محاسبه آنلاین هزینه انتقال سند ملک ، آپارتمان و ...

برای محاسبه هزینه انتقال سند ملک اطلاعات زیر را وارد کنید و بر روی محاسبه کلیک کنید.

نتیجه محاسبه

  • حق التحریر:
  • حق الثبت:
  • مالیات ارزش افزوده:
  • ثبت الکترونیکی سند:
  • جمع کل:

دیدگاه شما در مورد محاسبه هزینه انتقال سند ملک

captcha
{error}

16دیدگاه
مهدی در تاریخ ۲۶-۰۲-۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۹

باسلام ببخشید هزینه سند بر عهده خریدار است یافروشنده

--------------------------------
کیت ست: با سلام، توافقی هست و معمولا هزینه انتقال سند مساوی بین طرفین تقسیم می‌شود.

Yahia Yazdi Rad در تاریخ ۲۳-۰۲-۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۹

دم شما گرم.خیلی خوبه

موفق در تاریخ ۱۸-۰۲-۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۵

سلام.
برای محاسبه انتقال ستد یک ملک شخصی کدام گزینه رو باید انتخاب کنم؟
آیا برای محاسبه هزینه انتقال ملک ؛ قیمت معامله شده باید درج شود ؟

--------------------------------
کیت ست: با سلام ، برای محاسبه هزینه انتقال سند گزینه دوم باید انتخاب کنید. در مورد سوال دوم قیمت معامله شده خیر ، قیمتی که دارایی به عنوان ارزش ملک اعلام مکنید را باید وارد کنید. بعد از مراجعه به دفتر اسناد رسمی،فروشنده باید پاسخ استعلام دارایی را تهیه کند که در پاسخ ارزش ملک مشخص شده است.

c در تاریخ ۰۸-۰۲-۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۸

با سلام
ایا اگر کسی وکیل شود که سند مالکیت ملک خریداری شده را به نام موکل کند تعرفه یا فرمولی برای محاسبه اجرت عمل وکیل وجود دارد و چگونه تعیین می شود لطفا راهنمایی کنید
--------------------------------
کیت ست: با سلام ، از ابزار محاسبه حق الوکاله وکیل برای محاسبه دستمزد وکیل میتوانید استفاده کنید. ولی اکثر وکلا مطابق با نظر خودشون (براساس تجریه ، مهارت و...) مبلغ وکالت اعلام می کنند.

حسینی در تاریخ ۰۸-۰۲-۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۱

سلام
بنده یک ملک به قیمت 470 میلیون تومان خریدم ، با وام مسکن 80 میلیونی ف با متراژ 63 متر ، لطفاً میشه بفرمایید چه مبلغی باید به دفترخانه بپردازم ؟

--------------------------------
کیت ست: با سلام ، شما باید ارزش ملک که توسط دارایی اعلام شده بفرمايید تا بتونیم بهتر راهنمایی کنیم. از فروشنده میتونید سوال بپرسید چون باید به دارایی مراجعه کند.

مجید در تاریخ ۰۷-۰۲-۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۹

سلام من ماشین فروختم صاحب ماشین که نمایشگاهی هست گفت ۶۷۰ هزار هزینه انتقال شده البته قرار بود هزینه وکالت رو خودش بده ولی از من ۶۷۰ هزار کم کرد گفتم شاید زیاد گرفته از شما بپرسم درسته مبلغش

--------------------------------
کیت ست: با سلام ، شما از مدل خودرو چیزی نگفتید، با توجه به مدل خودرو هزینه انتقال و وکالت تغییر می کند.

بهنام در تاریخ ۰۲-۰۲-۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۸

باسلام مدت ۸ساله که پرداخت وام اپارتمان مادرم به مبلع۲۰۰۰۰۰۰۰تومن دابعهده گرفتم که یک پنجم ارزش ملک هست چگونه سهم خودرامیتونم بنام خودم کنم.

--------------------------------
کیت ست: با سلام ، باید با مادرتون توافق کنید به میزان سهم پرداختی شما چند سهم یا چند دانگ از ششدانگ را به نام شما کند. سپس به دفترخانه مراجعه و سهم مورد نظر را مثل هر سندی دیگری به نام خودتون منتقل کنید. مانند دو دانگ مشاع از ششدانگ یا یک سهم از پنج سهم مشاع از ششدانگ و ...

حسین در تاریخ ۲۲-۱۲-۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۲

باسلام و تشکر از راهنمایی های با ارزشتون
درگواهی موضوع ماده 187 قانون مالیات های مستقیم
در تذکرات گفته: این گواهی بر اساس اسناد و مدارک ارائه شده از طرف مودی صادر گردیده و در صورت وجود مدارکی حاکی از تعلق مالیات بیشتر به مورد معامله مابه التفاوت مطالبه خواهد شد
سوال من اینه که ملک 150 میلیونی رو 6 میلیون نوشته به ماخذ ارزش معاملاتی - ممکنه بعدها از خریدار مابه التفاوت رو بگیرن یا مشکلی پیش نمیاد ؟


--------------------------------
کیت ست: با سلام، لطفا بفرمایید این مبلغ چه کسی تعیین کرده ؟ چون ارزش ملک با توجه محل ملک (طبق اطلاعات سند مالکیت) توسط دارایی تعیین می شود و مالیات براساس مبلغی که خود دارایی محاسبه کرده پرداخت می شود.

