محاسبه آنلاین افزایش درصد حقوق، قیمت و ...

برای محاسبه درصد افزایش عدد یا حقوق و قیمت، درصد و عدد را در فرم زیر وارد کنید.

نتیجه

با 15% افزایش 3,000,000 می‌شود: 3,450,000

میزان افزایش: 450,000

دیدگاه شما در مورد محاسبه افزایش درصد

captcha
{error}

16دیدگاه
فرزاد در تاریخ ۰۴-۰۶-۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۴

ممنون از سایت خوبتون داخل محاسباتم خیلی کمکم کرد فقط اگه می تونید درصد کارمزد و سود را هم قرار بدید
من در ارزهای دیجیتال کار می کنم و نمی دونم با احتساب کارمزد سودم چه عددی میشه

پرواز در تاریخ ۰۲-۰۳-۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۰

عالی بود

الهه در تاریخ ۲۰-۰۲-۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۷

مرسی واقعا راحت شدم خدا خیرت بده

جواد در تاریخ ۱۹-۰۲-۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۲

خیلی عالیه
خیلی ممنونم ازتون

شیرین در تاریخ ۲۳-۰۱-۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۸

عالی بود

کامران در تاریخ ۰۷-۰۱-۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۰

خیلی عالیه درصد را دقیق نشون میده

معصومه در تاریخ ۱۹-۱۲-۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۱۶

بسیااااارعالی توضیح دادید.سپاس از شما

زهرا در تاریخ ۰۴-۱۲-۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۹

واقعا عاليه خیلی خوب

زینب سادات در تاریخ ۰۲-۱۱-۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۳

خیلی عالی ممنونم

hossein در تاریخ ۱۷-۱۰-۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۸

عالیییییییییییی

علی در تاریخ ۲۲-۰۷-۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۰

ممنون از شما

ايمان در تاریخ ۲۳-۰۶-۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۰

يکي از بهترين ماشين حساب آنلاين
دمتون گرم

بهراد در تاریخ ۱۶-۰۵-۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۵

درود .به قول ما لرا قربون تیات

صبا فرجامی پور در تاریخ ۱۳-۰۵-۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۴

باسلام و خسته نباشید.
بسیار عالی سپاسگزارم

foad در تاریخ ۰۱-۰۴-۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۶

عال بود
تشکر میکنم

سعیده در تاریخ ۰۱-۰۲-۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۶

عالی است

با وارد کردن درصد و عدد، افزایش درصد به صورت خودکار محاسبه و نمایش داده می شود. همچنین برای محاسبه افزایش درصد بین دو عدد، عدد و نتیجه را وارد تا محاسبه افزایش درصد انجام و نمایش داده شود.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

فرمول و نحوه محاسبه افزایش درصد حقوق، قیمت، عدد و ....

محاسبه درصد در ریاضی کاربرد زیادی را در زندگی امروزه ما به خود اختصاص داده است. به خصوص در بحث های اقتصادی معمولا از محاسبات درصدی استفاده می شود. یکی از محاسبات درصدی پر استفاده، محاسبه افزایش درصد بین دو عدد است که از طریق ماشین حساب، فرمول و.. انجام پذیر است. اما ساده ترین راه محاسبه میزان افزایش درصد و یا همچنین مشاهده درصد افزایش یافته، استفاده از ابزار محاسبه آنلاین افزایش درصد بین دو عدد کیت ست است که به صورت ساده و سریع این فرآیند را برای شما انجام می دهد.

 

افزایش درصد چیست؟ محاسبه آنلاین افزایش درصد قیمت، افزایش درصد حقوق و..

حال که قصد محاسبه آنلاین افزایش درصد هزینه، بین دو عدد و.. را دارید، آشنایی با مفهوم درصد در ریاضی برای شما خالی از لطف نخواهد بود. در ریاضیات، یک درصد معادل یک صدم هر چیزی است و با علامت ٪ مشخص می ‌شود. به عبارت دیگر یک درصد معادل این است که عدد مورد نظر را به 100 قسمت تقسیم کرده و یکی از آن ها را انتخاب کنیم. به همین ترتیب به طور مثال 10 درصد هم معادل انتخاب 10 قسمت از 100 قسمت می باشد. حال در افزایش درصد، مقدار ثابتی به عدد مورد نظر ما افزوده می شود که قابل محاسبه می باشد.

 

فرمول و نحوه روش محاسبه افزایش درصد حقوق، بین دو عدد، قیمت و..

