دانلود اپلیکیشن اندروید

تبدیل آنلاین گشتاور نیوتن متر به کیلونیوتن متر، پوند فوت، اینچ پوند نیرو و ...

برای تبدیل نیوتن متر به کیلونیوتن متر ، دین متر و ... اطلاعات زیر را وارد کنید و بر روی تبدیل کلیک کنید.

نتیجه تبدیل:

تبدیل به سایر واحدها:

دیدگاه شما در مورد تبدیل گشتاور

captcha
{error}

بعد از وارد کردن مقدار عددی که می خواهید تبدیل کنید واحد مبنا و مقصد را انتخاب کنید، سپس خودکار عدد به واحد مورد نظر شما و سایر واحد های دیگر تبدیل می شود.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

تبدیل واحدهای گشتاور نیوتن متر به کیلونیوتن متر و...

واحد های گشتاور خصوصا در زمینه خودرویی و مهندسی، برای اکثر افراد آشنا است. برای معرفی میزان نیروی گشتاور از واحد های مختلفی استفاده می شود. اگر شما هم نیاز دارید تا واحد های گشتاور را به یکدیگر تبدیل کنید، می توانید به راحتی از سرویس تبدیل آنلاین گشتاور کیت ست استفاده کنید که این تبدیل را به صورت ساده، بدون نیاز به فرمول و محاسبه و رایگان برای شما انجام می دهد.

 

گشتاور چیست؟

پیش از تبدیل آنلاین گشتاور، بهتر است با معنی خود آن هم آشنا شوید. به صورت کلی، به نیرویی که باعث حرکات دورانی یا چرخشی یک جسم شود، گشتاور گفته می شود که به صورت علمی تر، نیروی وارد بر یک جسم در طول آن نسبت به محور معرفی می شود. به عبارت دیگر همانطور که نیرو باعث حرکت انتقالی یک جسم می شود، گشتاور هم باعث ایجاد حرکت چرخشی در یک جسم می شود. به طور مثال نیروی باز کردن درب بطری، باز کردن مهره، چرخش لولا و حتی چرخاندن لاستیک ماشین هم جزو این دسته قرار دارند. این کمیت برداری است و واحد اصلی آن نیوتون متر می باشد.

 

واحد های گشتاور در تبدیل آنلاین گشتاور نیوتون متر به کیلو نیوتن و..

اگر تعدادی از واحد های گشتاور را بشناسید، با استفاده از ابزار آنلاین تبدیل گشتاور متوجه تعداد واحد های مختلف و متفاوت دیگر هم می شوید. همانطور که اشاره کردیم، واحد اصلی نیوتون متر می باشد اما واحد های دیگری مانند نیوتون میلیمتر، نیوتون سانتیمتر، دین متر، کیلوگرم – نیرو سانتی متر، پوند فوندال و.. هم وجود و کاربرد دارند.

 

علت وجود واحد های مختلف گشتاور

پس از استفاده از سرویس تبدیل آنلاین گشتاور برای واحد های مورد نظر خود، شاید این سوال برایتان پیش بیاید که اصلا چرا تعداد واحد های مختلفی وجود دارد؟ پاسخ این سوال بستگی به تعریف گشتاور دارد و طبق استاندارد، واحد فاصله بر حسب متر و واحد نیرو بر حسب نیوتون محاسبه شده است. زیرا طبق استاندارد، واحد اصلی یعنی نیوتون متر به شکل زیر تعریف می شود:

  • نیوتون متر: بزرگی گشتاوری که نیرویی به بزرگی یک نیوتون که به صورت عمود بر یک بازوی گشتاوری یک متری وارد شده است را شامل می شود.

اما اگر سطح فاصله مورد نظر ما بسیار کوچک و یا بسیار بزرگ باشد، یا همچنین مقدار و مقیاس نیرو متفاوت باشد، باید به تناسب از واحد های دیگری استفاده کنیم تا میزان به دست آمده منطقی تر باشد. به هر حال واحد شما هر چه که باشد، می توانید با این ابزار کیت ست آن ها را به هم تبدیل کنید.

 

روش محاسبه و تبدیل آنلاین گشتاور در کیت ست

استفاده از ابزار تبدیل آنلاین گشتاور در کیت ست ساده است. شما ابتدا باید مقدار واحدی که قصد تبدیل آن را دارید، به عدد در باکس مقدار تبدیل وارد کنید. سپس واحدی که مقدار آن را وارد کرده اید در بخش تبدیل از، از منوی کشویی انتخاب کنید. حرکت بعدی انتخاب واحد مقصدی است که می خواهید واحد اولیه را به آن تبدیل کنید. پس از آن با کلیک روی دکمه آبی تبدیل، فرآیند مورد نظر انجام شده و نتیجه را در قسمت نتیجه تبدیل خواهید دید. همینطور برای راحتی بیشتر شما، تبدیل به سایر واحد ها بر اساس ورودی شما هم انجام می شود تا دیگر نیازی به انجام فرایند مشابه برای آن مقدار در سایر واحد ها نداشته باشید.

 

نظرات و پیشنهادات شما؟

در پایان شما می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در زمینه تبدیل آنلاین گشتاور نیوتون متر به کیلو نیوتن متر و.. را در قسمت دیدگاه این سرویس با ما به اشتراک بگذارید.