اسی در تاریخ ۲۰-۱۲-۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۹

سلام بنده 50میلیون تسهیلات 16درصد مسکن و80میلیون وام مسکن یکم 8درصد کلا130میلیون تومان وام وملک به فیمت املاکی 300000000 تومان -سیصد میلیون تومان-خریداری وقیمت به ارزش دارایی 63259777 ریال می باشد،می خواستم ببینم بعنوان خریدار سهم هزینه های بنده دردفترخانه چقدر می شود با تشکر
------------------
باسلام مبالغی که به دفتر خانه پرداخت گردید، مبلغ 799522تومان جهت انتقال سند جهت طرفین نصف مبلغ مذکور ومبلغ 1862000تومان جهت ثبت سندرهنی (50میلیون تسهیلات و80میلیون تومان مسکن یکم) ومبلغ 100000تومان جهت ارسال سند تک برگی به آدرس پستی منزل ) کل مبلغ پرداخت شده 2/761/522 تومان جهت اطلاع دوستان

اسی در تاریخ ۱۵-۱۲-۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۷

سلام بنده 50میلیون تسهیلات 16درصد مسکن و80میلیون وام مسکن یکم 8درصد کلا130میلیون وملک به ارزش دارایی 63259777 ریال خریداری نمودم می خواستم ببینم بعنوان خریدار سهم هزینه های بنده دردفترخانه چقدر می شود با تشکر

--------------------------------
کیت ست: با سلام، اگر مبلغی که دارایی اعلام کرده در نرم افزار واردکنید هزینه رهن سند (گزینه اول) بابت وام مسکن شما ۱۴۲ هزار تومن میشود و هزینه انتفال سند (گزینه دوم)که بین شما و فروشنده تقسیم میشود ۷۴۱ هزار تومن می شود.

ابی در تاریخ ۱۵-۱۲-۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۲

خیلی خوووووووبه...من دیدم دفتر خونه هایی که به خاطر بی اطلاعی مردم بیشتر پول میگیرن و حتی کارت خوان هم ندارند که فرار از قانون باشه...خیلی ممنون

بابک در تاریخ ۱۴-۱۲-۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۴

سلام بسیار عالی و موثر ، من که خیلی خوشم اومد چون آگاهی را بالا میبره

علی در تاریخ ۰۴-۱۲-۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۰

جدا کارتون قشنگ است چون ادم با اگاهی کامل برنامه ریزی هزینه ها می کند. دست مریزاد

محسن در تاریخ ۲۳-۱۱-۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۶

خیلی خوبه ممنون از خلاقیتون

احمد در تاریخ ۱۰-۱۱-۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۶

عالیه
اگر قیمت دارایی را حساب میکرد خیلی بهتر میشداین خصوص توضیح فرمائید.با تشکر

--------------------------------
کیت ست: با سلام، چون ارزش قیمت زمین هر شهر و استان با توجه به متراژ تفاوت دارد و دارایی این مبلغ را براساس بخشنامه ای که سالانه برای تعیین ارزش زمین به ادارت دارایی ابلاغ میشود محاسبه می کند.(این بخشنامه عمومی منتشر نمیشود تا برای ما قابل محاسبه باشد.)

مسلم در تاریخ ۱۹-۱۰-۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۰

سلام،عالییییییییی

قمیت ملک را براساس مبلغی که دارایی به عنوان ارزش ملک اعلام کرده در ارزش سند وارد کنید و بروی محاسبه کلیک کنید.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

محاسبه هزینه انتقال سند زمین ، خانه ، ویلا و ...

پس از خرید ملک، آپارتمان، ویلا و.. مسئله انتقال سند به وجود می آید که باید ملک را به نام خود ثبت کنید. این کار در دفتر اسناد رسمی صورت می پذیرد و نیازمند پرداخت هزینه است. این هزینه ها طبق فرمول مشخصی انجام می شود. اگر شما نیاز دارید تا با مقدار و حجم این هزینه برای انتقال سند ملک خود آشنا شوید، می توانید از ابزار محاسبه آنلاین هزینه انتقال سند ملک کیت ست استفاده کنید.

 

مراحل سند زدن ملک

قبل از محاسبه آنلاین هزینه انتقال سند ملک، بهتر است با مراحل انتقال هم آشنا شوید. معمولا ابتدا بعد از توافق طرفین قولنامه یا مبایعه نامه ثبت و نوشته می شود. در مبایعه نامه باید نحوه پرداخت هزینه های انتقال سند نیز نوشته شود. بعضی از این هزینه ها با فروشنده و برخی دیگر با خریدار است. پس از این کار نوبت به دریافت کد رهگیری در بنگاه معاملات ملکی می رسد تا مبایعه نامه در سیستم جامع ثبت شود و کد رهگیری به آن تعلق یابد. پس از آن باید فروشنده، در دفتر اسناد رسمی مدارک لازم برای انتقال سند را فراهم سازد و در نهایت با حضور طرفین در دفتر اسناد رسمی انتقال سند انجام می پذیرد.

