محاسبه و تشخیص آنلاین عدد اول در ریاضی

برای تشخیص آنلاین عدد اول، عدد مورد نظر خود را در فرم زیر وارد کنید.

نتیجه


یعنی فقط بر 1 و خودش بخش پذیر است.


دیدگاه شما در مورد تشخیص عدد اول

captcha
{error}

6دیدگاه
علی در تاریخ ۰۸-۰۸-۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۳

بسیار متشکر از سایتتون

علیرضا در تاریخ ۱۲-۰۳-۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۱۲

سایت بی نظیر بی شک بهترین سایت ابزار آنلاین ایرانی است.?
دست سازنده واقعاً درد نکنه.

ناشناس در تاریخ ۲۴-۰۷-۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۱

عالییی

ایکس در تاریخ ۲۶-۰۹-۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۷

بهترین سایت هستید منو تو امتحان نجات دادید

ناشناس در تاریخ ۲۱-۰۹-۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۲

سایت خیلی خوبی دارید
واقعاً ممنون

A در تاریخ ۲۴-۰۸-۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۲

درود بر شما

بعد از وارد کردن عدد مورد نظر خود به صورت خودکار عدد اول بودن آن محاسبه و نمایش داده می شود. اگر عدد اول نباشد مقسوم علیه‌های آن عدد نمایش داده می شود.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

عدد اول چیست؟ تشخیص عدد اول

در دروس ریاضی ابتدایی، اکثر افراد با عدد اول آشنا می شوند. محاسبه اعداد اول کوچک به سادگی امکان پذیر است اما این کار برای اعداد بزرگ کمی زمان گیر خواهد بود. برای تشخیص سریع عدد اول، کافیست تا از سرویس محاسبه آنلاین عدد اول ریاضی کیت ست استفاده کنید.

 

عدد اول چیست؟ نحوه تشخیص عدد اول ریاضی آنلاین

قبل از استفاده از سرویس تشخیص عدد اول، بهتر است به این سوال پاسخ دهیم که اصلا عدد اول چیست؟ عدد اول در ریاضی به اعداد طبیعی گفته می شود که بر هیچ عددی بجز خودشان و عدد ۱ بخش‌ پذیر نیستند. تنها استثنا عدد ۱ است که جزو این اعداد قرار نمی‌ گیرد. سری اعداد اول به این صورت شروع می‌شود: ۲، ۳، ۵، ۷، ۱۱، ۱۳، ۱۷، ۱۹ و..

قابل ذکر است که پیدا کردن رابطه ‌ای جبری برای اعداد اول جز یکی از معما های ریاضی باقی مانده ‌است و هنوز کسی به فرمولی برای آن ها دست نیافته‌ است.

 

روش تشخیص عدد اول (سایت محاسبه عدد اول بودن)

یک روش کند برای چک کردن اول بودن یک عدد مثل n، آزمون تقسیم است. این آزمون بخش پذیر بودن n بر هر عدد صحیح بین ۲ و رادیکال n را چک می ‌کند. البته الگوریتم های سریع تری نیز وجود دارند. به طور مثال آزمون اول بودن میلر-رابین که سریع است اما احتمال بروز خطا در محاسبات دارد. دیگر روش موجود آزمون اول بودن AKS است که همیشه جواب صحیح به دست می ‌دهد، اما مرتبه زمانی آن چند جمله ای بوده و برای کاربردهای عملی کند است. روش ‌سریع دیگری برای آزمون اول بودن اعداد خاصی مثل اعداد مرسن نیز وجود دارد.

اما همه روش های ذکر شده نیازمند محاسبه می باشند و علاوه بر آن وقت گیر هستند. بنابراین بهترین و سریعترین روش، استفاده از سرویس آنلاین تشخیص عدد اول کیت ست می باشد. با وارد کردن عدد و کلیک روی یک دکمه، می توانید به نتیجه برسید.

 

نحوه استفاده از سرویس تشخیص محاسبه آنلاین عدد اول ریاضی بودن کیت ست

استفاده از سرویس آنلاین محاسبه عدد اول کیت ست بسیار ساده است. فقط کافیست تا عدد مورد نظر خود را در باکس موجود وارد کنید. سپس روی دکمه محاسبه کلیک کنید.

با این کار در قسمت نتیجه، اول بودن یا نبودن عدد مشخص می شود. همچنین جهت افزایش اطلاعات، مقسوم علیه های عدد (عدد های مرکب یا غیر اول) نیز به شما نمایش داده می شود.

 

نظرات و پیشنهادات شما؟

پس از انجام محاسبه و تشخیص آنلاین عدد اول مورد نظر خود می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در مورد سرویس تشخیص عدد اول کیت ست را در دیدگاه این ابزار با ما در میان گذاشته و در صورت تمایل آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که در صورتی که این سرویس برای شما کاربردی بوده است برای توسعه آن و همینطور سایر ابزار ها، با حمایت مالی همراه ما باشید.