محاسبه آنلاین تغییر درصد دو عدد و قیمت و ...

برای محاسبه تغییر درصد دو عدد یا قیمت، دو عدد یا دو قیمت را در فرم زیر وارد کنید.

نتیجه

3,000,000 با 15% افزایش می‌شود: 3,450,000

میزان تغییر: 450,000

دیدگاه شما در مورد محاسبه تغییر درصد

captcha
{error}

6دیدگاه
مسیحا در تاریخ ۲۸-۰۴-۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۰

سلام و خدا قوت . ممنون بابت سایت عالیتون . من دوتا عدد اول رو وارد میکنم اما محاسبه نمیکنه . میگه عدد سوم و چهارم (درصد تغییر و عدد تغییر ) رو هم وارد کن

--------------------------------
کیت ست: با سلام، لطفا مرورگر خود را آپدیت کنید یا با مروگرهای دیگر تست کنید. لطفا اگر همچنان این مشکل وجود داشت به ما اطلاع دهید.
با تشکر از شما

سيد امير معطوفي در تاریخ ۳۱-۰۲-۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۴

بسيار عالي ممنونم

بهمن در تاریخ ۰۲-۱۲-۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۲

دمت جییییززززز

رضا در تاریخ ۱۸-۱۰-۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۴

عالی

ابراهیمی در تاریخ ۱۱-۰۸-۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۹

از اطلاعات سایت شما استفاده کردم خیلی مفید بود ممنون از شما

علی عابدی در تاریخ ۲۶-۰۳-۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۷

سلام مرسی عالی بود.

برای محاسبه میزان تغییرات درصد ابتدا دو عدد یا دو قیمت مورد نظر را وارد کنید تا محاسبه درصد تغییر به طور خودکار انجام و نمایش داده شود.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

فرمول و نحوه محاسبه آنلاین تغییر درصد دو عدد و قیمت و ...

در بسیاری از جنبه های مالی، شیمی، رشد، تنزل و سایر زمینه های ریاضیات، مشاهده درصد تغییرات مهم است. برای محاسبه تغییر درصد فرمول هایی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید تغییر درصد دو عدد را مشاهده کنید. با اینحال سرویس محاسبه آنلاین تغییر درصد دو عدد کیت ست این کار را بدون نیاز به فرمول و.. برای شما به سادگی انجام می دهد.

 

تغییر درصد چیست؟ محاسبه آنلاین تغییر درصد قیمت، تغییر درصد رشد، درامد و ...

حال که قصد محاسبه آنلاین تغییر درصد دو قیمت، بین دو عدد و.. را دارید، آشنایی با مفهوم درصد در ریاضی برای شما خالی از لطف نخواهد بود. در ریاضیات، یک درصد معادل یک صدم هر چیزی است و با علامت ٪ مشخص می ‌شود. به عبارت دیگر یک درصد معادل این است که عدد مورد نظر را به 100 قسمت تقسیم کرده و یکی از آن ها را انتخاب کنیم. به همین ترتیب به طور مثال 35 درصد هم معادل انتخاب 35 قسمت از 100 قسمت می باشد. حال در تغییر درصد، مقدار ثابتی به عدد اولیه مورد نظر ما افزوده می شود و یا از آن کم می شود که قابل محاسبه می باشد.

 

فرمول و نحوه محاسبه آنلاین تغییر درصد دو عدد و قیمت و ...

برای محاسبه درصد تغییر بین دو عدد، باید تفاوت مقدار اولیه و ثانویه را محاسبه کنیم و تقسیم بر قدر مطلق مقدار اولیه کنیم. سپس با ضرب آن در عدد 100 می توانیم مقدار تغییرات را به درصد مشاهده کنیم. در نتیجه از فرمول زیر استفاده می شود.

فرمول محاسبه تغییر درصد دو عدد

 

اگر بخواهیم فرمول را به شکل ساده تر بیان کنیم به شکل زیر می شود.

(مقدار نهایی منهای مقدار اولیه) تقسیم بر قدر مطلق مقدار اولیه ضربدر صد

به طور مثال شخصی یک مغازه دارد و مقدار درامد ماه قبل خود 5,000,000 تومان بوده است. اکنون این شخص روش تبلیغاتی جدیدی در پیش گرفته است و به مقدار درآمد 6800000 تومان رسیده است. حال اگر شخص بخواهد برای مشخص شدن بازده فرآیند جدید مورد استفاده خود، میزان تغییرات را به درصد مشخص کند، طبق فرمول ذکر شده باید عمل کند. یعنی:

مثال فرمول محاسبه تغییر درصد دو عدد

 

پس یعنی درآمد شخص 36 درصد مثبت بوده است. اگر عدد به دست آمده منفی باشد، در نتیجه درصد تغییرات منفی بوده بوده است. ماشین حساب ها نیز دکمه خاصی برای محاسبه تغییر درصد ندارند و باید فرآیند ذکر شده برای انجام محاسبات در ماشین حساب انجام دهید.

 

اگر داده های شما در اکسل قرار دارند، شما می توانید محاسبه درصد تغییر در اکسل را نیز انجام دهید. برای این کار دستورالعمل های زیر را دنبال کنید.

  1. ابتدا درصد تغییر اول را محاسبه کنید. برای این کار از فرمول =(X2-X1)/X2 استفاده کنید. (مطابق فرمول محاسبه تغییرات به درصد، مقدار اولیه را از ثانویه کم کرده و نتیجه را بر مقدار ثانویه تقسیم کنید)
  2. با انجام مرحله قبل، درصد تغییر اولیه شما انجام می شود و نتیجه به عدد اعشار نمایش داده می شود، برای نمایش آن به درصد باید دکمه درصد در تب Home را فشار دهید.
  3. حال در نهایت فرمول را برای کل جدول اعمال کنید تا درصد تغییرات برای کل داده ها نمایش داده شود.

البته ساده ترین راه برای محاسبه درصد تغییرات دو قیمت و..، استفاده از سرویس آنلاین کیت ست می باشد.

 

روش استفاده از ابزار محاسبه میزان تغییرات درصد آنلاین دو عدد کیت ست

برای استفاده از این سرویس کیت ست، فقط کافیست تا عدد اول و عدد دوم را در باکس های مشخص شده وارد کرده و روی دکمه محاسبه کلیک کنید. کیت ست درصد تغییر و همینطور میزان تغییر را نیز به شما نمایش می دهد.

همچنین اگر می خواهد عدد اولیه خود را با درصد مورد نظر تغییر دهید و نتیجه را مشاهده کنید، فقط کافیست تا باکس های عدد اول و درصد تغییر را کامل کنید.

 

نظرات و پیشنهادات شما؟

حال که مقدار تغییر درصد دو عدد یا دو قیمت مورد نظر خود را به سادگی محاسبه کردید، می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در این زمینه را در دیدگاه ابزار محاسبه تغییر درصد آنلاین با ما به اشتراک بگذارید. همینطور در صورتی که این ابزار برای شما کاربردی و مفید بوده است برای توسعه آن و همینطور سایر ابزار ها با حمایت مالی ما را در این راه همراهی کنید.