افزایش درصد به خصوص در بخش های محاسبات اقتصادی زندگی ما کاربرد زیادی دارد. به طور مثال برای محاسبه میزان افزایش درصد حقوق کارمندان، محاسبه اضافه وزن بر حسب درصد، محاسبه میزان افزایش قیمت به درصد، محاسبه افزایش درصد اجاره و.. استفاده می شود. به طور کلی می توان از فرمول محاسبه افزایش درصد زیر استفاده کرد:

فرمول محاسبه افزایش درصد

 

به عبارت دیگر برای محاسبه درصد افزایش به صورت دستی، ابتدا عدد درصد مورد نظر را با عدد 100 جمع (+) کرده و سپس آن را در مقدار کل ضرب کرده و حاصل را بر 100 تقسیم می کنیم. به فرمول زیر توجه کنید:

نتیجه نهایی افزایش درصد = 100 ÷ عدد × (عدد افزایش + 100)

 

به طور مثال می خواهیم حقوق پایه یک شخص که مقدار 2,500,000  تومان می باشد، مقدار 15 درصد افزایش دهیم. برای رسیدن به میزان حقوق پس از افزایش، ابتدا 15 را با 100 جمع می کنیم که به نتیجه 115 می رسیم. حال اعداد را در فرمول بالا قرار می دهیم که به نتیجه زیر خواهیم رسید:

2875000 = 115×2500000÷100

 

نتیجه بالا به این معنی است که 15 درصد افزایش حقوق 2,500,000 تومان برابر با 2,875,000 تومان می باشد. اگر می خواهید میزان افزایش را هم محاسبه کنید، کافیست تا مقدار به دست آمده را از مقدار اولیه کم کنید. یعنی 287500-2500000 که نتیجه برابر با 375000 می باشد. در نتیجه این میزان به عدد اولیه ما افزوده شده است. البته اگر قصد شما فقط محاسبه مقدار افزوده شده است و نه نتیجه نهایی، کافیست تا در فرمول ذکر شده عدد درصد را به 100 اضافه نکنید. یعنی فرمول زیر:

 

فرمول محاسبه مقدار افزایش درصد

 

شما همچنین برای این کار می توانید علاوه بر محاسبه دستی از ماشین حساب نیز استفاده کنید. البته ماشین حساب فرمول خاصی برای محاسبه افزایش درصد به صورت اختصاصی ندارد و باید فرایند ذکر شده را با کمک ماشین حساب محاسبه کنید. در نتیجه ممکن است برای اعداد پیچیده و یا بزرگ به مشکل برخورد کنید. اما شما با استفاده از سرویس آنلاین محاسبه افزایش درصد کیت ست، هیچ نیازی با انجام محاسبات و استفاده از ماشین حساب نخواهید داشت و می توانید به سادگی به نتیجه مورد نظر خود برسید.

 

روش استفاده از محاسبه افزایش کاهش عدد یا قیمت آنلاین (حساب کردن افزایش درصد آنلاین)

برای استفاده از این سرویس درصد افزایش آنلاین کیت ست، فقط کافیست تا اطلاعات خود (درصد افزایش و عدد مورد نظر) را در باکس های درصد افزایش و عدد وارد کنید. سیستم مقدار نتیجه نهایی و همینطور میزان افزایش را به شما نمایش می دهد. این گونه می توانید به سادگی درصد افزایش را محاسبه کرده و میزان افزایش را هم جداگانه بدون نیاز به محاسبه دیگری مشاهده کنید.

البته کیت ست ویژگی دیگری نیز برای شما فراهم کرده است و آن محاسبه مقدار درصد افزایش با وارد کردن عدد و نتیجه است. به طور مثال اگر می خواهید مقدار درصد افزایش یافته را بدانید، کافیست تا باکس های عدد و نتیجه را پر کرده و بر روی دکمه محاسبه کلیک کنید تا نتیجه به شما نمایش داده شود.

 

نظرات و پیشنهادات شما؟

حال که مقدار درصد افزایش عدد مورد نظر خود را به سادگی محاسبه کردید، می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در این زمینه را در دیدگاه ابزار محاسبه افزایش درصد آنلاین با ما به اشتراک بگذارید. همینطور در صورتی که این ابزار برای شما کاربردی و مفید بوده است برای توسعه آن و همینطور سایر ابزار ها با حمایت مالی ما را در این راه همراهی کنید.