تولید اعداد تصادفی آنلاین

برای ساخت اعداد تصادفی فرم زیر را پر کنید و بر روی دکمه ساخت کلیک کنید.

نتیجه

دیدگاه شما در مورد تولید اعداد تصادفی

captcha
{error}

28دیدگاه
goomri در تاریخ ۲۱-۰۷-۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۰۰

عالیییی

امیر در تاریخ ۰۹-۰۷-۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۲

سلام ممنون

امیر در تاریخ ۰۴-۰۵-۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۸

برای قرعه کشی خیلی خوبه

عباس در تاریخ ۳۱-۰۴-۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲

جالبه، برای قرعه کشی خیلی ساده و کارگشا و مطمئن هست.

ِdokhikhas در تاریخ ۲۹-۰۴-۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۲

خیلی بد بود مثلا شما چه کمکی کردین غیر ازاین بود که گفتین باید ۸ رقم داشته باشه و از اسمو نامه کاربری هم نباشه ِاینارو خودمونم میدونستیم

نور سرد در تاریخ ۲۲-۰۱-۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۸

خیلی خوبه اگر تاس ندارید میشه استفاده کرد اگرم ماشین خساب ندارید میشه درصد حساب کرد

سارا در تاریخ ۲۱-۰۱-۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۸

خداییی باحال بود

امیرعلی در تاریخ ۱۵-۰۱-۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۵

.

علی در تاریخ ۱۱-۰۱-۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۵۷

عالی بدنبود

علی در تاریخ ۱۱-۰۱-۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۵۵

عالی

زهرا در تاریخ ۰۳-۰۱-۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۰

عالی

هستی در تاریخ ۰۳-۰۱-۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۵

خوب

HAMI در تاریخ ۱۲-۱۱-۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۷

عالی

HAMI در تاریخ ۱۲-۱۱-۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۶

ساده و مفید

کنکوری بی مغز در تاریخ ۲۲-۱۰-۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۰

دوستان تست شیمی رو با این می تونید بالای 70 درصد بزنید کاملا قابل اعتماده

اشکان افغان در تاریخ ۱۳-۱۰-۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۰

عالی

Setare در تاریخ ۱۵-۰۹-۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۳

عالی

طاها در تاریخ ۱۲-۰۹-۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۴

الی

mohammadreza sgafiei در تاریخ ۲۴-۰۶-۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۵

به نظرم وبسایت بسیار خوبیست

سحر قادری در تاریخ ۲۳-۰۶-۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۱

سلام وقت بخیر می خواستم ببینم امکانش هست از این ابزار قرعه کشی تو گرکه تلگرام استفاده کنیم؟یه قرعه کشی بین اعضا گروه هست چطور میسه از این ابزار استفاده کرد که همه اعضا قرعه کشی رو ببینند

فرزان در تاریخ ۲۳-۰۶-۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۲۷

سلام
وقت خوش
لطفا ترتیبی بدین تا تعداد اعداد تصادفی ربطی به تعداد اعداد نداشته باشه ، مثلا بشه بین اعداد ۰ تا ۲۰ صد عدد تصادفی انتخاب کرد ، ضمنا صفر هم جزو اعداد محسوب بشه
با تشکر از زحمات شما

فرزاد در تاریخ ۱۴-۰۴-۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۲۴

با سلام
لطفا صفحه را جوری تغییر دهید که پس از زدن کلید "تولید اعداد" این دکمه از صفحه غیرقابل دید نشود زیرا برای زدن مجدد کلید ابتدا باید صفحه را به پایین کشید و سپس دکمه را زد که این کار باعث کاهش سرعت عمل زدن کلید را میشود.

--------------------------------
کیت ست: با سلام، با تشکر از پیشنهاد شما، تغییرات مورد نظر انجام شد. امیدوارم در حال حاضر کاربرد مورد نظر شما را داشته باشد.

Liya در تاریخ ۱۱-۰۴-۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۳

خوبه

zakarya در تاریخ ۲۵-۰۳-۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۹

کار مهمی برام پیش اومده

سعید در تاریخ ۱۴-۰۳-۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۴

عالی

امامی در تاریخ ۱۲-۰۲-۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۰

سلام
با تشکر از برنامه بسیار خوبتان
لطفا ترتیبی اتخاذ شود که اعداد تصادفی نشان داده شده به ترتیب از کوچیک به بزرگ یا برعکس باشد.

--------------------------------
کیت ست: با سلام، ممنون از پیشنهاد شما، تا شب اضافه خواهد شد.

