محاسبه آنلاین هزینه و دستمزد کارشناسی رسمی دادگستری

برای محاسبه دستمزد کارشناسی رسمی دادگستری اطلاعات زیر را وارد کنید و بر روی محاسبه کلیک کنید.

دستمزد کارشناسی:

هزینه کارشناسی

  • :
  • :

دیدگاه شما در مورد محاسبه دستمزد کارشناسی

captcha
{error}

2دیدگاه
رسولی در تاریخ ۱۶-۰۴-۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۹

باتوجه به سپری شدن چند سال از تصویب ان ولی متاسفانه هنوز به روز نشده است لطفا به روز فرمایید

--------------------------------
کیت ست: با سلام، دوست عزیز لطفا بفرمایید چه موردی نیاز به بروز رسانی دارد ؟ دستمزد کارشناسی تغییری نکرده است.

حسنی در تاریخ ۲۷-۱۰-۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۶

ممنون عالی

از گزینه گروه کارشناسی میتوانید تمام موضوعات کارشناسی ببیند و بعد از انتخاب، رشته های هر گروه برای محاسبه هزینه کارشناسی نمایش داده می شود.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

نحوه محاسبه دستمزد کارشناسی رسمی دادگستری

در پرونده های قضایی برای بررسی عادلانه از کارشناسان رسمی دادگستری استفاده می شود. نرخ هزینه و دستمزد این کارشناسان مبلغ قابل محاسبه و تعیین شده ای است که باید پرداخت شود. شما در کیت ست می توانید به راحتی محاسبه آنلاین دستمزد کارشناسی رسمی دادگستری را انجام دهید و با مقدار هزینه ای که باید داشته باشید، آشنا شوید.

 

کارشناس دادگستری کیست؟

پیش از آنکه محاسبه آنلاین هزینه کارشناس رسمی دادگستری را انجام دهید، بهتر است با خود کارشناس و وظایف آن بیشتر آشنا شویم. در پرونده هایی که به دستگاه قضا برای دادرسی در موارد گوناگون ارجاع داده می شود، برای قضاوت درست و عادلانه، از کمک کارشناس های خبره استفاده می شود تا حقی از کسی ضایع نشود. کارشناسان دادگستری در دو قسمت رسمی و غیر رسمی تقسیم می شوند. کارشناس رسمی ضمن داشتن تخصص لازم، پروانه دادگستری هم دارد که کارشناس غیر رسمی، ضمن داشتن تخصص لازم پروانه دادگستری ندارد و در زمان هایی که کارشناسی رسمی در دسترس نباشد، از آن ها استفاده می شود.

 

وظایف کارشناس رسمی دادگستری

کارشناسان دادگستری می توانند شغل دیگری داشته باشند و با توجه به تجربه و تخصصی که دارند، اقدام به کارشناسی در زمان های مورد نیاز کنند. کارشناس رسمی باید بسته به تخصص خود، ابعاد گوناگون پرونده را حساب کند و اطلاعات خواسته شده را به دست آورد. کارشناسان در دسته های مختلف مانند منابع آب و معادن، ارزشیابی اموال منقول، امور پزشکی و غذایی، امور مالی، امور وسایل نقلیه، راه و ساختمان و نقشه برداری، صنعت و فن، فنون هنری، کشاورزی و منابع طبیعی، خدمات اداری و عمومی، ایمنی و حوادث فعالیت دارند.

 

شغل کارشناسی رسمی دادگستری در ایران

به طور کلی می توان گفت کارشناس دادگستری یک شغل نیست بلکه یک حرفه و تخصص است. به همین دلیل معمولا افراد شاغل که تجربه کافی و تخصص مورد نیاز در زمینه ای دارند، با شرکت در آزمون و دریافت پروانه دادگستری، در کنار شغل خود و در موقع نیاز اقدام به کارشناسی می کنند. البته حوزه فعالیت این افراد فقط در قوه قضایی نیست و در قوه مجریه و سازمان های مختلف هم فعالیت دارند زیرا نظرشان مورد تایید سازمان بازرسی و دیوان محاسبات کشور است.

 

هزینه، دستمزد و تعرفه کارشناس رسمی دادگستری

با توجه به زحمت و وقتی که کارشناسان می گذارند و گاها نمونه برداری، آزمایش و نقش برداری هم انجام می دهند، به عنوان دستمزد از طرف درخواست کننده و متقاضی کارشناس، هزینه دریافت می شود. تعرفه کارشناسی دادگستری تعیین شده است و بسته به نوع فعالیت، ارزش و یا اندازه پرونده متفاوت است و در بعضی از موارد به ارزش درصدی از ارزش موضوع می باشد و نمی توان رقم کلی برای همه کارشناسی ها اعلام کرد. طبق ماده 11 تعرفه دستمزد کارشناسان رسمی دادگستری سال 92، حداقل دستمزد از 150 هزار تومان تا حداکثر 30 میلیون تومان برای هر کارشناس نعیین شده است. قابل ذکر است کارشناس به صورت یک نفره و یا در صورت اعتراض و.. در گروه های 3، 5، 7، 9 و.. نفره بررسی می کنند و هزینه آن ها تا یک هفته بعد از تعیین کارشناس باید حتما پرداخت شود.

 

روش محاسبه دستمزد کارشناسی رسمی دادگستری در کیت ست

برای محاسبه آنلاین دستمزد کارشناسی رسمی دادگستری در کیت ست، ابتدا باید نوع گروه کارشناسی مربوط به پرونده خود را از دسته بندی های مشخص شده انتخاب کنید. سپس در فیلد بعدی موضوع کارشناسی که وابسته به گروه کارشناسی نشان داده می شود را هم انتخاب کنید. در نهایت باید اطلاعات خواسته شده مانند ارزش موضوع به ریال، مساحت زمین و یا هر موضوع دیگری را وارد کنید و روی دکمه محاسبه کلیک کنید. حال دستمزد کارشناس به همراه توضیحات مورد نیاز به شما نشان داده می شود.

 

نظرات و پیشنهادات شما؟

پس از انجام محاسبه آنلاین مورد نیاز خود، می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در دیدگاه محاسبه آنلاین دستمزد کارشناسی رسمی دادگستری با ما به اشتراک بگذارید.