محاسبه آنلاین مصرف بنزین خودرو

برای محاسبه مصرف سوخت خودرو اطلاعات کادر زیر را وارد کنید.

مصرف بنزین خودرو شما با میانگین سرعت طی شده در هر ۱۰۰ کیلومتر است.


دیدگاه شما در مورد محاسبه مصرف بنزین خودرو

captcha
{error}

8دیدگاه
غلی در تاریخ ۱۹-۰۵-۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۵

پراید دارم زده ۱۰/۵۶مصرف من کولرم کم میگریم مشکلش چیه

--------------------------------
کیت ست: با سلام، این مصرف بنزین زیاد است و به خیلی چیزها بستگی دارد، بهتر است با مکانیک خودرو مشورت کنید.

حسین در تاریخ ۱۵-۰۵-۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۵

سلام ، 7 روز مسافرت داشتم 3200کیلومتر رو رفتم و دقیق 210 لیتر مصرف کردم ،مصرف سوختم عالی بود 6.56 ... البته من برای اینکه مصرف سوخت بیاد پاییم ECU ماشین رو ریمپ کردم،پیشنهاد میکنم شما هم انجام بدید اما پیش شخص مطمئن.ماشین سمند بنزینی ال ایکس

فرزاد مهدی ساعدپناه در تاریخ ۲۸-۰۴-۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۸

سلام الان تو جاده هستم با ماشین ساینا ایران محاسبه من در اومد6.5در100کیلومتر عالی ممنون

محمود در تاریخ ۲۷-۰۲-۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۰

عالی

خلیل در تاریخ ۲۹-۰۱-۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۰

خلیل سلیمانی پور

سیب در تاریخ ۱۵-۰۱-۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۱

خوب و عالی

abbas در تاریخ ۱۵-۰۱-۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۹

ممنون از برنامه شما
بسیار عالی میباشد

فرشید در تاریخ ۲۶-۰۷-۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۳

سلام از سازنده محاسبه مصرف سوخت تشکر و قدارنی می نمایم. بسیار عالی و کاربردی می باشد. با تشکر تبریزیان

بنزین و مسافت طی شده خودرو خود را وارد کنید تا مصرف بنرین خودرو محاسبه و نمایش داده شود.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

محاسبه مصرف سوخت خودرو

هر راننده ای که یک وسیله نقلیه داشته باشد، باید از میزان مصرف سوخت آن آگاه باشد. هر خودرو در زمان تولید بسته به نوع موتور، وزن بدنه، آیرودینامیک و.. توسط کارخانه تست می شود و میزان مصرف سوخت آن خودرو را در شرایط ایده آل اعلام می کند. مصرف خودروی شما نیز باید نزدیک به رقم اعلام شده کارخانه سازنده باشد در غیر این صورت احتمالا مشکلی در ماشین شما وجود دارد که باید آن را رفع کنید. میزان مصرف سوخت خودرو به صورت تعداد لیتر بنزین در هر 100 کیلومتر (میانگین شهری و بین شهری) محاسبه می شود.

 

عوامل موثر در تغیر میزان مصرف خودرو

برای محاسبه آنلاین مصرف سوخت ماشین باید بدانید که مصرف بنزین به عوامل زیادی بستگی دارد. از جمله آن ها وزن اضافی سرنشین، بار و وسایل اضافی در خودرو، سرعت کم یا زیاد، نوع رانندگی، باد تایر، تنظیم بودن زوایای چرخ، تمیز و سرویس بودن شمع و فیلتر و سایر قطعات مرتبط و.. می باشد. به طور مثال هر 100 کیلوگرم وزن اضافی، می تواند حدود 0.4 لیتر در هر صد کیلومتر مصرف سوخت را افزایش دهد. پس باید به این موارد هم توجه داشت.

 

راه کار های کاهش مصرف سوخت

برای کاهش مصرف سوخت، لازم است تا موارد تاثیر گذار را بررسی و رعایت کنید. به طور مثال لوازم اضافی که نیاز ندارید را از ماشین خارج کنید، رانندگی پر شتاب انجام ندهید و سرویس های اولیه ماشین را انجام دهید تا شاهد کاهش مقداری از مصرف سوخت باشید. البته این موارد تا حدودی تاثیر گذار است و مصرف شما را به حد استاندارد نزدیک می کند و نمی توان انتظار معجزه و کاهش شدید مصرف داشت. همچنین می توانید یک بار با حالت معمولی محاسبه مصرف سوخت خودرو را محاسبه کنید و بار بعد با رانندگی استاندارد و رعایت موارد ذکر شده انجام دهید تا مقدار تفاوت را مشاهده کنید.

 

روش محاسبه مصرف سوخت خودرو

با رعایت موارد ذکر شده، پیشنهاد می شود که تا زمان روشن شدن چراغ بنزین خودرو، بنزین نزدید. پس از این که چراغ بنزین روشن شد بنزین بزنید و باک را کاملا پر کنید. لیتراژ سوخت را یادداشت کنید و کیلومتر شمار ماشین را صفر کنید. به رانندگی خود ادامه دهید تا زمانی که مجدد چراغ سوخت روشن شود. حال کیلومتر جدید را یادداشت کنید. اکنون شما دو داده تعداد کیلومتر طی شده و مقدار بنزین مصرف شده را دارید کافیست این دو مقدار را در فیلد های محاسبه مصرف سوخت خودرو سایت کیت ست وارد کنید تا مقدار مصرف سوخت بر حسب 100 کیلومتر مسافت، نمایش داده شود. به طور کلی برای محاسبه مقدار مصرف سوخت خودرو، از فرمول زیر استفاده می شود:

بنزین مصرف شده × 100 ÷ مسافت طی شده = لیتر مصرفی بنزین در هر صد کیلومتر

 

بررسی میزان مصرف سوخت خودرو

حال که با مصرف تقریبی سوخت خودرو خود با ابزار محاسبه آنلاین مصرف سوخت خودرو کیت ست آشنا شدید، باید این مقدار را با اندازه اعلام شده کارخانه مقایسه کنید. اگر موارد تاثیر گذار را رعایت کرده اید اما مصرف سوخت شما تفاوت زیادی با میزان استاندارد دارد، ممکن است خودرو شما مشکلی داشته باشد. به همین جهت بهتر است نزد مکانیک رفته و علاوه بر سرویس کردن و تنظیم خودرو، ایرادات احتمالی برطرف شوند. همچنین با دانستن دقیق میزان مصرف ماشین، می توانید بهتر هزینه های مربوط به سوخت را مدیریت کنید و همچنین در رانندگی های خود محاسبه سوخت مورد نیاز را بهتر و دقیق انجام دهید.