تبدیل آنلاین مساحت مترمربع به هکتار ، دسی متر مربع ، سانتیمتر مربع ، فوت مربع و ...

برای تبدیل آنلاین هکتار به مترمربع ، اینچ مربع و ... اطلاعات زیر را وارد کنید و بر روی تبدیل کلیک کنید.

نتیجه تبدیل:

تبدیل به سایر واحدها:


دیدگاه شما در مورد تبدیل مساحت

captcha
{error}

4دیدگاه
صادق در تاریخ ۳۰-۰۳-۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۴

ممنونم ، عالی بود ، سریع و خوب
راستی تبریک ، در رنکینگ گوگل اولین سایت تبدیل هستید ، دم شما گرم

علیرضا بنی اسدی در تاریخ ۲۲-۰۳-۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۵

سلام و احترام :برای تبدیل یک عدد که مقدار آن بر حسب سانتی متربع مربع می باشد به کیلومتر مربع در چه عددی باید ضرب شود

--------------------------------
کیت ست: با سلام، باید در عدد 0.0000000001 ضرب کنید تا سانتی متر مربع به کیلومتر مربع تبدیل شود.

سیامک در تاریخ ۰۲-۰۲-۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۱

نظری ندارم

پریسا در تاریخ ۱۵-۰۱-۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۶

۱۰۵ متر مربع به سانتی متر

--------------------------------
کیت ست: با سلام ، محاسبه درست انجام می‌شود ، متوجه منظور شما نشدم؟

بعد از وارد کردن مقدار عددی که می خواهید تبدیل کنید واحد مبنا و مقصد را انتخاب کنید، سپس خودکار عدد به واحد مورد نظر شما و سایر واحد های دیگر تبدیل می شود.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

تبدیل مترمربع به هکتار ، مایل مربع ، کیلومتر مربع ، جریب و...

در زمینه های مختلف برای اندازه گیری بزرگی چیزی معمولا مقدار مساحت آن را می شنویم و می بینیم، اما این مساحت ها با واحد های مختلفی حساب شده اند که شاید برای ما آشنا نباشند و یا به دلایل مختلف سعی در تبدیل آن ها به واحد یکای دیگری داشته باشیم. این کار از طریق محاسبه فرمول های مختلف انجام می پذیرد اما شما می توانید از سرویس تبدیل آنلاین مساحت متر مربع به هکتار و.. کیت ست استفاده کنید و به راحتی تبدیل مساحت آنلاین مورد نظر خود را انجام دهید.

 

مساحت چیست؟

پیش از انجام تبدیل مساحت آنلاین، بهتر است با مفهوم کلی مساحت آشنا شویم. مساحت به معنی بزرگی چیزی در یک سطح دو بعدی است. به عبارت دیگر تمام سطح یا کف هر شکل هندسی را مساحت آن شکل گویند. به طور مثال بزرگی و اندازه یک زمین قسمت بندی شده را مساحت آن می گویند.

 

مساحت اشکال هندسی و نحوه اندازه گیری مساحت

همانطور که اشاره کردیم، در یکی از تعریف های مساحت، تمام سطح یک شکل هندسی را مساحت آن می گوییم. به همین دلیل اساتید ریاضی فرمول هایی را جهت اندازه گیری مساحت اشکال هندسی ابداع کرده اند. برای اندازه گیری مساحت هر چیزی، معمولا آن را به اشکال هندسی مختلف تقسیم می کنند و با استفاده از اندازه های به دست آمده برای اشکال هندسی و جمع کردن نتیجه ها، مساحت به دست می آید. به صورت مثال برای اندازه گیری مساحت زمین، آن را به شکل مستطیل فرض می کنند و اطراف زمین را ضلع مستطیل می دانند. سپس از طریق فرمول محاسبه مساحت مستطیل (طول ضربدر عرض) مساحت زمین را به دست می آورند. بسته به شی مورد نظر، سایر مساحت ها هم همینطور محاسبه می شود که می توانید یکای آن ها را در تبدیل آنلاین مساحت کیت ست به یکدیگر تبدیل کنید.

 

انواع واحد های اندازه گیری و بیان مساحت

واحد استاندارد اندازه گیری مساحت در سیستم SI، متر مربع است. به عبارت دیگر اگر یک مربع داشته باشیم که اضلاع آن یک متر باشد، یک واحد مساحت حساب می شود. علاوه بر متر مربع، واحد های دیگری هم استفاده می شود. برخی از آن ها مانند جریب قدیمی هستند و برخی دیگر جدید می باشند. واحد مورد نظر شما هرچه باشد از جریب، هکتار، سکشن تا نانو متر مربع و دسی متر مربع، می توانید آن ها را در سرویس تبدیل آنلاین مساحت به یکدیگر تبدیل کنید.

 

روش تبدیل آنلاین مساحت در کیت ست

برای استفاده از ابزار تبدیل آنلاین هکتار به مترمربع ، اینچ مربع و.. و این که مساحت را از واحد مورد نظر خود به سایر واحد ها تبدیل کنید، فقط کافیست مقدار واحد خود (مثلا عدد 10 برای مقدار 10 هکتار) را وارد کنید. سپس در فیلد تبدیل از، واحدی که مقدار آن را وارد کرده اید را انتخاب کنید. سپس باید در قسمت تبدیل به، هم واحد مورد نظر خود که قصد تبدیل به آن را دارید انتخاب کنید. با کلیک روی دکمه تبدیل، عملیات تبدیل مساحت انجام می شود و شما نتیجه را خواهید دید. همچنین تبدیل به سایر واحد های مساحت هم به صورت خودکار انجام می شود و تا دیگر نیازی به انجام مجدد مراحل تبدیل مساحت آنلاین نداشته باشید.

 

نظرات و پیشنهادات شما؟

پس از انجام تبدیل آنلاین مورد نیاز خود، می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در دیدگاه تبدیل مساحت آنلاین با ما به اشتراک بگذارید.