محاسبه آنلاین کاهش درصد بین دو عدد، قیمت و ...

برای محاسبه درصد کاهش عدد یا قیمت، درصد و عدد یا عدد و نتیجه را در فرم زیر وارد کنید.

نتیجه

با 15% کاهش 3,000,000 می‌شود: 3,450,000

میزان کاهش: 450,000

دیدگاه شما در مورد محاسبه کاهش درصد

captcha
{error}

5دیدگاه
یاسین در تاریخ ۱۴-۰۶-۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۷

سپاسگزارممم

مرجان در تاریخ ۲۸-۰۳-۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۰

آخ قربون دستت دیگه داشت تو خونمون سر این درصد خون و خونریزی راه می افتاد خدا خیرتون بده ???

امیر در تاریخ ۲۰-۱۰-۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۲

عالی بود

حمیدرضا محمودزاده در تاریخ ۰۹-۱۰-۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۴

ابزاری بینظیر و فوق العاده هست و اینکه توضیحات عالی بودن
ممنون

سيد امير معطوفي در تاریخ ۰۲-۱۰-۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۰

سلام عالي بد ممنون

با وارد کردن درصد و عدد، کاهش درصد عدد به صورت خودکار محاسبه و نمایش داده می شود. همچنین برای محاسبه کاهش درصد بین دو عدد، عدد و نتیجه را وارد تا محاسبه کاهش درصد، خودکار انجام و نمایش داده شود.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

فرموا و نحوه محاسبه کاهش درصد بین دو عدد، قیمت و ....

امروزه محاسبه درصد در زندگی ما کاربرد های زیادی دارد و در مواقع گوناگونی از آن استفاده می کنیم. یکی از محاسبات درصدی پر استفاده، محاسبه کاهش درصد بین دو عدد است که از طریق ماشین حساب، فرمول و.. انجام پذیر است. اما ساده ترین راه محاسبه میزان کاهش درصد و یا همچنین مشاهده درصد کاهش یافته، استفاده از ابزار محاسبه آنلاین کاهش درصد بین دو عدد کیت ست است که به صورت سریع، رایگان و ساده این فرآیند را برای شما انجام می دهد.

 

درصد چیست؟ محاسبه آنلاین کاهش درصد تخفیف، افت قیمت و..

حال که قصد محاسبه آنلاین کاهش درصد بین دو قیمت، عدد و.. را دارید، آشنایی با مفهوم درصد در ریاضی برای شما مفید خواهد بود. در ریاضیات، یک درصد معادل یک صدم هر چیزی است و با علامت ٪ مشخص می ‌شود. به عبارت دیگر یک درصد معادل این است که عدد مورد نظر را به 100 قسمت تقسیم کرده و یکی از آن ها را انتخاب کنیم. به همین ترتیب به طور مثال 20درصد هم معادل انتخاب 20 قسمت از 100 قسمت می باشد.

 

فرمول و نحوه محاسبه کاهش درصد بین دو عدد، قیمت و...

کاهش درصد به خصوص در بخش های اقتصادی کاربرد زیادی دارد و برای محاسبه درصد افت قیمت در خرید و فروش اجناس، کاهش حقوق، کاهش وزن و.. استفاده می شود. برای محاسبه کاهش درصد، می توان از فرمول ساده شده زیر استفاده کرد:

فرمول محاسبه کاهش درصد

 

به عبارت دیگر برای محاسبه درصد کاهش، ابتدا عدد درصد مورد نظر را از 100 کم کرده و سپس آن را در مقدار کل ضرب کرده و حاصل را بر 100 تقسیم می کنیم. به عبارت دیگر:

نتیجه = 100 ÷ (عدد × (مقدار درصد - 100))

 

به طور مثال می خواهیم قیمت  یک موبایل که 2,500َََ,000 هزار تومان است مقدار 20 درصد کاهش دهیم. ابتدا 20 را از 100 کم می کنیم که به نتیجه 80 می رسیم. حال اعداد را در فرمول بالا قرار می دهیم که به نتیجه زیر خواهیم رسید:

2000000 = 80×2500000÷100

نتیجه بالا به این معنی است که کاهش 20 درصد 2500000 هزار تومان برابر با 2000000 تومان می باشد.

شما همچنین برای این کار می توانید علاوه بر محاسبه دستی از ماشین حساب نیز استفاده کنید. البته ماشین حساب فرمول خاصی برای محاسبه کاهش درصد ندارد و باید فرایند ذکر شده را با کمک ماشین حساب محاسبه کنید. در نتیجه این فرآیند ممکن است برای اعداد پیچیده، کمی مشکل به نظر برسد. اما شما با استفاده از سرویس آنلاین محاسبه کاهش درصد، می توانید به سادگی به نتیجه مورد نظر خود برسید.

 

استفاده از کیت ست برای محاسبه درصد کاهش عدد یا قیمت آنلاین

برای استفاده از این سرویس درصد کاهش آنلاین، کافیست تا اطلاعات خود را در باکس های درصد کاهش و عدد مورد نظر را وارد کنید. سیستم مقدار نتیجه و میزان کاهش را به شما نمایش می دهد. این گونه می توانید به سادگی درصد کاهش را محاسبه کرده و میزان کاهش را هم جداگانه بدون نیاز به محاسبه دیگری مشاهده کنید.

البته کیت ست ویژگی دیگری نیز برای شما فراهم کرده است و آن محاسبه مقدار درصد کاهش با وارد کردن عدد و نتیجه است. به طور مثال اگر می خواهید مقدار درصد کاهش یافته را بدانید، کافیست تا باکس های عدد و نتیجه را پر کرده و بر روی دکمه محاسبه کلیک کنید تا نتیجه به شما نمایش داده شود.

 

نظرات و پیشنهادات شما؟

حال که مقدار درصد کاهش عدد مورد نظر خود را به سادگی محاسبه کردید، می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در این زمینه را در دیدگاه ابزار محاسبه کاهش درصد آنلاین با ما به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که در صورتی که این ابزار برای شما کاربردی بوده است برای توسعه آن و همینطور سایر ابزارها با حمایت مالی همراه ما باشید.