دانلود اپلیکیشن اندروید

تبدیل آنلاین جریان حجمی متر مکعب بر ثانیه به لیتر ثانیه و دقیقه و ...

برای تبدیل واحد های اندازه گیری جریان حجمی اطلاعات زیر را وارد کنید و بر روی تبدیل کلیک کنید.

نتیجه تبدیل:

تبدیل به سایر واحدها:

دیدگاه شما در مورد تبدیل جریان حجمی

captcha
{error}

2دیدگاه
رز در تاریخ ۱۵-۰۹-۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۵

باسلام و احترام
چگونه عدد فتوسنتز که واحد ان میکرومول کربن دی اکسید بر متر مربع بر ثانیه هست به درصد تبدیل کنم؟

محمد ادریس صالحی در تاریخ ۱۱-۰۸-۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۹

کار

بعد از وارد کردن مقدار عددی که می خواهید تبدیل کنید واحد مبنا و مقصد را انتخاب کنید، سپس خودکار عدد به واحد مورد نظر شما و سایر واحد های دیگر تبدیل می شود.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

تبدیل واحدهای جریان حجمی متر مکعب بر ثانیه به لیتر ثانیه و ...

جریان حجمی یا دبی حجمی از جمله کمیت های مورد استفاده در زمینه علوم فیزیک و مهندسی می باشد. از آنجایی که واحد های جریان جرمی ممکن است بر اساس مبناهای مختلف اندازه گیری شده باشند، شما می توانید با کمک سرویس تبدیل آنلاین دبی حجمی کیت ست اقدام به تبدیل واحد های آن به یکدیگر کنید.

 

جریان حجمی چیست؟ نحوه و روش تبدیل واحد جریان حجمی آنلاین

جریان حجمی که با عبارت دیگری مانند آهنگ شارش حجمی، دبی حجمی، بِدِه حجمی، Volumetric Flow Rate و.. نمایش داده می شود، برای معرفی میزان جریان عبوری از یک مقطع خاص در واحد زمان به کار می ‌رود. از این واحد در علوم مهندسی و فیزیک استفاده می شود و یکای استاندارد و اصلی آن مترمکعب بر ثانیه است. اگر بخواهیم جریان حجمی را به صورت ریاضی نشان دهیم، نرخ جریان حجمی برابر است با حجم عبوری از جریان در یک زمان خاص از یک سطح مقطع تقسیم بر زمان عبوری جریان از مقطع.

 

واحد های جریان حجمی، ماشین حساب تبدیل واحد های دبی حجمی به یکدیگر رایگان

کمیت واحد آهنگ شارش حجمی که معمولا با نماد Q نشان داده می شود، دارای واحد استاندارد متر مکعب بر ثانیه می باشد. با اینحال طبق طبق روش محاسبه آن، بسته به واحد های حجم و زمان و.. می توان از یکا های دیگری نیز استفاده کرد. یکا جریان حجمی شما هر چه که باشد، با کمک سیستم تبدیل آنلاین دبی حجمی کیت ست می توانید آن ها را به یکدیگر تبدیل کنید.

همچنین از جمله واحد ها می توان به متر مکعب بر ثانیه، لیتر بر دقیقه، میلی لیتر بر ساعت، اونس بر روز و.. اشاره کرد.

 

روش استفاده از سرویس تبدیل واحدهای جریان حجمی متر مکعب بر ثانیه به لیتر ثانیه و..

استفاده از سرویس تبدیل یکای جریان حجمی آنلاین کیت ست ساده است. فقط کافیست تا مقدار واحد مورد نظر خود را در باکس مقدار تبدیل وارد کنید. سپس با باز کردن منوی کشویی تبدیل از، واحد مقدار وارد شده را انتخاب کنید. با انتخاب واحد مقصد در بخش تبدیل به و کلیک روی دکمه تبدیل، می توانید نتیجه را مشاهده کنید. همچنین برای راحتی بیشتر شما، تبدیل مقدار وارد شده به سایر واحد ها نیز به طور همزمان انجام خواهد شد.

 

نظرات و پیشنهادات شما؟

حال که تبدیل واحد جریان حجمی مورد نظر خود را به سادگی انجام دادید، می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در این زمینه را در دیدگاه ابزار تبدیل واحد های اندازه گیری جریان حجمی با ما به اشتراک بگذارید.