دانلود اپلیکیشن اندروید

تبدیل آنلاین شتاب متر بر مجذور ثانیه به سانتیمتر بر مجذور ثانیه و گال و ...

برای تبدیل واحد شتاب متر بر مجذور ثانیه به گال و ... اطلاعات زیر را وارد کنید و بر روی تبدیل کلیک کنید.

نتیجه تبدیل:

تبدیل به سایر واحدها:

دیدگاه شما در مورد تبدیل شتاب

captcha
{error}

بعد از وارد کردن مقدار عددی که می خواهید تبدیل کنید واحد مبنا و مقصد را انتخاب کنید، سپس خودکار عدد به واحد مورد نظر شما و سایر واحد های دیگر تبدیل می شود.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

تبدیل شتاب واحد میلیمتر بر مجذور ثانیه و گال و ...

شتاب کاربرد های فراوانی در علم مکانیک و فیزیک دارد. برای بیان مقدار شتاب و اندازه آن ممکن است از واحد های مختلفی استفاده شود. اگر شما قصد تبدیل این واحد را داشته باشید، می توانید بدون نیاز به محاسبه و به صورت رایگان از سرویس تبدیل شتاب آنلاین کیت ست استفاده کنید.

 

شتاب چیست؟ سرویس تبدیل شتاب آنلاین

اگر در حال تبدیل شتاب متر بر مجذور ثانیه به گال آنلاین و.. هستید اما به خوبی با مفهوم خود شتاب آشنا نیستید، آن را به شما معرفی می کنیم/ در تعریف علمی، شتاب را نرخ تغییر سرعت با زمان می دانند. به عبارت دیگر شتاب عبارت است از میزان افزایش یا کاهش سرعت یک جسم در واحد زمان. شتاب یک کمیت برداری بوده و واحد رسمی آن نیز متر بر مجذور ثانیه است. قابل ذکر است که شتاب دارای دو نوع لحظه ای و متوسط می باشد.

 

واحد های سنجش شتاب در فرمول تبدیل آنلاین شتاب

واحد اصلی و استاندارد سنجش شتاب در SI معادل متر بر مجذور ثانیه است و به شکل های m/s2، m·s−2 یا m s−2 نمایش داده می شود. در برخی از مواد نیاز است تا یکی از متغیر ها (معمولا طول یا مکان) به واحد دیگری تغییر پیدا کنند. به این شکل ما شاهد واحد های دیگری مانند دسی متر بر مجذور ثانیه، نانومتر بر مجذور ثانیه و.. هم به جز واحد اصلی در زمینه محاسبه شتاب هستیم. واحد های شتاب شما بر هر اساسی و یکایی که باشد، می توانید آن ها را در ابزار تبدیل آنلاین واحد شتاب کیت ست به یکدیگر تبدیل کنید.

 

یکا های مشهور سنجش شتاب برای تبدیل شتاب

همانطور که اشاره کردیم، واحد های مختلفی برای شتاب داریم که برخی از مشهور ترین ها را در این قسمت معرفی می کنیم.

  • متر بر مجذور ثانیه (m/s²): یکای اصلی شتاب در SI است. این یکا از طول بر حسب متر و زمان بر حسب ثانیه تشکیل شده است.

  • گال (Gal): گال که بعضی مواقع گالیله هم معرفی می شود، یکی از واحد های اندازه گیری شتاب است که در علم ثقل سنجی استفاده می شود. مقدار گال به صورت یک سانتی متر بر مجذور ثانیه محاسبه می شود. همچنین هر هزار گال معادل یک g می باشد.

  • شتاب گرانش (g): به میزان شتابی گفته می شود که به اجسام روی زمین به دلیل نیروی گرانش زمین وارد می شود. این میزان در قسمت ها مختلف زمین برابر با ۹٫۷۸ تا ۹٫۸۲ متر بر مجذور ثانیه است. میزان گرانش ثابت در روابط=۹٫۸۰۶۶۵ m/s2

 

نحوه تبدیل واحد های شتاب گرانش به متر بر مجذور ثانیه و.. در کیت ست

برای تبدیل واحد شتاب گرانش به فوت-پا بر مجذور ثانیه و.. در کیت ست کار آسانی در پیش دارید. شما باید سه قسمت را کامل کنید. در بخش تبدیل از، واحدی که قصد تبدیل آن را دارید از منوی کشویی انتخاب کنید. سپس در قسمت تبدیل به هم از منوی قرار داده شده واحد مقصد که قصد تبدیل واحد خود به آن را دارید انتخاب کنید. با وارد کردن مقدار واحد مورد نظر در باکس مقدار تبدیل و کلیک روی دکمه تبدیل، محاسبات شما انجام می شود و مقدار به دست آمده را در بخش نتایج خواهید دید. جهت کمک به شما، تبدیل به سایر واحد ها در همان مقدار هم انجام شده و در پایین نتایج می توانید آن ها را مشاهده کنید که در نتیجه دیگر نیازی به تکرار برای آن مقدار نخواهید داشت.

 

نظرات و پیشنهادات شما؟

پس از تبدیل واحد شتاب آنلاین مورد نظر خود، می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در دیدگاه این سرویس با ما به اشتراک بگذارید.