تبدیل آنلاین فشار پاسکال به سانتی متر جیوه ، نیوتن متر ، پی اس آی ، بار ، متر آب و ...

برای تبدیل پاسکال به پی اس آي، بار، متر آب و ... اطلاعات زیر را وارد کنید و بر روی تبدیل کلیک کنید.

نتیجه تبدیل:

تبدیل به سایر واحدها:

دیدگاه شما در مورد تبدیل فشار

captcha
{error}

9دیدگاه
در تاریخ ۰۵-۰۷-۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۷

خیییییییییییلی عالی مخصوصا برای فیزیک

Yalda در تاریخ ۰۹-۰۶-۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۳۳

انگشتاتون درد نکنه ❤

Ahmadi در تاریخ ۰۲-۰۶-۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۱۲

بسیار عالی وپر کاربرد درصنعت

حاجی در تاریخ ۱۹-۰۴-۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۷

خیلی عالیه?????‍♂️?‍♂️

محمد اتابکی در تاریخ ۰۶-۰۴-۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۱

عالیه

امیر در تاریخ ۱۱-۰۱-۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۱

سلام
1 کیلو نیوتون بر میلیمترمربع (kilonewton per square millimeter) معادل 10000 نیوتون بر میلیمترمربع (newton per square millimeter) !!!!!

نرجس محمدزاده در تاریخ ۱۸-۱۱-۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۵

سلام باتشکر از زحماتتون برای تهیه ی کیت ست آنلاین واقعا نیاز آدم رو برآورده می کنه ممنونم و اینکه لطفا نرم افزارشو هم بسازین عالی میشه

ارش در تاریخ ۱۹-۰۶-۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۳۴

عالی

حسین محمدی در تاریخ ۲۴-۰۵-۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۸

حاجی این که غلط جواب میده که ... داشتی ما رو به نا کجا آباد میبردی

--------------------------------
کیت ست: با سلام، ما سعی میکنیم خودمون تست کنیم تا اشتباهی وجود نداشته باشه ولی اگر موردی مشاهده کردید که اشتباه می باشد لطفا اعلام کنید تا اصلاح کنیم.

بعد از وارد کردن مقدار عددی که می خواهید تبدیل کنید واحد مبنا و مقصد را انتخاب کنید، سپس خودکار عدد به واحد مورد نظر شما و سایر واحد های دیگر تبدیل می شود.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

تبدیل پاسکال به نیوتن متر ،‌ اینچ آب ، پی اس آی ، سانتیمتر جیوه و ...

به کمک بخش تبدیل فشار آنلاین کیت ست، شما می توانید انواع واحد های مختلف برای محاسبه فشار را به یکدیگر تبدیل کنید. برخی از واحد های محاسبه فشار برای شما آشنا و ملموس تر هستند که با تبدیل سایر واحد ها به آن می توانید درک بهتری از مقدار فشار داشته باشید و همینطور گاهی نیز برای کار های مختلف نیاز به این تبدیل واحد داریم. اگر شما نیاز به انجام این تبدیل دارید، جای نگرانی نیست، کیت ست عملیات تبدیل آنلاین فشار را رایگان برای شما انجام خواهد داد.

 

فشار چیست؟

اگر بخواهیم به صورت علمی بررسی کنیم، فشار به نیروی عمودی وارد شده بر یکای مساحت یک سطح گفته می شود. به عبارت دیگر به نیرویی که بر یک مقدار مشخص سطح وارد می شود، فشار می گویند. فشار یک کمیت نرده ای است و واحد اصلی آن پاسکال (نیوتون بر متر) می باشد. فشار به وسیله فشار سنج های مختلف اندازه گیری می شود.

 

علت وجود واحد های مختلف برای محاسبه فشار

پیش از تبدیل آنلاین فشار شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا واحد های مختلفی برای اندازه گیری و محاسبه فشار استفاده می شود؟ شاید بتوان این گونه پاسخ داد که این موضع به وجود حالات مختلف مواد، اندازه متفاوت سطح و دما برخی دیگر از موارد بستگی دارد. همچنین با توجه به واحد های مختلف اندازه گیری سطح می توان انتظار گستره بزرگی از واحد های مختلفی را داشت. تمامی این واحد ها در کیت ست در قسمت تبدیل آنلاین فشار جمع آوری شده اند و می توانید همه آن ها را به هم تبدیل کنید.

 

انواع واحد های محاسبه فشار استاندارد برای تبدیل آنلاین فشار

همه واحد های سنجش فشار کاربرد استاندارد خاص خود را بسته به شرایط مختلف دارند اما برخی از آن ها بیشتر برای ما قابل درک هستند و به نوعی مشهور تر می باشند. برخی از واحد های مهم سنجش فشار که در تبدیل فشار آنلاین قابل دسترس هستند را معرفی می کنیم:

  • پاسکال: یکای سنجش فشار در فیزیک است که واحد استاندارد فشار در SI می باشد و معادل فشار 1 نیوتون بر سطح 1 متر مربع است.

  • بار: معادل فشار یک جو (اتمسفر زمین) است که برابر با 100 کیلو پاسکال است و در اروپا رایج تر است.

  • PSI: به معنی پوند بر اینچ مربع است. هر پی اس آی معادل 6894.757 پاسکال می باشد.

  • میلی متر جیوه: از دیگر یکا های اندازه گیری فشار است که بر اساس چگالی جیوه و شتاب گرانشی زمین بیان می شود. هر 760 میلی متر جیوه برابر با 1 اتمسفر است که در اندازه گیری فشار خون کاربرد زیادی دارد.

 

روش تبدیل آنلاین فشار در کیت ست

برای تبدیل اینچ آب به بار و برعکس و.. و به طور کلی برای تبدیل هر واحد فشاری که نیاز دارید، فقط کافیست مقدار واحد خود (مثلا 95 برای 95 پاسکال) را در قسمت مقدار تبدیل وارد کنید. سپس در فیلد تبدیل از، واحدی که مقدار آن را وارد کرده اید را از لیست کشویی واحد های فشار انتخاب کنید. سپس باید در قسمت تبدیل به، هم واحد مورد نظر خود که قصد تبدیل به آن را دارید انتخاب کنید. با کلیک روی دکمه تبدیل، عملیات تبدیل آنلاین فشار به سرعت انجام می شود و شما در قسمت نتیجه، معادل واحد مورد نظر را خواهید دید. همچنین تبدیل به سایر واحد های سرعت هم به صورت خودکار انجام می شود و تا دیگر نیازی به انجام مجدد مراحل تبدیل برای سایر واحد ها نداشته باشید.

 

نظرات و پیشنهادات شما؟

پس از انجام تبدیل آنلاین فشار مورد نیاز خود، می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در دیدگاه تبدیل فشار آنلاین با ما به اشتراک بگذارید.