تبدیل مبنا عدد آنلاین

برای تبدیل مبنا عدد گزینه های زیر ر ا انتخاب کنید و روی تبدیل کلیک کنید.

نتیجه تبدیل:

دیدگاه شما در مورد تبدیل مبنا عدد

captcha
{error}

9دیدگاه
مجید در تاریخ ۱۵-۰۳-۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۵

خداوند نسل شما برترین انسانهای پیرو اخلاق و مردانگی را مستدام بدارد.

v در تاریخ ۲۴-۰۲-۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۰

ببخشید شما میتونید عدد ۱۳۳۲۳۳ رو به فارسی برگردونید؟؟؟ متشکرم

--------------------------------
کیت ست: با سلام، شما باید مبنا این اعداد اعلام بفرمائید. این اعداد در در چندین مبنا میتونن باشن تا به حروف تبدیل شوند. به زودی تبدیل اعداد باینری به حروف به سایت اضافه خواهد شد.

v در تاریخ ۲۲-۰۲-۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۶

سلام میشه لطفا بگید عدد دودویی ۱۰۰۰۰۰۱۰۰۰۰۱۱۱۰۰۰۱ به فارسی یعنی چی

--------------------------------
کیت ست: با سلام، هر کد باینری معادل خاص خودش دارد و این طور نیست که در زبان های مختلف فرق کند. معادل کد شما کلمه فارسی یا انگلیسی نمی باشد.

علی در تاریخ ۱۴-۰۱-۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۳

نمیدونم چرا جواب اینو اشتباه میزنه
101110

--------------------------------
کیت ست: با سلام ، لطفا بفرمایید از چه مبنایی به مبنای دیگر تبدیل می کنید ؟

احمد در تاریخ ۱۲-۱۲-۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۱

دمت گرم با این سایتت . میدونی جون چند دانشجو رو نجات میدی!!!

haniye در تاریخ ۱۹-۱۱-۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۲

چقد شما خوبید; ممنونم

من در تاریخ ۰۸-۱۱-۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۶

عالی

pooria در تاریخ ۲۴-۱۰-۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۷

عالی بود مرسی از سایت خوبتون
راهتمون کردی

خانوم مهندس در تاریخ ۰۱-۱۰-۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۶

فوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووق العاده
برای پروژه vhdl vga کلی کمکم کرد

ابتدا عدد خود را وارد کنید سپس گزینه های از مبنا و به مبنا را با توجه به نوع تبدیل مبنا عدد انتخاب کنید و روی تبدیل کلیک کنید.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

تبدیل آنلاین مبنا عدد به دودویی ، دسیمال ، هگزا و ...

ما انسان ها وقتی که با همدیگر صحبت می کنیم از حروف و اعداد استفاده می کنیم تا بتوانیم با یکدیگر تعامل داشته باشیم، وقتی که با سیستم های کامپیوتری بخواهیم کار کنیم ما باید از صفحه کلید استفاده کنیم، صفحه کلید حرف های ما را متوجه نخواهد شد چونکه فقط با اعداد کار می کند پس ما باید به دنبال روشی باشیم که حرف های ما را به اعداد تبدیل کند. به طور کلی سیستم های مختلفی مانند باینری، اوکتال، دسیمال، هگزا و غیره داریم. به طور کلی از این سیستم های مبنا در معماری سیستم های کامپیوتری استفاده می شود. دانشجویان کامپیوتر و برنامه نویسان همیشه در درسها و کارهای خود به تبدیل مبنا نیاز دارند.

 

روش های تبدیل مبنا عدد

تبدیل مبنا عدد با ماشیین حساب - یکی از راه هایی که شما می توانید تبدیل مبن انجام دهید استفاده از ماشین حساب سیستمتان است. ماشین حساب خود را باز کنید به منوی View بروید و گزینه Programmer را انتخاب کنید. حالا عدد خود را تایپ کنید و از بین گزینه های Hex (هگزا یا شانزدهی)، Dec (دسیمال یا دهدهی)، Oct (اوکتال یا هشتی)، Bin (دودویی یا باینری) یکی را انتخاب کنید تا تبدیل مبنای شما انجام شود. دانلود برنامه تبدیل مبنا - روش دیگری که برای تبدیل مبنا می توانید استفاده کنید نصب برنامه های اندروید است. استفاده از برنامه های تبدیل مبنا در c++، ویژوال بیسک و غیره – که در این روش به مهارت های برنامه نویسی نیاز هست. در روش های بالا شما با محدودیت تبدیل مبنا مواجه هستید یعنی شما وقتی که بخواهید مبنای یک عدد را تغییر دهید تنها می توانید آن را به باینری، اوکتال یا هگزا تبدیل کنید. برای حل این مشکلات توصیه می کنیم از برنامه تبدیل مبنای آنلاین کیت ست استفاده کنید.

 

برنامه تبدیل مبنای عدد آنلاین کیت ست

کیت ست برای آنکه شما را از محاسبه های پیچیده تبدیل مبنا برهاند و گزینه های بیشتری را برای تبدیل مبنا در اختیار شما قرار دهد اقدام به طراحی برنامه تبدیل مبنای آنلاین کیت شده کرده است که می توانید آن را در بخش اعداد پیدا کنید. وقتی که برنامه تبدیل مبنا عدد آنلاین را کلیک کردید با یک فیلد و دو منوی کرکره ای روبرو خواهید شد. در فیلد عدد، عدد مورد نظر خود را تایپ کنید و در منوی از مبنای شما می توانید مبنای مبدا خود را (مبنای 2 تا 36) را انتخاب کنید و در منوی به مبنای، مبنای هدف خود را انتخاب کنید که می توان عدد بین 2 تا 36 باشد. دکمه آبی رنگ تبدیل را کلیک کنید تا در کادر پایین نتیجه به شما نمایش داده شود با انتخاب دکمه سبز رنگ کپی می توانید از تبدیل مبنای خود کپی بگیرد و با دیگران به اشتراک بگذارید.