محمد مهدیزاه در تاریخ ۳۱-۰۱-۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۷

بسیار عالی

محمد مهدیزاده در تاریخ ۳۱-۰۱-۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۱

برنامه بسیار عالی

محدوده اعداد را در قسمت از عدد تا عدد وارد کنید سپس تعداد اعداد تصادفی در محدوده مورد نظر انتخاب و تکراری بودن یا نبودن آنها را میتوانید مشخص کنید.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

فرمول ساخت اعداد تصادفی

تولیدکننده اعداد تصادفی دنباله ای از اعداد را ایجاد می کند که نمی توانند به طور منطقی پیش بینی شوند . از قدیمی ترین روش های تولید اعداد تصادفی می توان به پرتاب تاس، سکه و موارد دیگر اشاره کرد. به دلیل ماهیت مکانیکی این تکنیک ها تولید تعداد زیادی از اعداد تصادفی بسیار زمان بر و هزینه بر خواهد بود. بنابراین گاهی اوقات از جدول اعداد تصادفی استفاده می شود. امروزه با پیدایش تعداد زیادی از ژنراتورهای اعداد تصادفی، می توان تعداد زیادی از اعداد تصادفی را برای قرعه کشی های بانکی و بازی ها و مسابقات ایجاد کرد.

 

کاربرد تولید اعداد تصادفی

تولید اعداد تصادفی دارای کاربردهای متنوعی همچون قرعه کشی، نمونه گیری آماری، شبیه سازی کامپیوتری، رمزنگاری، طراحی کاملا تصادفی و بسیاری از زمینه های دیگر که در آن تولید یک نتیجه غیرقابل پیش بینی مورد نیاز است می باشد. به طور کلی برنامه های امنیتی، ژنراتورهای سخت افزاری الگوریتم های تولید اعداد تصادفی را ترجیح می دهند. مولد اعداد تصادفی در شبیه سازی مونت کارلو بسیاری کاربردی هستند چونکه عیب یابی را کاملا ساده می کند.

 

روش های تولید اعداد تصادفی

به طور کلی برای تولید اعداد تصادفی از روش های زیر استفاده می شود:

روش های فیزیکی

اولین روشی که برای تولید تصادفی اعداد استفاده می شد پرتاپ تاس، سکه، چرخ رولت بود که در بازی ها و قرعه کشی ها، برنامه های کاربردی آماری و رمزنگاری استفاده می شود. تولید کننده اعداد تصادفی فیزیکی می تواند براساس یک پدیده فیزیکی اتمی یا زیر اتمی باشد و نمی تواند توسط قانون مکانیک کوانتوم ردیابی شود. با این حال اعداد تصادفی تولید شده در این روش یکنواخت نیست. برای برطرف کردن این مشکل باید از یک منبع تصادفی غیریکنواخت استفاده کرد.

روش های محاسباتی

اکثر کامپیوترها تولید کننده اعداد تصادفی از ژنراتور اعداد PRNG استفاده می کنند که الگوریتم هایی هستند که می توانند به طور خودکار اعداد تصادفی تولید کنند. این نوع اعداد در بساری از موارد کاربردی است. یکی از رایجترین الگوریتم PRNG که برای تولید تصادفی اعداد استفاده می شود به صورت زیر است:

formula

که a,b,m اعداد صحیح بزرگ هستند و xforformula سری بعدی عدد تصادفی x است. حداکثر اعداد تولید شده توسط این فرمول m-1 تا می باشد.

وب سایت کیت ست با طراحی ابزار آنلاین تولید اعداد تصادفی خود به شما کمک می کند تا پیچیدگی های فیزیکی و محاسباتی شما را سردرگم نکند.

 

نحوه استفاده از ابزار آنلاین تولید اعداد تصادفی کیت ست

استفاده از این ابزار آنلاین تولید اعداد تصادفی بسیار ساده است. در فرم بالا 3 فیلد وجود دارد که شما باید مقدار آن را مشخص کنید. در فیلد از عدد شما باید مقدار کف و در فیلد تا عدد باید مقدار سقف عدد تصادفی مد نظر خود را وارد کنید. به طور مثال اگر شما قصد دارید بین 2000 فالور خود قرعه کشی انجام دهید در فیلد از عدد مقدار 1 و در فیلد تا عدد مقدار 2000 را وارد کنید. اگر قصد داشته باشید که 3 نفر برنده را اعلام کنید باید 3 عدد تصادفی تولید کنید و نیازی نیست که هر بار این فیلدها را پر کنید کافی در منوی کرکره ای تعداد اعداد مقدار 3 را وارد کنید. برای اینکه شما برنده های منحصر به فردی داشته باشید و هر سه جایزه خود را به یک نفر اهدا نکنید چک باکس اعداد تکراری نباشند را انتخاب کنید. در نهایت روی دکمه آبی رنگ تولید اعداد کلیک کنید.

در کادر پایین اعداد تصادفی تولید شده به شما نمایش داده می شود. اگر قصد دارید این اعداد  را در جایی کپی کنید روی دکمه کپی کلیک و در محل مورد نظر خود پیست کنید. حالا شمارش معکوس را شروع کنید و برنده های خود را اعلام کنید.