 

هزینه های انتقال سند ملک

انجام مراحلی را که معرفی کردیم، نیازمند پرداخت هزینه است. این هزینه های شامل موارد زیر می شوند.

  • ثبت مبایعه نامه در سیستم سراسری: دفتر معاملات املاک، پنج درصد ارزش ملک را از طرفین به عنوان کمیسیون فروش می‌ گیرد.

  • فروشنده باید هزینه ای به شهرداری بابت خلافی، نوسازی و پسماند بدهد.

  • دارایی هزینه نقل و انتقال را می‌ گیرد. اگر ملک قبلا اجاره بوده باشد، دارایی، مالیات‌ بر اجاره هم می گیرد. معمولا این هزینه شامل 4 درصد ارزش ملک است. البته ارزشی که دارایی روی ملک می گذارد معمولا با قیمت واقعی تفاوت دارد و کمتر است.

  • هزینه دفترخانه (حق التحریر)، به صورت مساوی بین خریدار و فروشنده تقسیم می شود. این هزینه حدودا بین 200 هزار تومان تا دو میلیون تومان است.

 

ارزش ملک توسط دارایی

برای محاسبه آنلاین هزینه انتقال سند ملک، باید ارزش ملک که توسط دارایی مشخص شده است را وارد کنید. در برگه مفاصا حساب مالیات نقل و انتقال که توسط اداره دارایی در مراحل کار انتقال سند دریافت می شود، در قسمتی قیمتی که دارایی برای ملک شما تعیین نموده است را خواهید دید.

 

اسناد رهنی با حق استرداد و ذمه (سند خانه هایی که وام دارند)

دیگر قسمتی که برای محاسبه آنلاین هزینه انتقال سند ملک نیاز دارید، مشخص کردن نوع سند می باشد. بسیار پیش می‌ آید که خریداران بخواهند در هنگام خرید خانه از وام و تسهیلات بانکی استفاده کنند. در این حالت سند برای مدتی که قرار است وام پرداخت شود، در رهن بانک نگه داشته می‌ شود و این مسئله در خود سند هم قید می ‌گردد. منظور از رهن سند در نزد بانک، گرو ماندن آن نیست، بلکه صرفا در خود سند قید می‌ گردد که این سند تا تاریخ معین در رهن بانک است. آنگاه سند به خریدار تحویل داده می شود. اگر وام گیرنده نتواند در موعد مقرر وام خود را پرداخت کند بانکی که سند در رهن آن است، حق دارد که ملک را تصاحب کند. همچنین معنی لغوی ذمه ای به سند حاکی از تعهد مدیون به پرداخت وجه نقد یا پرداخت جنس یا تعهد به فعل معین که در اصطلاحات ثبتی در معنی مقابل اسناد مربوط به معاملات با حق استرداد بکار می رود.

 

اسناد معاملات غیر منقول و پیش فروش ساختمان

اموال غیر منقول در اصطلاح حقوقی به مالی گفته می شود که از جایی به جای دیگر قابل انتقال نباشد مانند زمین و معدن و.. . همچنین هر قراردادی با هر عنوان که به موجب آن، مالک رسمی زمین (پیش فروشنده) متعهد به احداث یا تکمیل واحد ساختمانی مشخص در آن زمین شود و واحد ساختمانی مذکور با هر نوع کاربری از ابتدا یا در حین احداث و تکمیل یا پس از اتمام عملیات ساختمانی به مالکیت طرف دیگر قرارداد (پیش ‌خریدار) درآید از نظر مقررات این قانون قرارداد پیش‌ فروش ساختمان محسوب می‌ شود.

 

روش محاسبه آنلاین هزینه انتقال سند ملک، آپارتمان و..

برای محاسبه آنلاین هزینه انتقال سند ملک ، آپارتمان و.. در کیت ست، فقط کافیست تا نوع سند مالی را مشخص کنید. پس از مشخص کردن نوع سند، باید ارزش سند که توسط اداره دارایی مشخص شده است و آن را در پیش تر توضیح دادیم به ریال وارد کنید و روی دکمه محاسبه کلیک کنید. سپس کیت ست هزینه را به شما نمایش می دهد. نتیجه محاسبات با جزییات (حق التحریر، حق الثبت، مالیات ارزش افزوده، ثبت الکترونیکی سند) نمایش داده می شود.

 

نظرات و پیشنهادات شما؟

پس از انجام محاسبه آنلاین مورد نیاز خود، می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در دیدگاه محاسبه آنلاین هزینه انتقال سند مالکیت با ما به اشتراک بگذارید.