دانلود اپلیکیشن اندروید

تبدیل آنلاین نیرو پوند نیرو به نیوتن ، گرم نیوتن ، کیلونیوتن ، پوندال و ...

برای تبدیل نیوتن به گرم نیوتن و ... اطلاعات زیر را وارد کنید و بر روی تبدیل کلیک کنید.

نتیجه تبدیل:

تبدیل به سایر واحدها:

دیدگاه شما در مورد تبدیل نیرو

captcha
{error}

1دیدگاه
مرییم پارسایی در تاریخ ۰۸-۰۱-۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۹

نیوتن به میلی متر

بعد از وارد کردن مقدار عددی که می خواهید تبدیل کنید واحد مبنا و مقصد را انتخاب کنید، سپس خودکار عدد به واحد مورد نظر شما و سایر واحد های دیگر تبدیل می شود.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

تبدیل گرم نیرو به نیوتن ، دین ، اونس نیرو و ...

در قسمت تبدیل آنلاین نیرو در ابزار های تبدیل کیت ست، شما قادر خواهید بود تا انواع واحد های مختلف نیرو را به یکدیگر تبدیل کنید. اگر شما به تبدیل نیرو برای ملموس تر شدن اندازه آن و یا هر کاری نیاز دارید، احتیاجی به انجام فرمول های مختلف ندارید. با تبدیل آنلاین نیروی کیت ست به صورت رایگان و راحت می توانید این تبدیل واحد را انجام دهید.

 

نیرو چیست؟

قبل از تبدیل نیرو آنلاین، بهتر می شود اگر با خود نیرو بیشتر آشنا شویم و ببینیم اصلا نیرو چیست؟ در فیزیک، نیرو به کمیت برداری گفته می شود که باعث شتاب گرفتن اجسام می شود و آن را عامل شتاب می نامند. به طور عامیانه تر به چیزی که می تواند سرعت اجسام را تغییر دهد و یا باعث شود که جسمی حرکت کند، نیرو گفته می شود. قابل ذکر است که اگر نیرویی به جسمی وارد نشود و یا نیرو های وارد شده، همدیگر را خنثی کنند، جسم حرکت نمی کند.

 

واحد های سنجش نیرو

واحد یا یکا سنجش نیرو رسمی در سیستم SI نیوتن است که با علامت N نشان داده می شود. یک نیوتن برابر با نیرویی است که بر وزنه یک کیلوگرمی که تحت شتاب یک متر بر مجذور ثانیه وارد می شود.

 

علت وجود واحد های مختلف سنجش فشار

برای تبدیل آنلاین نیرو لازم به ذکر است به صورت کلی انواع نیرو به موارد مختلفی تقسیم می شود. به طور مثال نیرو از نظر نقطه وارد شدن به جسم، به دسته های متمرکز و گسترده تقسیم می شود و یا از نظر حرکتی به دسته های عمودی، خمشی، پیچشی و.. تقسیم می شود و دسته بندی های مختلفی دارد.

اما در هر کدام از انواع نیرو، ما با جسم های مختلفی سر و کار داریم که با یکدیگر متفاوت هستند. مثلا بازه اندازه گیری نیروی وارد شده به یک مولکول با نیروی ناشی از فرود هواپیما روی چرخ ها قابل اندازه گیری با یک واحد نیست. همچنین در برخی از مناطق از واحد های مختلف اندازه گیری جرم و فاصله استفاده می شود که با توجه به تعریف نیرو در آن تاثیر گذارند. بنابراین ما از واحد مختلفی در کنار نیوتن ( مانند پوندال، دین، پوند، اونس نیرو، ژول بر متر، گرم و..) استفاده می کنیم.

 

واحد های فشار پر استفاده برای تبدیل آنلاین فشار

در کنار همه واحد های استفاده شده در تبدیل آنلاین فشار، برخی از آن ها ممکن است بیشتر به گوش شما رسیده باشند که برخی را به صورت کلی معرفی می کنیم.

  • نیوتن (Newton): نیوتن واحد اندازه گیری نیرو بر اساس متر و کیلو گرم است. یک نیوتن مقدار نیرویی است که اگر پیوسته به جسمی با جرم یک کیلوگرم وارد شود، آن جسم شتاب یک متر بر مجذور ثانیه را حفظ می کند.

  • پوند نیرو (Pond): یک پوند در نیرو برابر با وزن یا نیروی گرانشی وارد شده بر روی جرمی به اندازه یک پوند بر روی سطح زمین است.

  • دین (Dyne): هر دین برابر با نیروی لازم برای دادن شتاب یک سانتی متر بر مجذور ثانیه به جرم یک گرم است. یعنی یک دین برابر ۱۰ µN (میکرو نیوتن) می باشد.

 

روش تبدیل فشار آنلاین در کیت ست

برای تبدیل گرم نیرو به نیوتن، دین، اونس نیرو و هر نیروی دیگری در کیت ست به صورت آنلاین، فقط نیاز است تا مقدار واحد خود (مثلا 75 برای 75 نیوتن) را در قسمت مقدار تبدیل وارد کنید. سپس در باکس تبدیل از، واحدی که مقدار آن را وارد کرده اید را از لیست کشویی واحد های نیرو انتخاب کنید. حال باید در قسمت تبدیل به، هم واحد مورد نظر خود که قصد تبدیل به آن را دارید انتخاب کنید. با کلیک روی دکمه تبدیل، عملیات تبدیل آنلاین نیرو به صورت آنی انجام می شود و شما در قسمت نتیجه، معادل واحد مورد نظر را خواهید دید. همچنین برای راحتی بیشتر شما و جلوگیری از انجام مجدد مراحل تبدیل برای سایر واحد ها در همان مقدار، تبدیل به سایر واحد های فشار هم به صورت خودکار انجام می شود.

 

نظرات و پیشنهادات شما؟

حال که تبدیل آنلاین نیرو مورد نظر خود را انجام دادید، می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در این زمینه را در دیدگاه ابزار تبدیل نیرو آنلاین، با ما به اشتراک بگذارید.