دانلود اپلیکیشن اندروید

تبدیل آنلاین انتقال داده بیت بر ثانیه به بایت و کیلو بر ثانیه و ...

برای تبدیل انتقال داده بیت بر ثانیه به بایت بر ثانیه و ... اطلاعات زیر را وارد کنید و بر روی تبدیل کلیک کنید.

نتیجه تبدیل:

تبدیل به سایر واحدها:

دیدگاه شما در مورد تبدیل انتقال داده

captcha
{error}

بعد از وارد کردن مقدار عددی که می خواهید تبدیل کنید واحد مبنا و مقصد را انتخاب کنید، سپس خودکار عدد به واحد مورد نظر شما و سایر واحد های دیگر تبدیل می شود.

به اشتراک بگذارید

نمایش ابزار در سایت شما

تبدیل انتقال داده بیت بر ثانیه به بایت و کیلوبایت بر ثانیه و ...

انتقال داده، تبدیل به جزئی از زندگی ما شده است. خصوصا با ایجاد و گسترش شبکه های کامپیوتری و اینترنت، انتقال داده اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است. برای محاسبه میزان انتقال داده از واحد های مختلفی استفاده می شود. شما با کمک ابزار تبدیل آنلاین انتقال داده ، می توانید به سادگی انواع واحد های مورد استفاده را به یکدیگر تبدیل کنید.

 

انتقال داده Data Transfer چیست؟ ( مانند تبدیل بیت بر ثانیه به بایت بر ثانیه)

قبل از تبدیل واحد انتقال داده آنلاین، خالی از لطف نیست اگر بیشتر با مفهوم انتقال داده اشنا شویم. تکامل و پیشرفت بشریت از ابتدا نیازمند انتقال داده و اطلاعات بین یکدیگر بود. با ظهور کامپیوتر نیز همانطور که می دانید شبکه های کامپیوتری که از اتصال چند کامپیوتر به وجود آمده اند، هدف انتقال داده را داشته اند. در مقیاس بزرگ تر می توان گفت که در اینترنت هم داده هایی را ارسال و دریافت می کنید. در هنگام خرید اشتراک اینترنت، مقداری حجمی که به شما داده می شود در واقع حد مجاز انتقال (دریافت و ارسال) داده برای شما می باشد که هزینه آن را پرداخت کرده اید. در واقع در زمینه تکنولوژی، انتقال داده به معنی ارسال و دریافت داده می باشد که برای اندازه گیری آن، میزان انتقال را در یک واحد زمانی در نظر می گیرند.

 

واحد های انتقال داده

انتقال داده به دو فاکتور حجم و زمان وابسته است. در نتیجه با ترکیب واحد های اندازه گیری حجم داده مانند بیت، بایت، کیلوبایت و.. با واحد های زمان مانند ثانیه، دقیقه و.. واحد های انتقال داده را خواهیم داشت. واحد شما هر چه که باشد، می توانید آن را با کمک کیت ست تبدیل کنید.

 

واحد های اندازه گیری مشهور انتقال داده

  • بیت بر ثانیه (b/s): از کوچکترین واحد های انتقال داده است. در زمینه انتقال، به تعداد بیت هایی که در یک ثانیه انتقال می یابند گفته می شود. معمولا این واحد را در محاسبه سرعت اینترنت دیده اید.

  • بایت بر ثانیه (B/s): در این واحد کوچک هم از واحد سنجش بایت به جای بیت استفاده شده است. قابل ذکر است که هر بایت از 8 بیت تشکیل شده است.

سایر واحد ها هم با افزودن پیشوند کیلو، مگا و.. و تغییر واحد زمان مانند کیلو بایت بر ثانیه، کیلو بایت بر دقیقه، کیلو بیت بر ثانیه، کیلو بیت بر دقیقه و.. بر پایه این دو واحد هستند.

 

تفاوت بیت و بایت در سرعت اینترنت

یکی از سوال هایی که کاربران در هنگام تبدیل بیت به بایت دارند، بحث سرعت اینترنت خریداری شده است. سرعت اینترنت با واحد بیت عرضه می شود و در زمان خرید آن را به عنوان کیلوبیت یا مگابیت خریداری می کنید. اما واحد سنجش عمومی برای سنجش حجم بایت است. شما می توانید با کمک تبدیل واحد انتقال داده این تبدیل را انجام دهید تا با مقیاس کیلو بایت، بیشر این مقدار را درک کنید.

 

روش استفاده از سرویس تبدیل انتقال داده بیت بر ثانیه به بایت و کیلوبایت بر ثانیه و.. کیت ست

شما در کیت ست می توانید به راحتی تبدیل واحد انتقال داده را انجام دهید. برای این کار کافیست تا مقدار عددی تبدیل خود را در بخش مقدار تبدیل وارد کنید. سپس در منوی کشویی تبدیل از، واحد مقدار وارد شده را انتخاب کنید. در نهایت واحد مقصد دارید مورد نظر خود یا واحدی که قصد تبدیل به آن را دارید، در باکس تبدیل به هم انتخاب کرده و روی دکمه تبدیل کلیک کنید. نتیجه به شما نمایش داده خواهد شد. همچنین برای راحتی بیشتر شما، مقدار وارد شده به سایر واحد ها نیز تبدیل شده و نتایج آن را هم خواهید دید.

 

نظرات و پیشنهادات شما؟

پس از استفاده از تبدیل انتقال داده دیجیتال، می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در مورد این سرویس را در دیدگاه تبدیل انتقال داده با ما به اشتراک بگذارید.