محاسبه آنلاین مصرف بنزین خودرو

برای محاسبه مصرف سوخت خودرو اطلاعات کادر زیر را وارد کنید.

مصرف بنزین خودرو شما با میانگین سرعت طی شده در هر ۱۰۰ کیلومتر است.

دیدگاه شما در مورد محاسبه مصرف بنزین خودرو

captcha
{error}

1دیدگاه
فرشید در تاریخ ۲۶-۰۷-۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۳

سلام از سازنده محاسبه مصرف سوخت تشکر و قدارنی می نمایم. بسیار عالی و کاربردی می باشد. با تشکر تبریزیان

بنزین و مسافت طی شده خودرو خود را وارد کنید تا مصرف بنرین خودرو محاسبه و نمایش داده شود.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

محاسبه مصرف سوخت خودرو

افراد حسابگری که همیشه مخارج خود را مدیریت می کنند حتی از محاسبه مصرف بنزین خودرو خود غافل نیستند. چونکه با محاسبه مصرف سوخت خودرو و درک عوامل موثر در میزان سوخت (مانند نوع خودرو، وزن خودرو، نوع رانندگی، میزان شتاب و غیره) می توانند هزینه هایی که برای خرید سوخت خودرو خود می کنند را نیز مدیریت کنند. اگر شما نیز جزء این دسته از افراد هستید باید بدانید که دو نوع روش محاسبه مصرف سوخت خودرو (پراید، پژو، پراید و ...) وجود دارد:

  1. روش لیتر بر 100 کیلو متر یا L/100KM

  2. روش گالون بر 100 مایل یا G/100M

تفاوت این دو روش در این است که در روش اول مسافت طی شده بر حسب کیلومتر محاسبه خواهد شد و در دومی بر حسب مایل، تفاوت بعدی در این است که عدد بدست آمده از روش 1 که همان مصرف سوخت خودرو می باشد هر چه بزرگتر باشد بدتر است و در واقع به این معناست که ماشین شما سوخت بیشتری استفاده می کند اما در روش 2 برخلاف روش اول هر چقدر این عدد بزرگتر باشد بهتر است و به این معناست که ماشین سوخت کمتری استفاده می کند.

برای محاسبه میزان مصرف خودرو روشهای مختلفی مانند حساب دستی وجود دارد. اگر شما می خواهید به صورت دستی میزان مصرف سوخت بنزین خودرو خود را محاسبه کنید کافیست فرمول محاسبه مصرف سوخت زیر را در نظر داشته باشید:

مصرف سوخت خودرو بر حسب لیتر در 100 کیلومتر  =  (سوخت مصرف شده / مسافت طی شده) * 100

در این فرمول کافیست که شما اعداد مرتبط با هر قسمت را جایگذاری کنید. برای مثال اکر شما مسافت 1000 کیلومتر را با مخزن بنزین 50 لیتری طی کرده باشید 0.05 = 50/1000 را به دست خواهید آورد که با ضربدر 100 شما به عدد 5 خواهید رسید و این بدان معناست که شما برای طی یک مسافت 1000 کیلومتری 5 لیتر بنزین استفاده کرده اید.

اگر شما حوصله یا وقت محاسبات ندارید و به علت نبود حافظه کافی یا هر علتی دیگراز محاسبه فراری هستید می توانید از نرم افزار محاسبه آنلاین مصرف سوخت بنزین خودرو کیت ست استفاده کنید.

نحوه کار با نرم افزار محاسبه آنلاین مصرف سوخت بنزین خودرو

مانند تمام مجموعه ابزارهای کیت ست استفاده از نرم افزار محاسبه آنلاین مصرف سوخت بنزین خودرو کیت ست بسیار ساده است. وقتی شما وارد ابزار محاسبه مصرف بنزین خودرو می شوید با دو فیلد مواجه خواهید شد یکی مقدار بنزین بر حسب لیتر و دیگری مسافت طی شده بر حسب کیلومتر مانند مثال بالا عدد 50 را در فیلد مقدار بنزین و عدد 1000 را در فیلد مسافت طی شده وارد می کنیم و دکمه آبی رنگ محاسبه را کلیک می کنیم.

در کادر پایینی که ایجاد می شود شما می توانید بخوانید که: مصرف بنزین خودرو شما با میانگین سرعت طی شده 5.00 لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است.