محاسبه سن بارداری و سن جنین آنلاین

برای محاسبه سن بارداری تاریخ اولین روز آخرین قاعدگی را از فرم زیر انتخاب کنید.

دیدگاه شما در مورد محاسبه سن بارداری

captcha
{error}

5دیدگاه
فرناز در تاریخ ۲۶-۰۶-۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۱

سلام خسته نباشید تاریخ اولین روز از آخرین زمان پریودم 10 مرداد بوده یعنی الان جنین چند هفته هستش؟
ممنون از راهنمایی شما

--------------------------------
کیت ست: با سلام، یعنی سن بارداری شما 1 ماه و 16 روز می باشد.

مشتاق دیدار کودکم در تاریخ ۲۹-۰۵-۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۶

سلام.
من 4 اسفند 97 پریود شدم.
الان نتیجه سن بارداری رو واسم زده 5 ماه و 25 روز
یعنی 5 روز دیگه تا تکمیل 6 ماه تمام.

و بعد باز نوشته از سن بارداری شما 178 روز گذشته یعنی 2 روز دیگه 6 ماه رو تکمیل میکنم.
این محاسبه چطوره؟!! کدوم رو قبول کنم اولی یا دومی؟!!

--------------------------------
کیت ست: با سلام، هر ماه چه 30 روزه باشد چه 31 روزه یا 29 روزه به عنوان یک ماه در نظر گرفته می شود. مگر اینکه شما بگویید سن جنین شما 4 ماه 31 روزه و یک ماه 29 روزه و 25 روز است که گیچ کننده می باشد. به همین علت ما در محاسبه 5 ماه و 25 روز اعلام می کنیم. ولی در شمارش روزها تعداد دقیق روزها اعلام کردیم و اگر بخواهید هر ماه فقط 30 روز در نظر بگیرید 2 روز دیگر 6 ماه شما تکمیل می شود.

مریم در تاریخ ۱۷-۰۵-۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۰

سلام من 6 هفته و 1 روز هستم. یعنی وارد هفته شدم؟ یا شش هستم؟


--------------------------------
کیت ست: با سلام، شش هفته تمام شده و وارد هفته هفتم شدید که در این شرایط شش هفته اعلام میکنند.مانند یک سالگی کودک که جشن یک سالگی میگیرند و فردا کودک یک سال و یک روزه می شود.

ندا در تاریخ ۱۱-۰۵-۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۴

سلام من ۳۱ خرداد پریود شدم و هشت خرداد تموم شد تا ۸ روز که اصلا نزدیکی نداشتم از ۱۵ تیر شروع به نزدیکی کردم الان که ۱۱ مرداده چجوری میشه که من یکماه و ۱۱ روزم باشم ؟؟ اگه ۱۵ تیر هم باردار شده باشم الان میشه سه هفته ام

--------------------------------
کیت ست: با سلام، اگر 15 تیر مبنا محاسبه قرار دهیم الان دقیقا 28 روز معادل 4 هفته سن بارداری شما می باشد و ماشین محاسبه سن بارداری و سن جنین کیت ست هم همین عدد را نشان می دهد.

ناهید در تاریخ ۰۷-۰۳-۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۵

۱۸فروردین۱۳۹۹

--------------------------------
کیت ست: با سلام، بارداری شما 1 ماه و 21 روز می باشد. در صورتی که سایت برای شما به درستی کار نمیکنه مشکل از مرورگر شما می باشد. برای استفاده از امکانات سایت باید از نسخه های بروزرسانی شده مرورگرهای فایرفاکس و کروم استفاده کنید.

تاریخ اولین روز آخرین قاعدگی را انتخاب کنید سپس بر روی محاسبه کلیک کنید تا محاسبه سن بارداری براساس ثانیه، دقیقه، ساعت، روز و... انجام و نتیجه نمایش داده شود.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

نحوه محاسبه سن جنین و سن بارداری

به طور کلی برای محاسبه سن بارداری 3 روش وجود دارد:

محاسبه سن بارداری با سنوگرافی

رایج ترین این روش ها، روش محاسبه سن بارداری با سونوگرافی است که در آن از امواج صوتی استفاده می شود. در این روش ساک بارداری و ارتفاع بین سر و عضله سرین اندازه گیری می شود و سن جنین و بارداری محاسبه می شود. برای محاسبه سن بارداری، چنانچه سونوگرافی بعد از هفته 6 بارداری صورت گیرد به این 6 هفته طول سر تا انتهای چنین اضافه می شود. به طور مثال اگر طول برابر 21 میلیمتر باشد پس سن بارداری با مجموع 6 هفته و 21 روز معادل 9 هفته خواهد شد. اما اگر قبل از هفته ششم بارداری سونوگرافی انجام شود سن بارداری براساس اندازه جنین و تکامل ساک حاملگی که از هفته چهارم بارداری اندازه گیری می شود محاسبه می شود.

 

محاسبه سن بارداری براساس هورمون HCG

زمان بارداری در خون همه زنان هورمون HCG پیدا می شود. در هفته پانزدهم بارداری تا هفته بیستم بارداری که غربالگری نقص سیستم ایمنی جنین انجام می شود این هورمون در خون دیده می شود که اکثر پزشکان از همان روزهای اولیه تقضای ین آزمایش خون را می دهند. در 3 هفته اول بارداری رنج این هورمون 5 تا 50 میکروگرم بر دسی لیتر ، هفته چهارم بارداری 10 تا 425 میکروگرم بر دسی لیتر، هفته پنجم بارداری 19 تا 7340 میکروگرم بر دسی لیتر، خواهد بود که به همین ترتیب این رنج افزایش پیدا می کند و در هفته 12 بارداری به اوج خود می رسد.

 

محاسبه سن بارداری براساس اولین روز از آخرین قاعدگی

اولین روز از آخرین قاعدگی که LMP هم نامیده می شود یکی دیگر از روش های محاسبه سن جنین  و سن بارداری است که در آن اولین روز آخرین قاعدگی ( به اضافه یا منهای 2 هفته) پزشک 280 روز را به اولین روز آخرین پریود شما اضافه می کند چون که کل بارداری 280 روز (40 هفته/ 9 ماه و 10 روز) است. این عدد بسیار دقیق نیست اما شاخص خوبی برای اندازه جنین و تخمین محاسبه تاریخ زایمان است.

 

برنامه محاسبه آنلاین سن بارداری  کیت ست

کیت ست در تلاش است تا کاربران را از پیچیدگی های محاسباتی رها کند. وقتی که شما وارد برنامه محاسبه سن بارداری کیت ست می شوید فقط باید اولین روز از آخرین قاعدگی را در کادر مربوطه وارد کنید و روی دکمه محاسبه کلیک کنید. برای کمک به شما یک تقویم طراحی شده است که با کلیک کردن در کادر اولین روز از آخرین قاعدگی برای شما ظاهر می شود، از روی این تقویم تاریخ خود را پیدا و کلیک کنید تا وارد کادر شود. بعد از انتخاب دکمه محاسبه کادری در پایین ظاهر می شود که به شما اعلام می کند از تاریخ بارداری شما چند روز، چند ساعت، چند دقیقه و چند ثانیه گذشته است. علاوه براین شما می توانید تاریخ شمسی، میلادی و قمری را مشاهده کنید.