محاسبه میانگین اعداد آنلاین

برای محاسبه میانگین عددهای مورد نظر خورد در فرم زیر وارد کنید.

میانگین: 0

دیدگاه شما در مورد محاسبه میانگین

captcha
{error}

4دیدگاه
حسام در تاریخ ۱۵-۰۶-۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۷

سایتتون بینظیره موفق و موید باشید

fatemeh در تاریخ ۱۲-۰۲-۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۳

عالیه

مرتضی در تاریخ ۱۳-۱۲-۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۱

عالی

یه بنده خدا در تاریخ ۲۰-۱۰-۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۳

این وبسایت عـــــــــالـــــــــیـــــــــهـــــــــ....

≧◔◡◔≦ ≧◔◡◔≦ ≧◔◡◔≦ ≧◔◡◔≦≧◔◡◔≦

برای محاسبه میانگین فقط عددهای مورد نظر را وارد کنید تا میانگین اعداد به صورت خودکار محاسبه و نمایش داده شود.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

فرمول و نحوه محاسبه میانگین اعداد در ریاضی

میانگین به متوسط اعداد گفته می شود که اکثر افراد در مشاهده کارنامه تحصیلی خود با واژه آن آشنا هستند. با این که محاسبه میانگین کار ساده ای است، اما گاهی با وجود اعداد اعشاری، تعداد زیاد عدد و.. وقت گیر محسوب می شود. شما به جای انجام محاسبات به صورت دستی، می توانید به راحتی از سرویس محاسبه میانگین آنلاین کیت ست استفاده کنید.

 

میانگین اعداد چیست؟ (معدل گیری آنلاین)

در زمان محاسبه میانگین اعداد آنلاین، شاید با تعریف علمی میانگین آشنا نباشید. میانگین به صورت علمی به مقدار متوسط اعداد گفته می شود که با نام معدل نیز شناخته می شود. میانگین شاخصی از نحوه پراکندگی اعضای یک مجموعه به دست می ‌دهد.

 

فرمول و روش محاسبه میانگین (محاسبه آنلاین معدل)

برای محاسبه میانگین اعداد، باید آن ها را باهم جمع کرد و سپس پاسخ به دست آمده را بر تعداد عدد های جمع شده تقسیم کرد. به طور مثال میانگین اعداد 13، 77، 6 را اگر بخواهیم محاسبه کنیم، باید ابتدا این سه عدد را با هم جمع کنیم. 96 = 6+77+13 حال حاصل یعنی 96 را بر تعداد اعداد یعنی 3 تقسیم می کنیم. 32 = 3÷96 پس میانگین یا معدل سه عدد ذکر شده برابر با عدد 32 می باشد.

 

روش استفاده از سرویس محاسبه میانگین اعداد در ریاضی کیت ست

شما در کیت ست می توانید به راحتی میانگین اعداد اعشاری و.. را محاسبه کنید. برای این کار در فرم محاسبه آنلاین میانگین، 6 باکس عدد را خواهید دید. اعداد خود را در فیلد های مشخص شده وارد کنید و روی دکمه محاسبه کلیک کنید. بلافاصله نتیجه میانگین را در قسمت نتیجه مشاهده خواهید کرد.

 

نظرات و پیشنهادات شما؟

پس از استفاده از محاسبه میانگین اعداد به صورت خودکار، می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در مورد این سرویس را در دیدگاه محاسبه میانگین با ما به اشتراک بگذارید.