کردن طرف مقابل می‌توانید همراه با خسارت تاخیر تادیه طلب خود را دریافت کنید.

محمد در تاریخ ۱۴-۰۲-۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۰

سلام آیا شرکت می تواند بگوید هزینه دادرسی را ندارد و در پایان از بدهکار بگیرید

--------------------------------
کیت ست: با سلام ، بله، در صورتی که دادگاه درخواست اعسار را قبول کند و در پایان بدهکار محکوم شود، هزینه دادرسی را باید پرداخت کند.

محمد در تاریخ ۱۰-۰۲-۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۱

خیلی عالیه. از کار قشنگتون تشکر می کنم .خدا خیرتون بده. اگر بشه هزینه اجرائیات حکم را اضاف کنید.

سعید در تاریخ ۱۳-۱۲-۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۲

سلام ، خیلی خوب است ، اما ای کاش بروز میشد.محاسبات را توضیح بفرمائیدتونه باشه؟

--------------------------------
کیت ست: با سلام، نرم افزار بروز می باشد. توضحیات در متن پایین صفحه قرار گرقته و تا حد امکان تلاش کردیم نتایج صریح و ساده نمایش داده شود.

عباس در تاریخ ۰۷-۱۲-۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۲

با سلام برنامه بسیار خوب بود

محسن در تاریخ ۰۱-۱۲-۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۰

بسیارعالی

saed در تاریخ ۱۶-۰۹-۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۵

عالی

مهناز در تاریخ ۲۴-۰۷-۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۳

بسیار عالی

از کادر ورود اطلاعات ابتدا نوع دعوا را انتخاب کنید (گزینه سایر شامل خدمات قضائی است)، سپس متناسب با نوع دعوا فیلد بعدی را وارد کنید. هزینه دادرسی در مرحله بدوی، واخواهی، تجدید نظر و ... خودکار محاسبه می شود.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

محاسبه هزینه دادرسی حقوقی ، مهریه و ...

در زمان هایی که شکایت های مختلف در دادگاه صورت می گیرد، باید هزینه هایی تحت عنوان هزینه دادرسی و خدمات قضایی پرداخت شود. اگر شما در فکر شکایت از موضوعی هستید و می خواهید با هزینه های لازم برای دادرسی و انجام خدمات قضایی آشنا شوید، می توانید از سرویس محاسبه آنلاین هزینه دادرسی و خدمات قضائی در کیت ست استفاده کنید و هزینه ها را بررسی کنید.

 

هزینه دادرسی و خدمات قضایی چیست؟

قبل از محاسبه آنلاین هزینه دادرسی، شاید این سوال برای شما پیش بیاید که اصلا هزینه دادرسی چیست و شامل چه مواردی می شود؟ به طور کلی هزینه دادرسی عبارت است از هزینه هایی که بابت صدور حکم یا قرار به هنگام تقدیم دادخواست از سوی خواهان (شاکی) بایستی پرداخت گردد. اگر نگاهی به حجم پرونده های دادگاه کنید، متوجه هزینه های سنگینی خواهید شد که به دولت و قوه قضاییه بابت بررسی و.. آن ها تحمیل می شود. برای کاهش این فشار و دریافت هزینه های خرج شده برای پرونده شما، باید هزینه هایی تحت عنوان هزینه دادرسی و خدمات قضایی پرداخت کنید و اینگونه طرح شکایت کیفری رایگان نیست.

 

نحوه تخصیص هزینه های دادرسی

پس اگر بخواهید از شخصی شکایت کنید و او را تحت تعقیب قرار دهید، باید هزینه هایی را برای طرح شکایت کیفری، شنیده شدن دلایل و مدارک، رسیدگی و صدور حکم پرداخت کنید. به طور کلی هزینه های دادرسی شامل موارد زیر می شود:

 • خرید تمبر برای شکوائیه

 • پرداخت دستمزد کارشناس رسمی دادگستری یا پزشکی قانونی برای ارائه‌ نظر کارشناسی

 • هزینه‌‌ ایاب و ذهاب شهود

 • تهیه وسیله‌ مورد نیاز برای انجام تحقیق محلی

 • هزینه درج آگهی و احضار متهم به وسیله‌ مطبوعات

 • هزینه‌ ارائه‌ دادخواست مطالبه‌ ضرر و زیان

 • هزینه‌ رونوشت و ترجمه اسناد

 

پرداخت هزینه دادرسی پس از محاسبه آنلاین هزینه دادرسی و خدمات قضایی

حال باید بدانید که تمام هزینه های ذکر شده که می توانید آن را با سرویس محاسبه آنلاین هزینه دادرسی کیت ست حساب کنید را باید شاکی یا مدعی خصوصی پرداخت کند. البته فراموش نکنید که در نهایت با پیروزی در جریان دعوا، محکوم کیفری که از او شکایت کرده اید، باید تمامی هزینه ها را به شما برگرداند. به عبارت دیگر شخصی که محکوم می شود، علاوه بر تحمل مجازاتی که برای او در نظر گرفته می شود، باید هزینه های دادرسی که شما خرج کرده اید را پرداخت کند.

 

نداشتن توان مالی برای پرداخت هزینه های دادرسی

اگر محاسبه آنلاین هزینه های دادرسی را انجام دادید اما توان مالی پرداخت آن را ندارید، جای نگرانی نیست. در صورتی که ثابت کنید توان مالی برای پرداخت هزینه ها را ندارید، این هزینه ها از شما گرفته نمی شود و به صورت موقت یا دائم از پرداخت آن معاف می شوید. این هزینه ها از اعتبارات قوه قضایی کسر می شود. البته پس از محکومیت فرد، این هزینه ها از او گرفته می شود یا در صورت وجود مال با ارزش (به جز لوازم مورد نیاز زندگی)، دادگاه هزینه ها را پس از مشخص شدن تکلیف از مال مذکور کسر می کند.

 

روش محاسبه آنلاین هزینه های دادرسی و خدمات قضایی در کیت ست

برای محاسبه آنلاین هزینه دادرسی حقوقی، مهریه و.. در کیت ست، ابتدا باید نوع دعوا خود را مشخص سازید. در قسمت نوع دعوا، شما گزینه های مالی، غیر مالی، شکایت کیفری علیه صادر کننده چک بی محل، مهریه سکه و سایر را برای انتخاب کردن دارید. سپس باید موضوع شکایت خود را هم از بین گزینه های موجود انتخاب کنید. در نهایت با کلیک روی دکمه محاسبه، نرخ تعرفه دادرسی به شما به صورت آنلاین و رایگان نمایش داده می شود.

 

نظرات و پیشنهادات شما؟

پس از انجام محاسبه آنلاین مورد نیاز خود، می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در دیدگاه محاسبه آنلاین هزینه دادرسی و خدمات قضایی را با ما به اشتراک بگذارید.