تولید اعداد تصادفی آنلاین

برای ساخت اعداد تصادفی فرم زیر را پر کنید و بر روی دکمه ساخت کلیک کنید.

دیدگاه شما در مورد تولید اعداد تصادفی

captcha
{error}

2دیدگاه
حمید در تاریخ ۲۲-۰۶-۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۷

خیلی ممنونم از راهنمایتون

جواد اصغرنژاد در تاریخ ۰۲-۱۲-۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۷

خیلی خوبه اگه میشه نرم افزارشم درست کنین.ممنون

محدوده اعداد را در قسمت از عدد تا عدد وارد کنید سپس تعداد اعداد تصادفی در محدوده مورد نظر انتخاب و تکراری بودن یا نبودن آنها را میتوانید مشخص کنید.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

فرمول ساخت اعداد تصادفی

تولیدکننده اعداد تصادفی دنباله ای از اعداد را ایجاد می کند که نمی توانند به طور منطقی پیش بینی شوند . از قدیمی ترین روش های تولید اعداد تصادفی می توان به پرتاب تاس، سکه و موارد دیگر اشاره کرد. به دلیل ماهیت مکانیکی این تکنیک ها تولید تعداد زیادی از اعداد تصادفی بسیار زمان بر و هزینه بر خواهد بود. بنابراین گاهی اوقات از جدول اعداد تصادفی استفاده می شود. امروزه با پیدایش تعداد زیادی از ژنراتورهای اعداد تصادفی، می توان تعداد زیادی از اعداد تصادفی را برای قرعه کشی های بانکی و بازی ها و مسابقات ایجاد کرد.

 

کاربرد تولید اعداد تصادفی

تولید اعداد تصادفی دارای کاربردهای متنوعی همچون قرعه کشی، نمونه گیری آماری، شبیه سازی کامپیوتری، رمزنگاری، طراحی کاملا تصادفی و بسیاری از زمینه های دیگر که در آن تولید یک نتیجه غیرقابل پیش بینی مورد نیاز است می باشد. به طور کلی برنامه های امنیتی، ژنراتورهای سخت افزاری الگوریتم های تولید اعداد تصادفی را ترجیح می دهند. مولد اعداد تصادفی در شبیه سازی مونت کارلو بسیاری کاربردی هستند چونکه عیب یابی را کاملا ساده می کند.

 

روش های تولید اعداد تصادفی

به طور کلی برای تولید اعداد تصادفی از روش های زیر استفاده می شود:

روش های فیزیکی

اولین روشی که برای تولید تصادفی اعداد استفاده می شد پرتاپ تاس، سکه، چرخ رولت بود که در بازی ها و قرعه کشی ها، برنامه های کاربردی آماری و رمزنگاری استفاده می شود. تولید کننده اعداد تصادفی فیزیکی می تواند براساس یک پدیده فیزیکی اتمی یا زیر اتمی باشد و نمی تواند توسط قانون مکانیک کوانتوم ردیابی شود. با این حال اعداد تصادفی تولید شده در این روش یکنواخت نیست. برای برطرف کردن این مشکل باید از یک منبع تصادفی غیریکنواخت استفاده کرد.

روش های محاسباتی

اکثر کامپیوترها تولید کننده اعداد تصادفی از ژنراتور اعداد PRNG استفاده می کنند که الگوریتم هایی هستند که می توانند به طور خودکار اعداد تصادفی تولید کنند. این نوع اعداد در بساری از موارد کاربردی است. یکی از رایجترین الگوریتم PRNG که برای تولید تصادفی اعداد استفاده می شود به صورت زیر است:

formula

که a,b,m اعداد صحیح بزرگ هستند و xforformula سری بعدی عدد تصادفی x است. حداکثر اعداد تولید شده توسط این فرمول m-1 تا می باشد.

وب سایت کیت ست با طراحی ابزار آنلاین تولید اعداد تصادفی خود به شما کمک می کند تا پیچیدگی های فیزیکی و محاسباتی شما را سردرگم نکند.

 

نحوه استفاده از ابزار آنلاین تولید اعداد تصادفی کیت ست

استفاده از این ابزار آنلاین تولید اعداد تصادفی بسیار ساده است. در فرم بالا 3 فیلد وجود دارد که شما باید مقدار آن را مشخص کنید. در فیلد از عدد شما باید مقدار کف و در فیلد تا عدد باید مقدار سقف عدد تصادفی مد نظر خود را وارد کنید. به طور مثال اگر شما قصد دارید بین 2000 فالور خود قرعه کشی انجام دهید در فیلد از عدد مقدار 1 و در فیلد تا عدد مقدار 2000 را وارد کنید. اگر قصد داشته باشید که 3 نفر برنده را اعلام کنید باید 3 عدد تصادفی تولید کنید و نیازی نیست که هر بار این فیلدها را پر کنید کافی در منوی کرکره ای تعداد اعداد مقدار 3 را وارد کنید. برای اینکه شما برنده های منحصر به فردی داشته باشید و هر سه جایزه خود را به یک نفر اهدا نکنید چک باکس اعداد تکراری نباشند را انتخاب کنید. در نهایت روی دکمه آبی رنگ تولید اعداد کلیک کنید.

در کادر پایین اعداد تصادفی تولید شده به شما نمایش داده می شود. اگر قصد دارید این اعداد  را در جایی کپی کنید روی دکمه کپی کلیک و در محل مورد نظر خود پیست کنید. حالا شمارش معکوس را شروع کنید و برنده های خود را اعلام کنید.