محاسبه آنلاین معادله خطی درجه یک

برای محاسبه معادله درجه یک، عددهای مورد نظر خود را در فرم زیر وارد کنید.

X+

= 0

نتیجه معادله

دیدگاه شما در مورد محاسبه معادله درجه یک

captcha
{error}

2دیدگاه
پیمان در تاریخ ۳۰-۱۱-۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۱

عالیه

hasan در تاریخ ۲۱-۰۷-۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۲۹

عالیع

بعد از وارد کردن عددها مورد نظر حل معادله درجه اول به صورت خودکار انجام انجام و نتیجه نمایش داده می شود. همچنین بعد از نمایش نتیجه می توانید تعداد اعشار نتیجه را انتخاب کنید.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

نحوه و روش حل معادله خطی درجه اول

معادله خطی درجه 1 از جمله معادلاتی است در علوم ریاضی و علوم پایه کاربرد دارد و جزو معادلات ساده محسوب می شود. اگر شما هم قصد حل سریع معادله خطی درجه یک دارید، می توانید از سرویس محاسبه آنلاین معادله خطی درجه یک کیت ست استفاده کنید تا به صورت ساده و رایگان به نتیجه مورد نظر برسید.

 

معادله خطی درجه یک چیست؟

به صورت کلی معادله خطی یک معادله جبری است که در آن هر جمله، یا متغیر است یا حاصلضرب یک ثابت و تنها یک متغیر با توان یک می باشد. حال اگر درجه معادله یک باشد، آن را معادله خطی درجه یک می نامند. فرم کلی معادلات درجه یک خطی به شکل ax+b=0 می باشد.

 

نحوه و روش حل معادله خطی درجه اول

برای حل این نوع معادله، از فرم کلی ax+b=0 استفاده می شود. سپس با قرار دادن مجهول در یک سمت معادله، می توان پاسخ آن را یافت. یعنی در این معادله x که مجهول است، برابر با مقدار b-  تقسیم بر a می باشد ( x = b a ) .

 

آموزش حل معادله خطی درجه اول آنلاین

با این حال استفاده از سرویس محاسبه معادله خطی کیت ست برای شما این کار را ساده کرده است. فقط کافیست تا مقدار های معلوم در معادله (که در فرمول ذکر شده معادل a و b می باشند) را در باکس های مشخص شده وارد کنید. سپس به صورت خودکار نتیجه معادله و مقدار x برای شما نمایش داده می شود. شما همچنین می توانید تنظیم کنید که تا چند رقم اعشار، نتیجه برای شما محاسبه شود.

 

نظرات و پیشنهادات شما؟

پس از این که نتیجه معادله درجه یک خطی خود را به دست آوردید، می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در این زمینه را در دیدگاه محاسبه معادله درجه یک با ما به اشتراک بگذارید.