دانلود اپلیکیشن اندروید

تبدیل آنلاین انرژی ژول به کالری ، وات ساعت ، الکترون ولت ، کیلو ژول ، مگا ژول و ...

برای تبدیل ژول به کالری ، الکترون ژول ، وات ساعت و ... اطلاعات زیر را وارد کنید و بر روی تبدیل کلیک کنید.

نتیجه تبدیل:

تبدیل به سایر واحدها:

دیدگاه شما در مورد تبدیل انرژی

captcha
{error}

5دیدگاه
منوچهر در تاریخ ۱۳-۱۰-۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۹

سلام . لطفا در صورت امکان نحوه محاسبه مقدار ژول به دما را توضیح دهید .

Matinghahri در تاریخ ۱۲-۱۲-۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۵

من دوست دارم بازی کنم

Matinghahri در تاریخ ۱۱-۱۲-۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۰

من دوست دارم این بازی راکنم

یوسف صادقی در تاریخ ۲۶-۰۹-۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۰

بسیارعالیست دست مریضات

رضا در تاریخ ۲۳-۰۱-۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۲

سلام وقت بخیر میخواستم ۲۰ کیلوگرام را به w/m2وات برمترمربع تبدیل کنم اگز لطف نموده کمک نماید

بعد از وارد کردن مقدار عددی که می خواهید تبدیل کنید واحد مبنا و مقصد را انتخاب کنید، سپس خودکار عدد به واحد مورد نظر شما و سایر واحد های دیگر تبدیل می شود.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

تبدیل واحد انرژی ژول به الکترون ولت ، کیلو وات ساعت ، کیلوگرم و ...

در ابزار تبدیل آنلاین انرژی کیت ست، برای شما سرویسی تهیه شده است تا بتوانید انواع واحد های مختلف سنجش انرژی را به یکدیگر تبدیل کنید. معمولا برای انجام این تبدیل ها از فرمول های مختلف استفاده می شود که نیاز به محاسبات گوناگونی هم دارد. اما با ابزار تبدیل انرژی آنلاین ژول به کالری و.. در کیت ست، می توانید همه تبدیل های مورد نیاز خود در واحد های انرژی را به صورت ساده، بدون نیاز به فرمول یا محاسبه و رایگان انجام دهید.

 

انرژی چیست؟ تبدیل انرژی ژول به کالری و..

پیش از این که از سرویس تبدیل آنلاین انرژی استفاده کنید، شاید این سوال برای شما پیش بیاید که تعریف علمی انرژی چیست؟  تعاریف گوناگونی وجود دارد اما در پاسخ می توان گفت که انرژی به معنی فعالیت، عملیات یا توانایی انجام کار (در فیزیک به معنی توانایی به حرکت در آوردن یا ایجاد تغییر در ماده) است. انرژی قابل اندازه گیری، قابل انتقال به اشیای دیگر و همچنین قابل تبدیل به حالت های مختلف است.

 

واحد های اصلی سنجش انرژی و علت وجود واحد های مختلف

در زمینه تبدیل آنلاین انرژی، حتما با ژول آشنایی پیدا کرده اید. یکا یا واحد استاندارد برای اندازه گیری انرژی به صورت استاندارد، ژول (Joule) است. یک ژول مقدار کاری است که نیروی یک نیوتون در جا به جا کردن یک جسم به اندازه یک متر انجام می دهد، یعنی j = N*m  اما در کنار ژول، از واحد های دیگری هم مانند وات، کالری، نیوتون متر، ارگ، دین و تن و.. هم استفاده می شود. واحد های سنجش انرژی گسترده هستند و یکی از دلایل آن، گسترده بودن حالات و اشکال انرژی است که در مقدار های متفاوت با یکدیگر وجود دارند که برای هر نوع، واحد مناسبی انتخاب شده است. واحد انرژی شما هر چه که باشد، می توانید آن را در سرویس تبدیل انرژی آنلاین ژول به وات ساعت، کالری به ژول و.. کیت ست انجام دهید.

 

واحد های پر کاربرد در محاسبه انرژی برای تبدیل آنلاین

واحد هایی که معمولا کاربرد و استفاده بیشتری دارند را به صورت مختصر معرفی می کنیم:

  • ژول (Joule): همانطور که اشاره شد، واحد استاندارد انرژی است و یک واحد ژول برابر با مقدار کار نیروی یک نیوتونی برای جا به جا کردن جسم به فاصله یک متر است.

  • وات ساعت (W·h): از یکا های انرژی الکتریکی است و یک وات ساعت معادل حدودی 3599.99 ژول می باشد.

  • بی تی یو (BTU): یکای بریتانیایی حرارت و واحد سنتی انرژی است که یک واحد از آن برابر با 1055 ژول می باشد.

  • کالری (cal): به عنوان واحدی از گرما تعریف شده است که در اندازه گیری انرژی مواد خوراکی کاربرد دارد. یک کالری برابر با مقدار انرژی مورد نیاز برای افزایش دمای 1 گرم آب در فشار هوای 1 اتمسفر به اندازه 1 درجه سانتی گراد است. یک واحد از آن برابر با 4.1868 ژول می باشد.

 

روش استفاده از ابزار آنلاین تبدیل انرژی کیت ست

برای تبدیل کالری تغذیه به ژول و برعکس، وات ساعت، الکترون ولت، کیلوژول، مگاژول و هر واحد انرژی دیگری در کیت ست به صورت آنلاین، فقط نیاز است تا مقدار واحد اولیه خود را در قسمت مقدار تبدیل به صورت عددی وارد کنید. سپس در باکس تبدیل از، واحدی که مقدار آن را وارد کرده اید را از لیست کشویی واحد های انرژی انتخاب کنید. حال باید در قسمت تبدیل به، هم واحد مورد نظر خود که قصد تبدیل به آن را دارید از لیست منوی کشویی انتخاب کنید. با کلیک روی دکمه تبدیل، عملیات تبدیل آنلاین انرژی به صورت آنی انجام می شود و شما در قسمت نتیجه، معادل واحد مورد نظر را خواهید دید. همچنین برای راحتی بیشتر شما و جلوگیری از انجام مجدد مراحل تبدیل به سایر واحد ها در همان مقدار اولیه، تبدیل به سایر واحد های انرژی هم به صورت خودکار انجام می شود و نتایج در قسمت تبدیل به سایر واحد ها نشان داده می شود.

 

نظرات و پیشنهادات شما؟

در نهایت پس از اینکه تبدیل واحد های انرژی به صورت آنلاین مورد نظر خود را در این سرویس انجام دادید، می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در زمینه تبدیل آنلاین انرژی را در دیدگاه این ابزار با ما به اشتراک بگذارید.